Kadınları anlamak isteyen erkeklere..

• Konbuyu başlatan SUNFLOWERS
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde SUNFLOWERS tarafından oluşturulan Kadınları anlamak isteyen erkeklere.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,828 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Kadınları anlamak isteyen erkeklere..
Konbuyu başlatan SUNFLOWERS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
S

SUNFLOWERS

Kadinlari Anlamak Isteyen Erkekler

Kadın neden aşık olur? Neden bir başkasına değil de o adama aşık olur. Bu aşk nasıl yıllar ve yıllar boyu sürer. VE EN ÖNEMLİSİ; NEDEN KADININ AŞKI BİR ANDA BİTER??
Siz de eğer bunları merak ediyorsanız bu yazının devamını okuyun. Ve söylediklerimi lütfen düşünün…

KADIN-ERKEK İLİŞKİLERİNDE GÜÇ DENGESİ

Kadın ve erkek ilişkilerinde “güç” çok önemli bir dinamiktir. Güç kavramı, fiziksel güç, maddi güç, psikolojik güç, statü, yaşam gücü vb. birçok şekilde ifade edilebilir. İstinasız her kadın karşısındaki erkekte, gücün kendi kafasındaki tanımını görmek ister… Kimi kadın sevdiği erkeğin toplumsal statüsünün yarattığı güç halesinin etkisi altındadır. Kimisi fiziksel çekiciliğin yarattığı güce doğru çekilir. Kimi kadın ise erkeğin çevresini ve kendisini korurken yaydığı güç dalgalarıyla aşkını besler ve canlı tutar. Yaşam gücü, para kazanma gücü, cinsel güç, zor koşullara dayanma gücü, koruyucu güç, karizmatik güç, zihinsel güç, manevi güç…Tüm bunlar gücün farklı şekillerdeki tezahürleridir. Ve her kadın babasıyla olan ilişkileri doğrultusunda, bu tezahürlerden en az birini karşısındaki erkekte görmek ister…

Babasının toplum içinde çok saygı gördüğünü gören ve babasının bu gücünün etkisiyle büyüyen bir kız çocuğu büyüyüp kadın olduğunda karşısında toplumsal olarak saygı gören ve sözünü dinleten bir erkek görmek isteyecektir. Ve en önemlisi, erkeğin bu gücü sürdükçe sobayı harlayan kömür gibi, kadının aşkını besleyecek ve canlı tutacaktır.

İster bu fikre katılın, ister katılmayın, istinasız hiçbir kadın zayıf bir erkekle birlikte olmak istemez. Kadın erkekte en azından hayata tutunabilme gücünü görmek ister… Hayata tutunabilme gücü kadının o erkekle birlikte kendini güvende hissetmesine neden olur. Bu gücü karşısındaki erkekte gören kadın, hayatta her ne olursa olsun o erkekle birlikte üstesinden geleceğini içsel olarak bilir…

Beyler, lütfen gücünüzü eşinize teslim etmeyin. Gücünüzü hiç kimseye teslim etmeyin. İlişkinizde mutlu olmanın en iyi yollarından biri gücünüzü mümkün olan en iyi şekilde taşımak ve bunu karşınızdaki kadına hissettirmektir.

Eğer bu yazıyı buraya kadar okuduysanız, lütfen ilişkinizdeki güç dengesini bir gözden geçirin. Bunu yapmak, ilişkinizdeki sorunları görmenize ve çözmenize yardımcı olabilir.

PEKİ KADIN ERKEKTEN DAHA GÜÇLÜYSE NE OLUR?
PEKİ ERKEK GÜCÜNÜ BİR ŞEKİLDE KAYBEDERSE NE OLUR?

Alıntıdır

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Hazin son mu?.. Teşekkürler paylaşım için..  :)

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
çok anlamlı bir yazı gerçekten şöyle bir düşündüm karşımdakinde beklediklerim babamdan kaynaklanıyor çoğu. ama ben babam gibi bir adamla ölürüm yaaa. çok asabii ;D

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Çok güzel bir paylaşım olmuş.Yazılanların hepsine katıldığımı söyleyebilirim.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
SUNFLOWERS' Alıntı:
Hiç birşey olmaz,ne olması bekleniyorki? anlamadım.
Erkek gücünü kaybedersede birşey olmaz :)
Hazin sonmu ne demişte bir arkadaşım.

