Kilo vermek isteyen toplu taşıma kullansın

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Kilo vermek isteyen toplu taşıma kullansın başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,914 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Kilo vermek isteyen toplu taşıma kullansın
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bluebell
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Kanada’daki British Columbia Üniversitesi’nin ABD’nin Atlanta kentinde yaptığı araştırmada, toplu taşıma araçlarını kullananların, otomobille işe gidenlerden daha zinde olabileceği ve spor salonuna gitmelerine gerek kalmayabileceği görüldü.

Journal of Public Health Policy dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, toplu taşıma araçlarını kullananlar, Kanada Kalp ve Felç Vakfı’nın haftada beş gün 30’ar dakika makul fiziksel aktivite tavsiyesine uygun davranmış oluyor.

4156 kişiyi inceleyen araştırmacılar, ulaşımda otomobil kullananların tavsiye edilen fiziksel faaliyet seviyesinin altında kaldığını gördü.

Araştırmacılar, toplu taşıma araçlarının özendirilmesinin gerekliliğinin altını çizdi. 

Kaynak :
Gazeteport

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya daha dün ntv de bi program izledim.eski arabaları kullanmanın fiziksel güç gerektirdiğinden bahsediodu :d
Günümüzde otomobiller o kadar rahatki hidrolik direksiyon abs koltuklar vs vs yatar gibi işe gidion. yanı başında müzik.

Helede bizim ülkemizde toplu taşıma acaip spro anlamına gelio valla,otobüse biniyorum, ilk işim ineceğim durağa kadar arka kapıya yetişmek oluyo:d ancak başarıyorum desem yalan olmaz özellikle sabahları.

Neyse.. Şaka bir yana hakikaten altı çizilen konu doğru en azından trafik keşmekeşininde önüne geçilir gibi yav.onca zehirli gazında doğaya yayılmamasına katkıda bulunabilir.

Teşekkürler.

S

spiritualsigns

Toplu taşım araçlarını kullanmayi istiyorum ama o beni istiyor mu bilmiyorum :D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
bu birazda trafiği azalmak için çıkarılmış bir haber olmasın...Özel taşıtıyla gitmek varken,toplu taşıma araçlarındaki eziyeti kim çekmek siterki :)
En güzeli benim yaptıgım gibi..Yaşadıgın yer küçük olunca yürümek en güzeli ve en hızlı kilo verme teknigi :)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Konu dışı ve reklam içeren mesaj silinmiştir.

bluebell

bluebell

Kullanıcı
20 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
İlginç bir yazı.. ama bencede amaç trafiği azaltmak olabilir ...