karınca kito

• Konbuyu başlatan ayrisim
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde ayrisim tarafından oluşturulan karınca kito başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,991 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı karınca kito
Konbuyu başlatan ayrisim
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
A

ayrisim

Kullanıcı
17 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mahkumun biri, yalnız kaldığı hücre içinde bir karınca ile arkadaşlık yapar. Kito adını verdiği bu karınca zaman içerisinde adamın talimatlarına göre hareket eder hatta takla atmayı bile öğrenir.

Mahkum, insanların Kito'ya hayran kalacağını ve göreceği büyük ilgi sayesinde zengin olacağının hayalini kurmaktadır. Hapisten tahliye olduğu gün Kito'yu kibrit kutusunun içine koyarak bir kafeteryaya gider. Amacı insanların Kito'ya nasıl tepki vereceğini test etmektir. 

Karıncayı kibrit kutusundan çıkaran eski mahkum garsonu çağırır. Amacı garsona Kito'nun marifetlerini göstermektir. Garsona "Masanın üstünde duran şu karıncayı görüyor musun?" diye sorar sormaz, garson elindeki bezle karıncayı alır ve "Afedersiniz beyefendi" diyerek Kito'yu öldürür. 

Her kişinin kendine ait değerleri ve inançları vardır. Bir kişi için çok önemli olan bir olay diğeri için pek de önemli olmayabilir. Kişileri kendi inanç sistemimize göre değerlendirirsek sorunlarla karşılaşabiliriz. Yapmamız gereken kişilerin inanç ve değerlerine saygılı olmak ve ilişkilerimizde kendimizi onların yerine koyarak hareket etmektir.

Altının değerini en iyi sarraf bilir.

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
çok güzel yazı neden kimse yorum yazmamış anlayamadım

aslında sevdiğim bir sözde cevabı gizli
Altının değerini en iyi sarraf bilir....
teşekkürler ayrisim

K

Kristal

Aklıma Yeşil Yol filminde küçük fare ile mahkumun dostluğunu getirdi. :)

Altının değerini en iyi sarraf bilir.

Teşekkürler Ayrişim. :)

Ö

ölüdeniz

kabeka' Alıntı:
ohaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ohaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
yuh
çüş sdkufhsdgsklfuıhsadı

teşekkürler ayrisim
Durduk yere neden çüş oha gibi kelimeleri sarf ettiğini anlamadım.yoksa bu kelimeleri sarf ederken bir eşeğin üstünde yolculukmu yapıyorsun olur ya insanlık hali ha eğer konuya yorumun bu tarzda ise seni tebrik ederim.çünkü sen bu kelimeleri sarf etmesen buraya yorum yapılacağı yoktu teşekkürler :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ölüdeniz' Alıntı:
kabeka' Alıntı:
ohaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ohaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
yuh
çüş sdkufhsdgsklfuıhsadı

teşekkürler ayrisim
Durduk yere neden çüş oha gibi kelimeleri sarf ettiğini anlamadım.yoksa bu kelimeleri sarf ederken bir eşeğin üstünde yolculukmu yapıyorsun olur ya insanlık hali ha eğer konuya yorumun bu tarzda ise seni tebrik ederim.çünkü sen bu kelimeleri sarf etmesen buraya yorum yapılacağı yoktu teşekkürler :)
Üyemizin hakılı itirazı gözönüne alınarak;
Mesajda site vizyonuna uymayan kelimeler  silinmiştir.