Kanada'ya Taşınan Bir Antalyalı'nın Günlüğü

• Konbuyu başlatan lilaslmn
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde lilaslmn tarafından oluşturulan Kanada'ya Taşınan Bir Antalyalı'nın Günlüğü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,555 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı Kanada'ya Taşınan Bir Antalyalı'nın Günlüğü
Konbuyu başlatan lilaslmn
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gozde
L

lilaslmn

Kanada'ya Tasinan Bir Antalyali'nin Gunlugu 
Sevgili Gunluk
12 Agustos

Kanada'daki yeni evime tasindim. Cok heyecanliyim. Burasi cok guzel. Daglarin manzarasi muhtesem. Onlarin  karlarla kapli halini gorebilmek icin sabrimi zorluyorum.

14 Ekim
Kanada dunyanin en guzel yeri. Yapraklar kirmizi ve turuncunun tonlarina donmeye basladi. Bir atla kir gezintisi yaptim ve bir kac geyik gordum. Cok 
guzeldiler. Muhtemelen yeryuzundeki en harika hayvanlar. Burasi cennet olmali. Burayi cok seviyorum

11 Kasim
Geyik avlama sezonu kisa bir sure sonra basliyor. Boyle harika hayvanlari oldurmeyi nasil olurda isterler anlamiyorum. Umarim yakinda kar yagisi baslar. Burayi seviyorum.

2 Aralik
Dun gece kar yagdi. Her yerin beyaz bir ortu ile kaplanisini seyretmek icin gece kalktim. Tipki karpostal gibi. Disari ciktik merdivenlerdeki ve 
garajin onundeki karlari kurekle temizledik. Kartopu oynadik (ben kazandim). Kar temizleme makinasi (belediye'nin) gelince, garajin onundeki karlari tekrar te mizlemek zorunda kaldik. Harika bir yer. Kanada'yi seviyorum .

12 Aralik
Dun gece biraz daha kar yagdi. Kar temizleme makinasi ile garajin onundeki karlari tekrar temizledik. Burayi seviyorum.

19 Aralik
Dun gece biraz daha kar yagdi. Ise gitmek icin
garajdan cikamadim. Burasi çok guzel bir yer fakat kurekle kar temizlemekten yoruldum. Kar temizleme makinesina Lanet olsun!

22 Aralik
Bu beyaz b....n dun gece biraz daha yagdi. Kurekle kar atmaktan ellerim su topladi ve belim agrimaya basladi. Kar temizleme makinasinin ben garajin onunu kurekle temizleyene kadar yolun kosesinde  gizlendigini dusunuyorum. Pez.....in

25 Aralik
S....ttigimin yilbasisi. Yine yagdi. Eger kar temizleme 
makinasini kullanan pez...i bir elime geçirirsem yemin ederim o p...u gebertecem. Yollardaki lanet buzlari eritmek icin neden daha fazla tuz kullanmadigini anlamiyorum.

27 Aralik
Allahin belasi dun gece yine yagdi.Kar temizleme makinasinin en son gelisinden beri 3 gundur karlari kurekle atamadigim icin eve hapsoldum. Hic bir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yagacagini soyledi. 25cm karin kac kurek edecegini biliyor musun?

28 Aralik
Kusbeyinli spiker yanilmis.83cm daha yagdi. Bu gidisle karlar yazdan once erimez. Kar temizleme araci kara saplandi ve h...r oglu h...r surucu benden kuregimi odunc istedi. Karlari temizlerken tam alti kurek kirdigimi ve sonuncusunu da onun kalin kafasinda kirmaktan zevk duyacagimi soyledim.

4 Ocak
Nihayet evden cikabildim. Markete gittim ve yiyecek aldim. Donuste lanet geyigin biri arabamin onune atladi. Arabamda yaklasik 3000 dolarlik hasar var. Bu hayvanlarin hepsini gebertmek lazim. Lanet yaratiklar her yerde varlar. Umarim avcilar hepsinin kokunu
kurutur.

3 Mayis
Arabayi sehirde bir tamirciye goturdum. Yollara dokulen bas belasi  tuzlar yuzunden arabamin kaportasi curumus.

10 Mayis
Turkiye'ye kesin donus yaptim ve Antalya'ya bir daha ayrilmamak uzere yerleştim. Kanada'yı da karı da geyikleri de...

B

Bülent

:)

Bir zamanlar Kanada'yı düşünen birisi için çok hoş oldu.

Teşekkürler.

L

lilaslmn

bülent ,sen bir zamanlar düşünmüşsün,ben hala düşünüyorum.ama soğuk olması varya düşündüren tek etken olabilir..

B

Bülent

lilaslmn' Alıntı:
  Bülent ,sen bir zamanlar düşünmüşsün,ben hala düşünüyorum.ama soğuk olması varya düşündüren tek etken olabilir..
Sıcaktan ziyade soğuğu severim ama artık "memleketim" diyorum, başka da bir şey demiyorum.
Zaten paylaştığın günlük ile gidip gelmiş kadar oldum.  :)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
antalya ve kanada...
e tabiki antalya
deniz,kum,güneş varmı ötesi  8)