KENDİMİZİ SUÇLAMAKTAN VAZGEÇME

• Konbuyu başlatan ozlem71
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde ozlem71 tarafından oluşturulan KENDİMİZİ SUÇLAMAKTAN VAZGEÇME başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,022 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı KENDİMİZİ SUÇLAMAKTAN VAZGEÇME
Konbuyu başlatan ozlem71
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
  hatalarımızı bağışlayabiliyor muyuz? sorunlarımızı gözümüzde büyütüp,sorunlarla başa çıkma yeteneğimizi küçük mü görüyoruz?

sanırım en kötü düşmanımız biziz.Düşüncelerimiz.
    Suçluluk duygusu içimizi kemirdiğinde  işler düzeliyor mu*
BU Y APTIĞIMI BİR BAŞKASI YAPSA O YAPTIĞINI ONAYLAR MIYIM?  Bu sorulara ceabımız hayırsa suçluluk duymaktan vazgeçelim.Her insan gibi yanılabilir ve hatalı davranabiliriz.Olay her neyse oldu br kere.Bundan ders alır  ve bir daha aynı hatayı tekrarlamayız.       
Hatalarımızı bağışlayıp yola devam etmek gerekiyor.HAKSIZ MIYIM*                                   

M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yanlış yapma hakkından vazgeçmeyin,vazgeçerseniz yeni şeyler öğrenme ve gelişme imkanı kaybedersiniz.

O

ozge0106

Kullanıcı
14 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
aslında hatanın adı değiştirelim hata derken bıle kotu bırsey yapmısız gıbı gelıyor gelın bundan sonra ’ya ben bır hata yaptım yerıne  ’’ya bılıyor musun ben gene ders cıkaracagım ıyı bır sey yaptım’ dıyelım ve beynımıze bu sekılde öğretelim...
hata olmasaydı nasıl yasanırdıkı ıyıkı yapıyoruz....ve bu sekılde dogrunun tadı daha fazla cıkartıp daha fazla degerı bılıyoruz
  hayatta bol  ders cıkartmalar...

M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
haklısız ben de size katılıyorum. hata yerine ders almak daha doğru bir kelime
iyi günler dileklerimle.

E

etki84

Kullanıcı
10 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
uşak
Edison bile ampulu bulana kadar kaç kere hata yapmış bir bilseniz!

Başarısızlığı başarıya çevirmek,riske girmeyi ve cesaretli olmayı gerektirir.Bu,başarılı insanların en önemli özelliklerinden biridir.Germain Martin’in dediği gibi Her ” Mağlubiyete uğrayınca üzüntüye kapılma!Her başarısızlıkta zafer arzusu yatar.” İşte Edison mağlubiyette başarın saklı olduğunun bilincindeydi.Edison ampülün içine koyacağı tel için 2000’den fazla maddeyi denediği halde başarılı olamamıştı.”Neden vazgeçmiyorsun?” sorusuna,” Ben 2000 maddenin ampul teli olarak kullanılamayacağı keşfettim,fakat ampülü ışıklandıracak teli bulacağım!” cevabı vermiştir.

N

nehir

Kullanıcı
18 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
’’Her şerrin altında bir hayır , her hayrın altında da bir şer vardır ’’ Herşey de bir hayır var deyip geçeceksin ama tabiki ders almayı da bileceksin.

E

ersin1453

Kullanıcı
17 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Isparta
nehir' Alıntı:
’’Her şerrin altında bir hayır , her hayrın altında da bir şer vardır ’’ Herşey de bir hayır var deyip geçeceksin ama tabiki ders almayı da bileceksin.
bunu anladıkmı bütün sorun çözülüyoo zaten

teşekkürler

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
ersin ben senin imzanı çok beğendim ban verirmisin istesem

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Gelde suçlama. onca ne üdüğü belir fikre sahip insanla boşu boşuna bi uğraş ver. bi neme yaramasın. sonrada bu yararsızca geçirilen zaman için kendini suçlama.. suçlama ne kelime bişeler belamı versin benim:d