KİŞİSEL OLARAK GELİŞİN!

  • Konbuyu başlatan Maximus
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Maximus tarafından oluşturulan KİŞİSEL OLARAK GELİŞİN! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,246 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı KİŞİSEL OLARAK GELİŞİN!
Konbuyu başlatan Maximus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan efe_09540
Maximus

Maximus

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
GÜMÜŞHANE
www.sevdayelim.com
Kendinize seminer planı yapın. Kişisel gelişim seminerlerinın neler olduğunu öğrenin ve bunları bir kağıda yazın. Daha sonra ben şu konularda eksiğim ve eğitim almam gerekir dediğiniz seminerlere katılmaya çalışın. Seminerleri gerçekten o alanda uzman olan kişilerden almaya özen gösterin.

Her ay en az 3 adet kişisel gelişim kitabı okuyun. Çünkü bu kitaplar kendinizle ilgili en yeni araştırmaları ve bilgileri size motive sağlayarak verecektir.

Kendinize hayat amacı belirleyin. Bu amaca ulaşmak için neler yapmanız gerektiğini yani ara hedefleri belirleyin. Bunların hepsini yazılı hale getirin ve son olarak için karar vererek harekete geçin.

Şu anda yaşadığız hayatı gerçekten yaşamak istiyor musunuz? Eğer yaşamak istiyorsanız sorun yok. Ama yaşamak istemiyorsanız neler yapmanız gerektiğini kendinize sorun ve öğrenin.

Yaşadığız küçük başarılara yoğunlaşarak ulaşmak istediğiniz büyük başarıların engellenmesine izin vermeyin.

Yapamayacağız şeyler üzerinde fazla yoğunlaşmayın. İlk önce yapmanız gerekip de yapabileceklerinizi yerine getirmeye çalışın.

Kendinizi ve başkaları motive etmenin yolları öğrenin ve mutlaka hayatızın her kademesinde ihtiyaç duydukça bunları uygulayın.

Her gününüzün ve hatta saatinizin kontrolü sizde olsun. Zamanın kontrolünü sakın zamana bırakmayın. Çünkü zaman ırmak misali başıboş akmaya heveslidir. Onun önüne set çekip kontrolünüz altına almalı ve ondan elektrik elde etmelisiniz.

Hatalarızdan ders alın. Onları sizi başarıya ulaştıracak hatırlatmalar olarak görün.

Şu anda yaptığız işi daha iyi nasıl yapabileceğinizi kendinize sorun. Verdiğiniz cevap doğrultusunda harekete geçin. Göreceksiniz bu küçük düşünce tarzı sizin iş yaşantızı nasıl büyük etkileyecektir.

Sizin elinizi kolunuzu bağlayan inançlar değil güçlendiren inançlar seçin. Çünkü kendiniz hakkında nasıl bir inanca sahipseniz siz osunuzdur aslında.

İnsan ilişkileri, hitabet ve beden dili konusunda mutlaka eğitimler alın. Çünkü iletişimde en önemli nokta sizin anlatmak istediğiniz değil, karşızdaki kişinin anladığıdır.

Hayal kurmaktan korkmayın. Çünkü hayal gücü insanın en önemli silahıdır. Nasıl bilinçli ve sizi başarıya götürecek hayaller kurmanın yolları öğrenin.

Fizyolojik sağlığıza önem verin. Çünkü sağlığız sağlam olmazsa başarılarızda sağlam olmaz.

Kaynak : www.e-kolay.com
 
G

greenhome

Kullanıcı
6 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ellerine sağlık uygulayacağımm teşekkürlerrr
 
I

ibrahim

Kullanıcı
20 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
eskişehir
teşekkürler.zaman zaman insanın kendini koyuverdigi analarda,kalkıp silkelenmesinde önem arz edecek bu paylaşımı bizlere sundugunuz için teşekkür ederim saygılar.
 
E

efe_09540

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
tesekkür ederim ellerine sağlık ta arkadaşım sen bunları yapıyor musun merak ettim?
 
Üst