Kendimize giden yol nereden geçer?

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Kendimize giden yol nereden geçer? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,838 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Kendimize giden yol nereden geçer?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
“Kendi Kutup Yıldızını Bul” kitaplarının yazarı Nüvide Tulgar, okurlarının karşısına bu kez sürükleyici bir içsel gelişim romanıyla çıktı. “Kendini bulmak için, önce kendini kaybetmen gerekir.”, tespitinden yola çıkan roman, okurlarını ezberlerini gözden geçirmeye davet ediyor…

Çok satan “Kendi Kutup Yıldızını Bul” ve “Kendi Kutup Yıldızını Bul 2” kitaplarının yazarı Nüvide Tulgar, bu kez okurlarının karşısına yeni bir romanla çıktı. Tulgar’ın, “Koza Oteli” adlı romanı, kitap raflarındaki yerini aldı. Destek Yayınları tarafından piyasaya çıkartılan “Koza Oteli” kişisel gelişim bilgilerinin sürükleyici bir hikayeyle okura sunulduğu iddialı bir içsel gelişim romanı. Hayatının amacını gerçekleştirmek üzere adım atan ana karakterin karşılaştığı olaylar etrafında şekillenen roman, okurlarına hayata bakış açılarını sorgulatmayı hedefliyor.

Roman tadında kişisel gelişim

Kişisel gelişimle ilgili somut, uygulanabilir ve ayakları yere basan bilgilerin roman kurgusu içinde ustaca işlendiği Koza Oteli, ana karakter olan Gizem'in Koza Oteli'nde karşılaştığı karakterlerle olan hikayesini anlatmaktadır. İlk sayfadan itibaren başlayan merak duygusunu roman boyunca yüksek seviyede tutan yazar, aydınlattığı sırlarla da tansiyonu hiç düşürmüyor. Romanın gizemlerle dolu olay örgüsü kadar karakterler seçimi ve karakter tahlilleriyle de dikkat çekiyor.

Yazdıklarımı yaşadım

Kitabın hikayesini paylaşan Nüvide Tulgar şunları söyledi: "ABD'nin en etkin yaşam koçlarından  biri olan Martha Beck'den  sekiz ay süren bir eğitim aldım. 2011'de başlayan ve hayat boyu devam edecek bu eğitim sonucunda hayata bakışım, hayatı yorumlayışım, dolayısıyla hayatım değişti. Hayallerim bir bir gerçek olurken en imkansız görünen şeyler bile mucizevi bir şekilde gerçek oluyordu. Örnek mi: Oprah Winfrey'i çok severim. Onunla tanışmayı diledikten tam iki hafta sonra kendimi, "Oprah Winfrey Show"da, canlı yayında Türk kadınını temsilen konuğu olarak buldum. Mutluluk, başarı, hayat hakkında tüm eski bildiklerimi unuttukça, yeni bilgilerle yeni bir hayat yaratıyordum. Hayatım bir romana dönüşüyordu...."