KAYIPLARINIZDAN DERS ALIN!!!!

• Konbuyu başlatan feridis
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde feridis tarafından oluşturulan KAYIPLARINIZDAN DERS ALIN!!!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,168 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı KAYIPLARINIZDAN DERS ALIN!!!!
Konbuyu başlatan feridis
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Bhmtl
F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
                                                  KAYBETMEK FIRSATTIR
    Yaklaşık 2.500 yıl önce Çinli bir filozof olan Lao-tzu "kaybetmenin bir fırsat olduğuun" gözlemledi.
    Başarılı olanlar bir hedefe ya da hayale ulaşmak için risk almaktan korkmayanlardır.Bu da kaybetmekten korkmadıkları anlamına gelir.Ve kaybettiklerinde de bir başka risk almaya heveslidirler.Israr ederler.
    Çocukluğunda New York'ta yediği şekerleri yeniden yaratıp başarılı bir biçimde pazarlayabileceğine inanan Irene Waters ve kocası Fred evlerini ipotek ettirdiler.Irene'in babsı çok özel günlerde eve ışıkta parlayan,ince,gümüş gibi şekerlerle dolu bir kavanoz getirirdi.Şekerlerin içinde çikolata ve fındık vardı.Irene tatillerde kendi çocuklarına baktıkça ,neden bu şekerlerin artık satılmadığını merak ediyordu.
    Uzun araştırmalardan sonra şeker yapımının bir kitle pazarı endüstrisi haline geldiğini ve çocukluğunda yemeye bayıldığı o şekerin yapımının "zor" ve "zamn alıcı" bulunduğunu öğrendi.Bu,Waters'i caydırmadı.
    Tozlu bir depoya şekeri üretebilen bir makine yerleştirdi ve maikneyi yeniledi.Daha sonraki araştırmalarında makineyi çalıştırıp şekeri yapmasını bilen yaşlı bir beyefendiye ulaştı.Bu kolay iş değildi.Bu uzman ,Waters'a yirmi yıllık bir deneyimden sonra bile şker üreticilerinin sert şeker üretmekte zorlandıklarını söyledi.
    Kısa bir süre sonra Waters zorun ne kadar "zor" olabileceğini öğrendi.Ailesinin tüm birikimini ve evi ipotek ettirerek aldığı 40 bin doları işine yatırmış olan Waters,ilk yılında hayati önem taşıyan 1986 Noel sezonunu kaçırdı.Çünkü tam kıvamında üretne kadar şeker satmamaya kara vermişti.
    Waters "binlerce kilo gelen otuz bin parça şekeri tarifi mükemmelleştirmeye çalışırken ziyan ettim" diye anlatıyor.on yıldan fazla bir süredir büyük başarılar yakalayan,çeşitli kanallarda geniş şekerleme çeşitleri satılan Hearts and Flowers Candy Company'nin başarısının ardında yatan sır,deneme ve yanılmanın gücüne inanmış olmasıdır.Başlangıçta Waters ard arda gelen hezimetler altında ezildi.Ancak nerede yanlış yaptığını fark ettikten sonra zaferlerin sayısı hezimetlerinin önüne geçti.Ve Waters kaybetmenin başarı reçetesinde önemli bir malzeme olduğunun farkına vardı.Colin Powel bir keresinde "başarının sırı yoktur" demişti." Başarı hazırlık,çok çalışma ve başarısızlıklardan öğrenmenin sonucudur."
      İşte, bir işe sıkıca tutunmak tamamen bununla ilgilidir.Kayıplarınızdan ders almak.Israr etmek.Kaybetmenin herzaman yeni fırsatlar sunduğunu bilmek. Evet kulağa eskimiş düşünceler gibi geliyor.2500 yıl yaşayan fikirler genellikle öyle gelir..

ALINTIDIR

E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
azmin zaferi işte...teşekkürler feridisss güzeldi... ;)

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
::) :)kayıplardan ders almak en güzeli bu olsa gerek..paylaşım için teşekkürler feridis..:)

F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben teşekkür ederim arkadaşlar :)

F

fıstık

İşte, bir işe sıkıca tutunmak tamamen bununla ilgilidir.Kayıplarınızdan ders almak.Israr etmek.Kaybetmenin herzaman yeni fırsatlar sunduğunu bilmek. Evet kulağa eskimiş düşünceler gibi geliyor.2500 yıl yaşayan fikirler genellikle öyle gelir..

çok güzeldi teşekkürler feridis :)

K

Kristal

Başarı hazırlık,çok çalışma ve başarısızlıklardan öğrenmenin sonucudur.Güzel söz...
Teşekkürler.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
KAYIPLARINIZDAN DERS ALIN!!!!
Aldım, alıyorum, alacağım.

Teşekkürler.

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
hayatında senelerini kaybetmiş birisi yeniden hayata döner fakat zaman geçtikçe yaşlanmış olur. yaşlandıkça gücü tükenir ve hedeflerine ulaşma potansiyeli düşer. şimdi söyleyin bu da bir kayıp nasıl fırsata dönüşcek :'(

P

pınarım:)

Kullanıcı
4 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
kayıplarımdan ders alıyorum ama hala kaybediyorum  :'(

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Kontrol edemediğim o kadar çok kaybım olduki.
Sadece acı duydum...
Ders almam için hatalı olmam gerekiyordu.Oysa bedelini zaten ödemişim ne dersi alacağım ki?
İsteğim dışında gelişen kayıpların üzerine çizgi çektim.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Hazıra konduğumuz bu yüzyılda,hayatımızı kolaylaştıran herşey,deneme yanılma yöntemleri ve büyük uğraşlar sayesinde bizlere ulaşmıştır.Azimli,sabırlı ve birazda hırslı olabilmek,kendimize verdiğimiz sözleri tutabilmek,hedeflediğimiz her türlü başarıyı getirir.Yeter ki desinler için değil,yürekten isteyelim
Teşekkürler

B

Bhmtl

Kullanıcı
28 Kas 2010
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Çok güzel bir yazı..Kayıplar ilk başlarda can acıtsa da zamanla ''iyi ki başıma geldi ki''lere dönüşüyor..Kayıpların kazançlara döndüğü mutlu günler görmek dileğiyle :)