Kader Sayızı Nasıl Bulacaksız?

• Konbuyu başlatan Maximus
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Maximus tarafından oluşturulan Kader Sayızı Nasıl Bulacaksız? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,837 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Kader Sayızı Nasıl Bulacaksız?
Konbuyu başlatan Maximus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
Maximus

Maximus

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
GÜMÜŞHANE
www.sevdayelim.com
KADER SAYINIZI NASIL BULACAKSINIZ ?
Yasam carkinizin kader sayisini bulmak icin dogdugunuz ayin degeri ile dogum gunu ve yilinin sayilarini yan yana toplamaniz gerekiyor.

Aylarin sayi degerleri:
Ocak..............1
Subat.............2
Mart..............3
Nisan.............4
Mayis.............5
Haziran...........6
Temmuz..........7
Agustos..........8
Eylul...............9
Ekim...............1
Kasim.............2
Aralik..............3

Sira kader sayinizi bulmaya geldi. Tablodan dogdugunuzun ayin degerini bulup gun ve yil ile birlikte toplayin.

Ornegin 3 Nisan 1964 ´te dogmussaniz
3 + 4 + 1964 = 1971
1 + 9 + 7 + 1 = 18
1 + 8 = 9 (Kader sayiniz 9)

1 ”ONCU”

Oncu, lider, yol gosterici ve Planlayicisiniz. Gercekten guclu bir kisiliginiz var. Yeriniz kaptan kosku. Baskalarina boyun egmek sizin icin yabanci bir kavram. Son derece yaratici ve yeteneklisiniz. Dusuncelerinizi bir an evvel yasama gecirmek, gerceklestirmek icin gerekli olan mucadeleci ruhu sizde mevcut.Yukselme hirsi ise yasaminizin temelini olusturuyor. Arzu ettiginiz basariya ulasmak icin yilmadan calisiyorsunuz. Yoneticilik yeteneginiz oldugu icin olaylara hemen hakim olabiliyorsunuz. Yasamin her alaninda bu yeteneginiz gecerli. Kararlilik, guc ve irade hirsinizin araclari. Ve siz bu araclari buyuk bir beceri ile kullaniyorsunuz. Zaman zaman bu niteliklerin olumsuz yonlerini sergilediginiz oluyor. Boyle durumlarda son derece saldirgan olabiliyorsunuz. Oysa istediginizi elde etmenin yolu iliskilerinizde inceligi elden birakmadan halletmek. Bazen elestiren ve emreden oluyorsunuz ama size  elestiri yapildiginda kahroluyorsunuz.Aslinda son derece hassas bir kalbiniz var. Bu durumda kalbinizin sesini dinleyin. Kisa zamanda hem liderliginizi hem de dostlarinizi yeniden kazanirsiniz.

2 ”YARDIMCI”

Sizi baskalarindan ayiran iki yonunuz var. Taktik ve insan iliskilerinde gosterdiginiz ustalik ve beceri ile ustesinden gelemeyeceginiz hic bir sey yok. Yasaminizdaki anahtar kelime isbirligi. Uyumsuzluk ve tartismali konular sisteminizi hemen etkiliyor. Bu yuzden basiniza boyle bir sey geldiginde butun  gucunuzle durumu duzeltmeye calisiyorsunuz. Zarif bir insansiniz bunun yani sira baskalarini da cok dusunuyorsunuz kirmamaya calisiyorsunuz. Bu yuzden cevrenizden dostlariniz hic eksik olmuyor. Kader carkinin diger sayilarindan daha mucadeleci bir ruha sahipsiniz. Ancak yasamin guzel zevklerinden hic mahrum kalmiyorsunuz. 2 rakami toparlayiciligin sayisidir. Ruhunuzun birlestirici yonunu alevlendiriyor. Mutluluguzun temel kosulu ise uyum yaptiginiz hersey de sanki bir sihir var. Cunku bir kavrami ele alip onun icini doldurmakta ustunuze yok. Baskalarinin yardima ihtiyaci oldugunda ortaya cikiyorsunuz
ama gerektiginde hic kimsenin yardimi olmadan isinizi kendi basiniza halledebiliyorsunuz.