Konunun özüne gelicek olursan,bir erkeğin bir kadını tam anlamı ile anlayabileceğini sanmıyorum.
Sadece anladığını sanır,keza kadunda anlaşıldığını sanır o kadar.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İstinasız her kadın karşısındaki erkekte, gücün kendi kafasındaki tanımını görmek ister… Kimi kadın sevdiği erkeğin toplumsal statüsünün yarattığı güç halesinin etkisi altındadır. Kimisi fiziksel çekiciliğin yarattığı güce doğru çekilir. Kimi kadın ise erkeğin çevresini ve kendisini korurken yaydığı güç dalgalarıyla aşkını besler ve canlı tutar. Yaşam gücü, para kazanma gücü, cinsel güç, zor koşullara dayanma gücü, koruyucu güç, karizmatik güç, zihinsel güç, manevi güç…
Bunun kadınla alakası yok. Erkek de beraber olduğu kadında güç arar. Yukarıda saydıklarından herhangi biri olabilir bu güç. Kimse zayıf biriyle olmak istemez. Şimdi diyeceksiniz erkekler oluyor. Evet oluyor ama sadece üzüldükleri için.. Bir süre sonra da güçlü, güvenebileceği, paylaşabileceği bir kadın bulduğunda ya aldatıyor ya terkediyor zayıf olanı.

Bunu kadın-erkek diye ayırmanın lüzumu yok. Hiç kimse zayıf bir karakterle birlikte olmak istemez.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
dideM' Alıntı:
Bunu kadın-erkek diye ayırmanın lüzumu yok. Hiç kimse zayıf bir karakterle birlikte olmak istemez.
Aferin didem,katılıyorum karakter kısmına tabi.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Güzel bir yazı, didemin de dediği gibi hayatıma giren arkadaşlarıma dostlarıma ve özel ilişkilerime güçlü olgun kişileri tercih etmişimdir. Ama güçlü olmak hata yapmamak sert olmak değil başka bir şey, bazı insanlar zayıf yönleriyle bile çok güçlüdürler.
Babamın hayatım ve kişiliğim üzerindeki etkilerini görüyorum huysuz aksi sinirli ama bir o kadar da anlayışlı duygusal bir insanın çocuğu olmak ve de zamanla ona benzemek.farkında olmadan karşı cinste  onu aramak evet bazen bu hataya düşüyorum bende..

K

kahvekeyfi

Kullanıcı
11 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
erkek de kadın da güçlü olmalı..güşsüz olduğunda zaten ipler kopuyor...ezilen-yenen durum ilişkisi çıkabilir..ama ne var ki her zaman bir taraf daha güçlüdür...ve erkekler güçlü kadınları tercih eder;etse de güçsüz kadınların önünde de onları ezmesi hiç doğru değil..aslında karmaşık durumlar kadın-erkek cinsiyetinden ötürü değil de insna olduğu için birbirine destek olup biri düştüğünde veya düşecek olsa onu kaldırmalı..saygılarımla

A

adildoy

güzel  bir açıklama olmuş.  paylaşımlarınıza içten katıldığımı belirtmek isterim. kaç kişi ,böyle düşünüyor ki, sorunların çözümüne değinmişiniz. yada olmasını engellemek çabası daha doğru olur gibi... teşekkür ederim keyifli kahveler ve sohbetler dilerim

ibikli

ibikli

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
nazarelif' Alıntı:
çok anlamlı bir yazı gerçekten şöyle bir düşündüm karşımdakinde beklediklerim babamdan kaynaklanıyor çoğu. ama ben babam gibi bir adamla ölürüm yaaa. çok asabii ;D
bence güzelliğini annesinden alsın babasının da pratik yanları var onları alsın diyo cem yılmaz :D alakasız oldu ama çağrışım yaptı tutamadım arog izleyen beni kınamaz kanımca selamlar:D

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Anlamadım gitti yahu şu kadınları. En azından birini anlayayım diye çok çaba sarf ettim. Amma ve lakin olmadı. Ne tuhaf şey yahu.
Dediğim kadar zormuş valla.