KENDİMİZİ GELİŞTİRMEK....

• Konbuyu başlatan prenses_o6
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde prenses_o6 tarafından oluşturulan KENDİMİZİ GELİŞTİRMEK.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,828 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı KENDİMİZİ GELİŞTİRMEK....
Konbuyu başlatan prenses_o6
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
P

prenses_o6

Kullanıcı
5 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bir ormanda iki kisi agaç kesiyormus. Birinci adam sabahlari erkenden kalkiyor, agaç kesmeye basliyormus, bir agaç devrilirken hemen digerine geçiyormus. Gün boyu ne dinleniyor ne ögle yemegi için kendine vakit ayiriyormus. Aksamlari da arkadasindan bir kaç saat sonra agaç kesmeyi birakiyormus.
Ikinci adam ise arada bir dinleniyor ve hava kararmaya basladiginda eve dönüyormus. Bir hafta boyunca bu tempoda çalistiktan sonra ne kadar agaç kestiklerini saymaya baslamislar.
Sonuç: Ikinci adam çok daha fazla agaç kesmis. Birinci adam öfkelenmis: “Bu nasil olabilir? Ben daha çok çalistim. Senden daha erken ise basladim, senden daha geç bitirdim. Ama sen daha fazla agaç kestin. Bu isin sirri ne?”
Ikinci adam yüzünde tebessümle yanit vermis: “Ortada bir sir yok.. Sen durmaksizin çalisirken, ben arada bir dinlenip baltami biliyordum. Keskin baltayla, daha az çabayla daha çok agaç kesilir.
“Kendimizi gelistirmek, baltamizi bilemektir. Kendimize zaman ayirip, yasamimizi objektif bir bakisla gözden geçirmektir. Zayif buldugumuz alanlarimizi gelistirmek için caba göstermektir. Bu, zihnimizin, ruhumuzun, karakterimizin güçlenmesi için olmazsa olmaz bir kosuldur.

K

kartalx8

Kullanıcı
19 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Batman
  ;) dağ başında fenerli ile fenersizin yarışı gibi... öğretmeli gençlere,buraya gençler gelmeli...

P

prenses_o6

Kullanıcı
5 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bende yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar..

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Hikayenin devamı da şu şekilde özetlenmiş;

Delfi'deki unlu tapinakta Sokrat'in su sozu yer alir :

" Insan Kendini Tani "
Kendini tanimak, su anda oldugumuz noktayla olmak istedigimiz nokta
arasindaki yoldur. Kendini tanimak, kendimizi nasil gordugumuz ile
baskalarinin bizi nasil gordugu arasinda aci olmamasi anlamina gelir.

Bireysel ve is yasamimizda basarili, mutlu ve doyumlu olmak istiyorsak,
baltamizi bilemek icin kendimize zaman ayirmaliyiz.

Çok anlamlı ve güzel bir hikayeydi,teşekkürler ;)