3 ”SANATCI”

Herseyi net olarak ifade etme yeteneginiz oldugundan, zekanin yasaminizda buyuk bir onemi var. Cok cesitli konulardan zevk aliyorsunuz. Ama zamaninizi bos hayallerle gecirmiyorsunuz. Yasamin salt eglence olmadiginin farkindasiniz. Cok yonlu olmak en buyuk ozelliginiz. Cok ve cesitli yetenekleriniz var. Cabuk kavramak da bunlardan biri. Bilgiye aninda ulasmanin yollarini biliyorsunuz. Ancak bilime yeteneginiz ve duskunlugunuz fazla degil. Cunku zamaninizin cogunu gercek bir bilim adami gibi bilime adamayi dusunmuyorsunuz. Hossohbet ve eglencelisiniz.
Bu ozellikleriniz de kolay arkadas edinmenizi sagliyor. Pek cok insan sizi seviyor ama sizi anlamayanlarda oluyor. Bunun ruhunuzun derinliklerine inememeleri. Bulasici bir iyimserliginiz var. Ancak ugrastiginiz size zevk veren konulardan cabuk bikiyorsunuz. Olaylari genelde oldugu gibi kabulleniyorsunuz. Yani fazla dert edinmiyorsunuz. Kendi yolunuzdan yurumeyi tercih ediyorsunuz. Kivrak zekaya sahip oldugunuzdan baskalarini acimasizca elestirmekten kacinmiyorsunuz. Sozcukleri kullanmadaki yeteneginiz iyi bir elestirmen yazar, ogretmen, konusmaci, yazar ya da sunucu olmanizi saglayabilir. Sevgisiz yasamayan bir insansiniz bu  yuzden sizi gercekten seven biriyle birlikte olmadikca mutlu olmaniz mumkun degil.

4 ”DUVARCI”

Yasam carkinizin sayisi kareyi simgeliyor. Bu adalet ve esitlik demektir.Siz ise bu karenin tam ortasinda dort tarafiniz cevrili oldugu icin kipirdayamiyorsunuz. Sadece yukariya dogru gelisebiliyorsunuz. Kare yasamin tum pratik yonlerini temsil ediyor.Yasam carkina gelecekte olacak iyi seylerin temeli diye de bakabilirsiniz. Sabirli ve sebatli birisiniz calismaya her an hazirsiniz. Aynen bir duvar ustasi gibi araclariniz mantik ve yontemdir. Sadik ve guvenilir bir kisisiniz. Ancak muhafazakarlik sizi kisitliyor. Ayrintilar ise sizin bazi cabalarinizin sonuclanmasini engelliyor. Kendi fikirlerinizi baskalarina zorla kabul ettirmezseniz ilerlemeniz daha kolay olacaktir. Bir sanatcinin ya da mimarin size kavram olarak sundugu bicimi tum ayrintilari ile gozunuzde canlandirabilirsiniz. Bundan sonra da kendi pratik yaklasiminizla projeyi kagida dokebilirsiniz. Kimse sizin icin gorev ve sorumluluklardan kaciyor diyemez cunku nerede guvene ihtiyac varsa orada sizi buluyorlar.

5 ”YAZICI”

Dogustan Merkur ozellikleriniz var. Enerjik, canlisiniz. Ince bir zekanizin yani sira iyimser bir kisiliginiz var. Yasam sizin icin cesaret gerektiren bir macera. Yasamin degiskenligi sizin degisik ve cesitlilige olan duskunlugunuzle tam bir uyum icinde oldugundan yasama rahatlikla ayak uydurabilirsiniz. Dunyanin merkezi olmaktan hoslaniyorsunuz. Ozgurlugunuze cok duskunsunuz. Ve hic bir seyin sizi ozgurlugunuzden alikoymasina izin vermiyorsunuz. Sozcukleri kullanmada cok basarilisiniz. Bundan dolayi konusmaya dayali mesleklerde cok basarili olursunuz. Eglence ve yazin dunyasinda bir yildiz gibi parlayabilirsiniz. Ancak ustun konusma yeteneginiz bazen sorunlarada yol acabilir. Bilmediginiz konulara dalarak mahcup olabilirsiniz. Degisken bir karakteriniz var. Bu kotu bir ozellik degil. Size gore akilli insan zamana ayak uydurmak zorundadir. Sizin icin mutluluga giden yol buradan geciyor. Mutluluk kendinizi ifade etmek ve basariya ulasmaktir.

