Kaldırımda Kitap

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde KUTSAL tarafından oluşturulan Kaldırımda Kitap başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,724 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı Kaldırımda Kitap
Konbuyu başlatan KUTSAL
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan KUTSAL
K

KUTSAL

Kullanıcı
11 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
  Dün, Selahaddin GÜNGÖR,"Kitap Morgu" adlı yazısında," hemen her köşe başında beliren" kitap sergilerinden bahsederken ,"Buralarda öyle değerli , öyle aranmakla bulunmaz  kitaplar var ki " diyordu."İnsan bunların bir bardak Hamidiye suyu pahasına nasıl olup da satıldığına şaşar."
  Türkiye'de kitap kadar hakarete uğrayan hiç bir mal yoktur. Hamidiye suyu değil ,izmarit,kirli paçavra,eski kundura,boş şişe,hatta molozların içinden kırık tahta veya demir parçaları bile, sırasına göre,ham maddesinin tartısından fazla fiyat ve alıcı bulurlar; yalnız kitap,kör olası kitap adı batası kitaptır ki,yerlerde köpek tersiyle bir hizada ,altına bir bez parçası bile yayılmadan pazara çıkarılıyor. İlmine , edebiyatına tabanlarıyla bir sırada yer veren ve kafasının gıdasını ayak altında süründüren bir memlekette  kitabın , bakkal dükkanlarında hiç olmazsa bir  iki metre yüksekliğe asılan süpürge kadar  da haysiyeti kalmamış demektir.
Yeni ve eski harf , büyük ve küçük muharr,doğu ve batı eseri, telif ve tercüme , yazının, imzanın  ve kalitenin her türlüsü ayak altındadır.
Vatandaş!Bu faciada  bir düşman istilası kadar  korkunç bir tehlike gizlidir.Vatandaş! Kitabı yerde sürünen bir milletin bütün kalkınma hamlelerini büyük felaketler kırar. Vatandaş! İyi , kötü , kıymetli , kıymetsiz , telif , tercüme , ne olursa olsun , bu kitaplardan payına düşeni al, yorganını sat , fakat al, onları kaldır yerden

PEYAMİ SAFA

Umarım kitap konusundaki Peyami SAFA'nın bu ciddi yazısını beğenirsiniz.

metalci

metalci

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Vatandaş!Bu faciada  bir düşman istilası kadar  korkunç bir tehlike gizlidir.Vatandaş! Kitabı yerde sürünen bir milletin bütün kalkınma hamlelerini büyük felaketler kırar. Vatandaş! İyi , kötü , kıymetli , kıymetsiz , telif , tercüme , ne olursa olsun , bu kitaplardan payına düşeni al, yorganını sat , fakat al, onları kaldır yerden

aaahhhhhh  ulann vatandaşş ahhh  ne  anlıyoruzz kitapp morgundan ...bni en çok bu bitiriyor  :'(
:mad:

K

KUTSAL

Kullanıcı
11 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
bu yazının ilgi görmesini bekliyordum,hayal kırıklığına uğradım. :'(

Z

zeytin

Kullanıcı
20 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
yazın belki suan okunmuyor olabilir ama okurken yüreğim sızladı bişeyler sıkıştı kalbime..gercekten yazık ah beeee

K

KUTSAL

Kullanıcı
11 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
ben de insanların içinde bu duyguların oluşması için bu yazıyı sizinle paylaştım.

M

mavidünya

Kullanıcı
11 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
KİTAPLARA KIYILIRMI YAA HELE O SAYFASINI AÇIPTA KOKLADIGIN ANDA O İÇİNE SİNEN KOKUSU.
İÇİM SIZLADI :-[

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Belki eskiden , okumak,kitap almak bu kadar önemli değildi yada kitabın bu kadar değeri yoktu.
Ama yaşadığımız bu dönemde bu kadar da kötü bir durumda olduğunu sanmıyorum kitaplarımızın.
Otobüste,trende çook fazla görüyorum kitap,gazete okuyanları.

K

KUTSAL

Kullanıcı
11 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
tabi benim çevremdeki insanlarda kitap okur ; ama  sadece bir kısmın kitap okuması yetmez . Zaten bu da toplum içinde tabakalaşmaya sebep olur . Önemli olan toplumun ne kadar okuduğudur. Bu açıdan bakınca da durumu o kadar iç açıcı göremedim.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
İşte sorun burada başlıyor;
Örneğin çevrende bununla ilgili çalışmalar yapıyormusun? En son kime kitap hediye ettin?

K

KUTSAL

Kullanıcı
11 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
aslında bu tarz bir çalışma hiç aklıma gelmemişti. 

K

KUTSAL

Kullanıcı
11 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
fikir verdiğin için teşekkürler
  ;)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Hemen bir örnek paylaşmak isterim aslında ne kadar doğru yapılan bir şeyi aktarmak ama örnek olması açısından aktarıcam.
Geçen sene bulunduğum bölgenin Kütüphanesine 1 koli kitap bağışında bulundum,fakat kitaplar eski kitap değildi.
Arasında Kişisel Gelişimden tutunda yeni çıkan roman,hikaye,deneme kitaplarıydı.Elbette bazı yazarlar var serisini okuduğum ve kütüphanemde tutmak istediğim ama diğer kitapları paylaştım.
Kütüphanede ki görevli;

- Abla dedi ,ilk defa Kütüphanemize yeni kitaplar geliyor...
Siz düşünün artık gerisini.

Ve bu tarz eylemlerim devam etti,arkadaşlarıma da aktardım.... :)

K

KUTSAL

Kullanıcı
11 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
aslında kitap fiyatları bence o kadar fazla da değil yani değil mi

K

KUTSAL

Kullanıcı
11 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
yani gerçekten anlamıyorum. insan nasıl olur da kendini geliştirmek istemez ? Değil mi yani kim en iyi olmak istemez ve bunun için çalışmaz

K

KUTSAL

Kullanıcı
11 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
söylediğinizi biraz açar mısınız acaba sanırım bir yanlış anlaşılma var .