Kalp krizinin bir başka sebebi de "işsizlik"

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Kalp krizinin bir başka sebebi de \"işsizlik\" başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,221 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Kalp krizinin bir başka sebebi de \"işsizlik\"
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan karagün
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

Harvard Halk Sağlığı Okulu’nda Robert Wood Johnson Vakfı’ndan araştırmayı yürüten Kate Strully, "Bugünün ekonomisinde iş kaybı herkesin başına gelebiliyor. Bizim işsizliğin yol açtığı sağlık sorunlarının farkına varmamız ve negatif etkileri hafifletmemiz gerekiyor" dedi.

Müdüriyet, profesyonel pozisyonlar, satış, büro ve el sanatları, işletme ve hizmet sektörü gibi çok geniş bir işkolundaki verileri analiz eden Strully, işlerini kaybeden beyaz (masa başı işçisi) ve mavi yakalı işçilerde hastalıkların yüzde 54 arttığını buldu. Hatta analizler, bu işçiler yeni iş buldukları zaman, yeni işe uyum sağlama sürecinde de hastalık risklerinin halen arttığını gösterdi.

Demografi dergisinde yayınlanan çalışmada, Robert Wood Johnson Vakfı’ndan Personel Müdürü David R. Williams, "Amerika’da sağlığı düzenlemenin yollarını gözönüne koyduğumuz gibi, iş kaybı gibi faktörlerin sağlımız üzerindeki büyük etkisini anlamak için sağlık reformunu da düşünüyoruz" dedi.

S

spiritualsigns

bir işim var ve 3 yıllık tansiyon hastasıyım... ilaç kullanıyorum... iş hayatının stresli yanı bu hastalığımın nedeni... ayrıca mitralvalvprolapsusu gibi rahatsızlığa sahip oldum ve bununla beraber bir sürü hastalık...

bazen herşey yazıldığı gibi olmuyor... işsiz olmak belki kötü ama sağlığını kaybetmek çok daha kötü...

Zaman gazetesi iyi yazmış hoş yazmış... kalp krizinide teğet geçer halkımız... umarım :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Masa başı işçilerinden ve mavi yakalılardan bahsediomuş. bende korktum  kalp krizi riskim artıcak yakında diye :d
Ama işsizliğin insanı strese ve sıkıntıya soktuğu, stres ve sıkıntınında kalp krizini tetiklediğini düşünebiliriz vesselam.
Kalbim sağlama almam lazım. Besel yiyerek değil ama :d

Teşekkürler kaptan.

K

karagün

Yalnız başınıza kalp krizi geçirirseniz !‏
Yaşam koşullarının oldukça zorlaştığı şu son yıllarda artık her yaştan insan kalp krizi geçirebiliyor...
Diyelim ki, mesai saati
bitti ve siz de akşam 18 00 civarında, alışılmadık derecede zorlu bir iş gününün
ardından (tabii ki tek başınıza) arabanıza binip evin yolunu tuttunuz.

Çok yorgunsunuz ve canınız da fena halde sıkkın. 
Müthiş sinirli ve gergin bir haldesiniz...   
Birdenbire göğsünüzde, kolunuza ve çenenize
doğru yayılmaya başlayan korkunç bir ağrı hissediyorsunuz.
En yakın hastaneye sadece
on dakikalık mesafedesiniz ama hastaneye ulaşmayı başarıp başaramayacağınızdan
bile emin değilsiniz.

Ne yapacaksını?

İLK YARDIM KURSLARINA
KATILACAK KADAR AKLI BAŞINDA BİRİYDİNİZ AMA KURSTAKİ EĞİTMEN, SİZİN BAŞINIZA BİR
ŞEY GELDİĞİNDE NE YAPACAĞINIZI ÖĞRETMEDİ !

YALNIZ BAŞINIZAYKEN KALP
KRİZİ GEÇİRİRSENİZ NASIL HAYATTA KALIRSINIZ? 

PEK ÇOK İNSAN KALP KRİZİ
GEÇİRDİĞİ SIRADA TEK BAŞINA OLUYOR; ETRAFTA YARDIM EDECEK KİMSE BULUNMUYOR. KALP
ATIŞLARI DÜZENSİZLEŞEN VE KENDİSİNİ BAYILACAKMIŞ GİBİ HİSSEDEN BİRİNİN

BİLİNCİNİ YİTİRMEDEN ÖNCE

YALNIZCA 10 SANİYE KADAR
ZAMANI VARDIR.   

BU DURUMDA NE YAPMANIZ
GEREKİR?

CEVAP:

PANİĞE KAPILMADAN ÜST
ÜSTE KUVVETLİCE ÖKSÜRMEYE BAŞLAYIN. 

ÖKSÜRMEDEN ÖNCE HER
SEFERİNDE DERİN BİR NEFES ALIN; ÖKSÜRÜKLERİNİZ GÜÇLÜ OLSUN, DERİNDEN GELSİN VE
UZUN SÜRSÜN, TIPKI GÖĞSÜNÜZDE BİRİKMİŞ BALGAMI ATMAYA ÇALIŞIR GİBİ ÖKSÜRÜN.

HER İKİ SANİYEDE BİR
DERİN NEFES ALIP ÖKSÜRÜN VE BUNU YA YARDIM GELENE DEK YA DA KALP ATIŞLARINIZ
TEKRAR NORMALE DÖNENE DEK SÜREKLİ YAPIN. 

DERİN NEFES ALMAK CİĞERLERİ
OKSİJENLE
DOLDURUR.
ÖKSÜRMEK KALBE TAZYİK YAPAR VE
KAN DOLAŞIMINI
RAHATLATIR.
KALBE UYGULANAN BU TAZYİK, KALBİN
NORMAL RİTMİNE DÖNMESİNİ KOLAYLAŞTIRIR.
BÜTÜN BUNLAR SİZE, BİLİNCİNİZİ
KAYBETMEDEN ÖNCE HASTANEYE YETİŞECEK ZAMANI TANIR.