6 ”OGRETMEN”

Sizin dunyanizin yoneticisi asktir. Ve evrendeki goreviniz bu felsefiyi ogretmektir. Amaciniz ise baskalarina yardim etmektir. Guzellik ve uyum nefes kadar gerekli size. Ailede gerceklestirdiginiz huzuru, cevrenize sonrada tum dunyaya yaymak amaclarin en onemlisi. Kabaliga, bayaliga asla tahammul edemiyorsunuz. Muzikten, guzel sanatlardan anliyorsunuz. Yasamin guzelliklerine olan sevginizi bu alanlarda uzmanlasarak dile getiriyorsunuz. Kendinizden
cok baskalarini dusunme ozelliginiz, sizi genclerin danismani, yaslilarin sirdasi ve dunyanin ogretmeni yapiyor. Cok ender elestiriyorsunuz. Gorevlerinizin size yukledigi sorumluluk aslinda gorundugunden de agir. Ancak bu agir gorevlerin onemini gayet iyi biliyorsunuz. Yasamdaki gorevlerinizi yerine getirerek buyuk mutluluga ulasabilirsiniz.

7 ”MISTIK”

Gozlemci bir yapiya sahipsiniz herseyin ardindaki nedeni aramaniz en buyuk ozelliginiz. Yuzeysel hic bir sey sizi tatmin etmiyor. Mistik konular, yeni ve eski ilim alanlari ilginizi fazla cekiyor. Tipki bir doktor gibisiniz. Sorunlu insanlar aradiklari huzuru sizde buluyor. Sizin elinizde
adeta sihirli bir guc var. Mesafeli tavriniz sizi diger insanlardan ayiriyor.Ancak yasamin derinliklerine inenler sizi anlayabilir,suskun donemlerinize bir anlam verebilir. Dogustan itibarlisiniz adeta. Yeriniz ne olursa olsun daima saygi  goruyorsunuz. Felsefi ve kulturel konulara ilginiz buyuk. Muzik yazmak, kesifler yapmak yaraticiliginizi kullanabileceginiz alanlardan.Sizin icin sanatcilarin eserlerinden yararlanmadan yasamak yasamak degil. Bazen
yasam sizin icin bir dus kirikligi olsada daha ogreneceginiz cok sey var. Ancak felsefi bakis aciniz yasamin nereden kaynakladigini ortaya cikaracak kudrette.

8 ”SECICI”

Orgutlenme yetenegi ve yoneticilik sizde toplaniyor. Becerikli bir insansiniz bu ozelliginiz sayesinde basari ve mutluluk dolu bir yasam sizi bekliyor. Insanin dogasini ve zaaflarini iyi bildiginiz icin insanligi duzeltmek amacina yonelik meslekler seciyorsunuz. Otorite en onemli silahiniz. Yonetici olarak girdiginiz her yerde bu silahi kullaniyorsunuz.Ne kadar buyuk bir toplulukla calisirsaniz  basariniz ve kazancinizda o derece buyuk olacaktir. Endustri, sirket ve orgutlerde yonetici yeteneklerinizi en iyi sekilde kullanabilirsiniz. Cok cesur bir insansiniz. Amaciniz herkesin hareket ozgurlugunden faydalanmasini saglamak. Ama bu da size gore belli bir disiplin icinde olmali.

9 ”METAFIZIKCI”

Yasaminiz, perdenin gerisindeki esrari, ruhun ve gizli ilmin ardindaki anlami cozmekle geciyor. Yasaminizin amaci baskalarina hizmet vermek. Sevginin tek bir kisi, aile yada gruba indirgenemeyecegini cok iyi biliyorsunuz. Hayatinizin her alaninda comert ve kusursuz olmak istiyorsunuz. Bu amaclara ulasmak icin dinsel yada gizli bilim sanatlardan yararlaniyorsunuz. Cok hassas bir insan oldugunuz icin insanlara, cevrenize fazla deger veriyorsunuz. Bu ozelliginizden dolayi sanata egiliyorsunuz ve özellikle muzige. Psikolojik olaylari anlama yeteneginizden soz etmek gerekiyor. Ancak sizin disinizda gelisen olaylar sizi ve
ruh halinizi fazlasiyla etkiliyor. Bagimsizliginiza ve ozgurlugunuze duskun oldugunuz icin yasamda ilerlerken maddi zenginlikler ve mulklerin degerini tasimak istemiyorsunuz. Insanlarla anlasmakta zorluk cekmiyorsunuz bu yuzden iyi bir konusmaci olabilirsiniz.

ref : ayşen güneş

Maximus

Maximus

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
GÜMÜŞHANE
www.sevdayelim.com
Merhaba,
Ben 20 mart 1984’te doğdum.
20+3+1984=2007
2+0+0+7=9 oluyor. Bu yazıya göre metafizikci bir yanımın olduğunu gösteriyor.Ama inanın ki bir çok ksım bana beni aynen anlatıyor.Örneğin;Hayatinizin her alaninda comert ve kusursuz olmak istiyorsunuz,Psikolojik olaylari anlama yeteneginizden soz etmek gerekiyor,Bagimsizliginiza ve ozgurlugunuze duskun oldugunuz icin yasamda ilerlerken maddi zenginlikler ve mulklerin degerini tasimak istemiyorsunuz gibi.Gerçektende kusuruz olmak istiyorum.Ama bu tabi ki mümkün değil.Ama önemli olan en iyisi olabilmek..

