kaynana gelin atışması

• Konbuyu başlatan doğa
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde doğa tarafından oluşturulan kaynana gelin atışması başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,443 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı kaynana gelin atışması
Konbuyu başlatan doğa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
D

doğa

Kullanıcı
15 Kas 2009
En iyi cevaplar
0
0
Gelin:
Sabun koydum legene
Bak başıma gelene
Ben kadar taş düşe
Kaynana senin tepene

Kaynana:
Gelin seni oyarım
Sen hizmetçi ben hanım
Seni evden kovarım

Gelin:
Balon gibi Kaynana
Çıkmış spor yapmaya
Koymayın sakın helvaya
Şişmanlıktan patlıya

Kaynana:
Kartal sinek avlamaz
Köpek kuşa havlamaz
Aklı olan gelin
Kaynanaya hırlamaz

Gelin:
Ey varvara varvara
Ayva doldur şalvara
Azmış dişlek kaynana
Tırmanıyor düz duvara

Kaynana:
Ben yaylada kışlarım
Türlü nakış işlerim
Pis gelini görünce
Dayanamam dişlerim

Gelin:
Kaynanamın kelini
Gelin verir yemini
Dırdır etme kaynana
Akrep soksun dilini

Kaynana:
Gelini sevmeli
Ayda bir görmeli
Gördün mü sövmeli
Azınca dövmeli

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
;D ;D ;D şu kaynanalarla gelinler ne ara ateşkes imzalıycaklar yaa ;D ben kaynanama kesin böyle davranmam heralde xD

H

hırslı.28

Kullanıcı
16 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
bence gelin kaynana çatışması kınkançlıktan kaynaklanıyor.gelinin eline geçen fırsatlar zamanında onun eline geçmediği için onada engel oluyor.çok kişi öyle gördüm malasef  :(tam tersini yapacağına ..........? ???

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Saygı çerçevesini aşmadığı sürece normaldir diyorum... Aslında ben, ''oğlan annesinin'' yıllardır besleyip büyüttüğü çocuğunu başka bir kadının yanında gördüğü zaman aldığı tavra bir dereceye kadar hak veriyorum...
Bu kız babası için de geçerli mesela... Damatlara ayrı bir tavır takınılır : )

Aman neyse, böyle konuların mizah dışına çıkmaması gerek zaten...  :)

H

hanedeyim

vega' Alıntı:
;D ;D ;D şu kaynanalarla gelinler ne ara ateşkes imzalıycaklar yaa ;D ben kaynanama kesin böyle davranmam heralde xD
süperler ya
sende okadar emin olma bence, anlaşabilen gelin kaynana görülmemiş daha

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
hanedeyim' Alıntı:
sende okadar emin olma bence, anlaşabilen gelin kaynana görülmemiş daha
aaa öyle deme ben kayınvalidemle çok iyi anlaşıyorum :)
İnsan birbirine saygılı olunca ve birbiriniz oldugu gibi kabul ederse hiç bi sorun olmaz ama bu her iki taraf içinde geçerli

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Gelin-kaynana çekişmesi ta eskilerden geliyor..Anlaşılan bu dava biteceğede benzemiyor:)  
Bana kalırsa bu işten en kolay sıyrılan  erkekler oluyor.. saltanatları yerinde maşallah ..
Bu saltanata ortak olmak eşit koşularda olmak istiyorsak  eğitim pardon gelin-kaynana işbirliği şart:)

C

Cansuu

Kullanıcı
14 Eki 2010
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
şu yaşıma kadar birbirini çok seven ve sayan kaynana-gelin ikilisine rastlamadım  :) Bu atışmalar daha nesiller boyu devam edermiş gibime geliyo  ::)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Cansuu' Alıntı:
şu yaşıma kadar birbirini çok seven ve sayan kaynana-gelin ikilisine rastlamadım  :) 
Cansuu:)Kimbiilir belki de rastlarsın..
SEN beni tanıyorsun ne dersin bu konuda bir ilk olabilir miyim?:)

