Kişisel Gelişim Ne değildir

• Konbuyu başlatan mehmetd
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde mehmetd tarafından oluşturulan Kişisel Gelişim Ne değildir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,417 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Kişisel Gelişim Ne değildir
Konbuyu başlatan mehmetd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0

· Bilgi namına orda burda ne varsa beyine doldurmak ama küçük bir problem karşısında bunalmak, tıkanıp kalmak, depresyona girmek değildir. Çünkü ” beyin doldurulması gereken bir kap değil, tutuşturulması gereken bir ateştir.”

· Tuttuğu notları kağıt ve ajandaları titizlikle düştüğü kayıtları akıl ve kalp süzgecinden geçirip davranışa dönüştürmeksizin depolamak değildir.

· Kişisel gelişim seminerlerinde topladığı sertifikaları odasın duvarına sıra sıra astığı halde 2.evliliğini de ” Şiddetli geçimsizlik”le bitirmek, çevresinde uyumsuz ve çıkarcı biri olarak anılmak değildir.

· ” Ele verir talkı kendi yutar salkımı” misali bilip öğrendiklerini, örnek olarak, temsil ederek, yaşayarak, uygulayarak ( lis’an-i hal ) sergileyememek değildir.

· ” Bunlar zaten bizim kültürümüz de var ! Boşa vakit harcayamam ! ” deyip kendini bir milim dahi olsa geliştirememek, tembelliğe ve eğitimsizliğe mahkum olmak, gelişim ve değişime kapıları kapamak değildir.

· Para kazanmanın yolları öğrenip de gönül kazanmanın yolları öğrenmemek, piyasayı ele geçirme tekniklerini kavrayıp da gönülleri fethetme sanatı bilmemek, maddi kariyer yapıp da manevi gelişime bariyer olmak değildir.

·

I

iki_kelime

Kullanıcı
26 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
Walla çok haklısın ben daha önceleri bu gibi bazı hatalara düşüyodum ama artık akıllandım.Elimden geldince öğrendiğim bilgileri uygulamaya çalışıyorum.Teşekkürler ;)

Q

Quzen

Kullanıcı
18 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
kişisel gelişim kitaplarını alıp elbisesinin rengine göre hergün başka birtanesini taşımak değildir.. ;D

Q

Quzen

Kullanıcı
18 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
şimdi öğrendiğini , amaaan sonra uygularım değildir..

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
okumuş olmak için okumak, yeri geldiğinde karşı tarafı alt etmek için beynimizde saklanacak bir bilgi değildir...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İyi konu.
Ya birde para kazanmanın vs vs vs 'Kişisel gelişimle' alakasını anlamadım.
Keza hem kişisel gelişimden bana göre nasibi almamış ama çok iyi para kazanan insanlar biliyorumda.
Neyse...