kaygı fabrikatörü müsünüz

• Konbuyu başlatan ozlem71
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde ozlem71 tarafından oluşturulan kaygı fabrikatörü müsünüz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,426 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı kaygı fabrikatörü müsünüz
Konbuyu başlatan ozlem71
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
1)Belli bir konudaki başarımızın ya da performansımızın yeterliliği değerimizin bir ölçüsü müdür?
2)Başkaların görüşleri çok önemli olduğu için,belirli bir konuda düşük performans göstermemiz başkaların gözündeki yerimizi küçültür mü?
3)Bir başarı abidesi olduğumuz sürece insanlar bizi sever ve sayar mı?
4)Başarı için ne kadar çok çalışırsak başarılı olma şansımız artar mı?
bu soruların bir tanesine bile ”evet”dediyseniz bir kaygı fabrikatörüsünüz demektir.

E

etki84

Kullanıcı
10 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
uşak
bu saydıklarızın bir tanesine kısmen kaılıyorum en sonuncu şıkta;
l4)Başarı için ne kadar çok çalışırsak başarılı olma şansımız artar mı?eğer bir aksilikle karşılaşmassak insan niye başarılı olamasın ki?cevap verirseniz sevinirim...çalışmanız için teşekkürler...

O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
çok çalışma eğer yaptığız işin sonunda kendimizi değerlendirmeyle ilgiliyse yaptığımız işi kaygıyla yapmaya başlayacağız.Kaygın etkisiyle yaptığımız işin etkinliği de düşecek.Yaptığımız işin sonunda bizim değil de yaptığımız işin değerlendirileceğini düşünmeliyiz.Başarısız olsak bile başkasın gözünde birşey değerlenecekse bu ”biz”değil yaptığımız iş olacaktır.Tabii ki çok çalışacağız.Ama yapamazsakta bunu kişiliğizle özleştirmeyeceğiz.Birkaç önem verdiğimiz kişi dışında yaptığımız herhangi bir iş hakkında insanların söyledikleri ve düşündükleri şeylerin bizi etkilemesine izin vermeden kaygı taşımadan çalışmak işteki verimliliğimizi arttıracakır.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
1)Belli bir konudaki başarımızın ya da performansımızın yeterliliği değerimizin bir ölçüsü müdür?

Duruma göre değişir diye düşünüyorum.Evet herkes her konuda başarılı olamaz ama en azından bir konuda başarılı olabilirler.
Burda önemli olan bir şey daha var; "değer" den kastınız ne ?

2)Başkaların görüşleri çok önemli olduğu için,belirli bir konuda düşük performans göstermemiz başkaların gözündeki yerimizi küçültür mü?

Çok fazla hayatımda başkalarının görüşü önemli olmadığı için.Elbette sevdiğim insanların fikirlerini alıyorum yada kararsız kaldığım döenmlerde danışıyorum, bunu ayırt etmek gerek değil mi ! Daha çok aynaya baktığımda, kendimle yüzleştiğimde eğer kendime dürüstsem ve gerçekleri biliyorsam...az çok yeterlidir benim için.

3)Bir başarı abidesi olduğumuz sürece insanlar bizi sever ve sayar mı?

Başarı abidesi olmak ne demek?  :-\
Neden insanlar bizi severken, şartlı mı sevecek yani!

4)Başarı için ne kadar çok çalışırsak başarılı olma şansımız artar mı?

Elbette. Başarı için çok çalışmak gerek. :)
Hiç bir şey kolay elde edilmiyor....

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Hepsine hayır dedim.
Kaygı fabrikatörü bile olamadık ya bah buda bir başarısızlık  ::)