J

justbek

Kullanıcı
12 Eyl 2012
En iyi cevaplar
0
0
adana
ben anlaşabilen gelin kaynana gördüm hatta aynı evde beraber kalıyorlardı kaynana geline kızım diyor gelin kaynana anne diyor evin neredeyse tüm işini anne yapıyor gelni erken kaldırmıyor elinin üstünde tutuyordu haliyle hiç kavga çıkmıyordu ama gelininde bu durumda şimarmadan saygılı davranması güzel.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Aile kültürü ve eğitim çok önemli ..
Sadece gelin-kayınvalide ilişkilerinde ,tüm çevre herkes ile olan ilişkilerde seviyeyi güzel ayarlamak gerekiyor...

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
efza' Alıntı:
ah bu kaynanalar yok mu  :D
Sevgili efsa..Gelinlerde az eli maşalı değil yani:)))
Size sesleniyorum eyy kayınvaldeler vede gelinler...Lütfen çok ayıp .!
Oraya buraya çekiştirilip duran ve sevgi arasında kalan oğullarımızın psikolojisi bozuluyor:(
Birde önerim olacak:
"Gelin-Kaynana Çekişmelerine Son" mitingi düzenleyelim Taksim'de:))))

J

justbek

Kullanıcı
12 Eyl 2012
En iyi cevaplar
0
0
adana
oğul yada eş düşünen kim düşünseler zaten kimse kimseyi üzmez

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kadınlar doğaları gereği çok sahiplenici varlıklar,öyle olmasa yıllarca sabırla,emekle ve sevgiyle çocuk büyütemezlerdi.Çok sahiplenici oldukları içinde gelinler kocalarını ve annelerde emek verdikleri oğullarını paylaşamıyorlar :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Dünya tatlısı bir gelinim var...Çok iyi anlaşıyoruz...
Neden?
Çünkü ben onun o da benim dünyama girmeye çalışmıyor...
Aksi taktirte çekilmez oluruz ikimizde...Bakmaya dahi kıyamadığım oğlum üzülsün iki sevgi arasında kalsın istemem...Seviyeyi bozmadan süküneti sağlıyoruz bakalım hayırlısı olsun:)))

K

kadirdeligoz

Kullanıcı
23 Mar 2012
En iyi cevaplar
0
0
Erzurum
Erzurum düğünlerinde meşhurdur kaynana-gelin :D

J

justbek

Kullanıcı
12 Eyl 2012
En iyi cevaplar
0
0
adana
Ebru' Alıntı:
Kadınlar doğaları gereği çok sahiplenici varlıklar,öyle olmasa yıllarca sabırla,emekle ve sevgiyle çocuk büyütemezlerdi.Çok sahiplenici oldukları içinde gelinler kocalarını ve annelerde emek verdikleri oğullarını paylaşamıyorlar :)
meselede orada işte mesele paylaşma değil madem sahipleniyorsun benim eşim yada benim oğlum diyorsun diyebilmelisin oğum üzülmesin eşim üzülmesin işte o zaman sahiplenmiş olursun eşini-oğlunu

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
justbek' Alıntı:
Ebru' Alıntı:
meselede orada işte mesele paylaşma değil madem sahipleniyorsun benim eşim yada benim oğlum diyorsun diyebilmelisin oğum üzülmesin eşim üzülmesin işte o zaman sahiplenmiş olursun eşini-oğlunu
Haklısın ama hırslar devreye girince(...ki bayanlarda bu çok yüksek diye düşünüyorum)arada kalan erkek için savaş başlıyor,bayanlarda beni sevsin benim dediğimi yapsın düşüncesi hakim olunca savaş başlıyor ve  arada kalan,üzülen erkek oluyor.Biri annesi diğeri eşi zor bir durum,nedense gelin kaynana arasında geçimsizlik vardır ama kayınpeder damat arasında sorun pek yoktur.Neden acaba demek ki altta yatan sebep kadınların birbiri ile olan geçimsizliği,bu iş yerindede böyledir kadınlar kadın yönetici istemez veya kendi arasında çekişme halindedir :)