Kadınlar erkeklere göre daha çok kábus görüyorlar

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Kadınlar erkeklere göre daha çok kábus görüyorlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,312 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Kadınlar erkeklere göre daha çok kábus görüyorlar
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kadınlar erkeklere göre daha çok kábus görüyorlar

İngiltere’de 170 gönüllü üzerinde bir araştırma yapılmış. Deney esnasında, yakın zamanda gördükleri rüyaları anlatmaları istenen deneklerden erkeklerin yüzde 19’u, kadınların ise yüzde 30’u kábus gördüğünü söylemiş.

Bu duruma göre, kadınlar erkeklerden daha çok kábus ve duygusal rüyalar görmüş oluyorlar. Bu olumsuzluklara getirilen açıklamada, regl dönemlerinde vücut ısısında meydana gelen değişikliklerin rahatsız edici rüyalara neden olduğu gösterilmiş.

Edinburgh Uyku Merkezi Müdürü doktor Chris İdzikowski, araştırmanın sonuçlarına şaşırmadığını belirterek, bu araştırmadan, daha çok, kadınların daha fazla kábus gördükleri mi yoksa bu kábusları daha iyi hatırladıkları mı sonucunun çıkarılması gerektiğine dikkat çekmiş. 

Miliyet haber..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Sen öyle san.
Ama kısmen haklı sayılırsın çünkü her erkeğin kabusu bir kadındır  :p :p
Ve o kadını fazlası ile sık görür vesselam heheheh

M

mavidünya

Kullanıcı
11 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bilgilendirme için teşekkürler su perisi. :) ben fazla kabus görmem ama gördüğüm zamanda çok fazla etkilebirim  :-\

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Korsan' Alıntı:
Sen öyle san.
Biz neymişiz öylede haberimiz yok:) Derlerya "kabusun olurum"  :D

İşin garibi bende sık sık kabus görürüm,allahtan rüyalarımı  aradada olsa kontrol altına alabiliyorum...Böyle olunca kabus eylenceye dönüşüyor... :D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bak abi çok ugraşma biizimle "kabusun olurum sonra"  :D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Sen öyle san.
Bugün bu kaç oldu, lafı klavyemden aldığın Korsan... :)

Aslında söze beöyle girecektim ama elbette konu hakkında naçizane bir iki cümle yazacaktım yani; 170 kişi az bence, dünya nüfusuna oranla.
Televizyonda çok sevdiğim bir 100 kişi var benim, şu aralar Demet Akbağ'ın sunduğu bir yarışma programı, Süper Aile.
"100 kişiye sorduk en popüler 5 cevabı arıyoruz" diye soruya başlıyor Akbağ ve soruyor; "Kokulu bir ağaç adı söyleyin?" örneğin...
Buyrun 100 kişiden 5'inin verdiği cevaba bakın; "Çilek ağacı" !! Ve bu adamlar bu yanıtı verdikleri için yanıt işleme konuyorda. :)
Araştırma yapılacaksa, sağlıklı olması için her ülkeden en az 50.000 denek üzerinde filan olmalı ki " eh doğrudur" diyebileyim. :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
su perisi' Alıntı:
Bak abi çok ugraşma biizimle "kabusun olurum sonra"  :D
Bende olmaz abi hayatımda kabusum olan bir hatun olmadı  :p :p
Yani ben ne yapayım dünyaya bana kabus olabilicek bir hatun gelmedi ise değilmi ama heheheeh

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Duana amin diyeyim o zaman abi:)

Deneye katılabilirimZynepcim,ben eşimden çok kabus görürüm:))))
Hatta görmedigim günlerde özellikle astral seyahate çıkmak için beynimi yorarım.. :D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
su perisi' Alıntı:
Duana amin diyeyim o zaman abi:)

Deneye katılabilirimZynepcim,ben eşimden çok kabus görürüm:))))
Hatta görmedigim günlerde özellikle astral seyahate çıkmak için beynimi yorarım.. :D
Valla bende görürüm aslında, hatta korkarım yataktan çıkamam, gözümü filanda açamam.
Bunu anlattığım hanımlar, "hayrolsun" derler, erkeklerde "yorgan üstünden düşmüştür!" diye gayet radikal bir açıklama yaparlar kendi dünyalarına göre.
Yok onlarda görüyorlar ama çaktırmıyorlar bence.
"Erkek korkmaz!" ya... :p :p

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Valla benim eşim binde bir görür rüya:) oda kesin kabus olur heheh biraz rengi degişir tabi alışık degil benim gibi en az haftada 3 kez görmeye... :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bence hafıza farkı olabilir,şahsım adına bir bayan olarak hatırlamamam gereken ne varsa,saçma sapan herşey hafızamda,çöp kutusu gibi diyebilirim ;D
Bazen diyorum ki pc deki gibi bir tıkla silebilsem :D