S

sevgi

Kullanıcı
2 Tem 2006
En iyi cevaplar
0
0
ankara
kişisel gelişim sitesinde bu tür testlerin ne işi var anlamadım ben?

S

sevgi

Kullanıcı
2 Tem 2006
En iyi cevaplar
0
0
ankara
kişisel gelişim diyince insanın iradesine bağlı bişeylerden bahsediyoruz.oysa bu tür testlerde sonuç insanın iradesine filan bağlı değil aksine çıkan sonuçların kişiyle hiçbir ilgisi bulunmadığıda oluyor.bu tür testlerin gerçekliliklerine inanmadığım için kişisel gelişim adı altında verilmesinden rahatsız oldum

Maximus

Maximus

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
GÜMÜŞHANE
www.sevdayelim.com
Sizin dediğiniz yalnız kişisel gelişimin bir yüzü olmalı.Düşünün  fransa da yaşayan bir insan ile Türkiye da yaşayan birinin  aynı konuda ne kadar farklı düşüneceklerini.Çünkü ortamları seçmekte bizim elimizde değil..

Y

yasmina

Kullanıcı
5 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
bursa
3 ”SANATCI”

Herseyi net olarak ifade etme yeteneginiz oldugundan, zekanin yasaminizda buyuk bir onemi var. Cok cesitli konulardan zevk aliyorsunuz. Ama zamaninizi bos hayallerle gecirmiyorsunuz. Yasamin salt eglence olmadiginin farkindasiniz. Cok yonlu olmak en buyuk ozelliginiz. Cok ve cesitli yetenekleriniz var. Cabuk kavramak da bunlardan biri. Bilgiye aninda ulasmanin yollarini biliyorsunuz. Ancak bilime yeteneginiz ve duskunlugunuz fazla degil. Cunku zamaninizin cogunu gercek bir bilim adami gibi bilime adamayi dusunmuyorsunuz. Hossohbet ve eglencelisiniz.
Bu ozellikleriniz de kolay arkadas edinmenizi sagliyor. Pek cok insan sizi seviyor ama sizi anlamayanlarda oluyor. Bunun ruhunuzun derinliklerine inememeleri. Bulasici bir iyimserliginiz var. Ancak ugrastiginiz size zevk veren konulardan cabuk bikiyorsunuz. Olaylari genelde oldugu gibi kabulleniyorsunuz. Yani fazla dert edinmiyorsunuz. Kendi yolunuzdan yurumeyi tercih ediyorsunuz. Kivrak zekaya sahip oldugunuzdan baskalarini acimasizca elestirmekten kacinmiyorsunuz. Sozcukleri kullanmadaki yeteneginiz iyi bir elestirmen yazar, ogretmen, konusmaci, yazar ya da sunucu olmanizi saglayabilir. Sevgisiz yasamayan bir insansiniz bu  yuzden sizi gercekten seven biriyle birlikte olmadikca mutlu olmaniz mumkun degil.

:D :D :D :D ben ben beeeen :D :D :D

C

cagil

Kullanıcı
5 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
mersin
ilk önce merhabalar bn mersinden  çağıl oyun ararken gördü ben bu siteyi baklaı güzl i hade eyti akşamlar :) :) :)

X

xeinep

Kullanıcı
13 Ağu 2006
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
”1” ve ”9” !!!
yani ”öncü” ve ”metafizikçi”.neden 2 tane diye sormayın,karışık bi durum aynen benim gibi :)
gerçekten çok doğru,ben bu ikisinin garip bi karışımıyım :)
teşekkürler maximus ;)

S

sude19811981

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
benimkisi 2 yardımcı.hemen hemen bana da uyuyor.

F

fıstık

sevgi' Alıntı:
kişisel gelişim sitesinde bu tür testlerin ne işi var anlamadım ben?
Konuyu ilk okuduğumda benimde aklıma böyle gelmişti ama ben, sitede değilde 'kişisel gelişim yazıları arasında ne işi var bu testin' demiştim. Sonra kişisel gelişimin, ancak kişinin kendini tanıması ile(yeteneklerinin farkında olması ile, özelliklerini bilmesi ile vs.) mümkün olduğunu ve bu testinde kişinin özelliklerini tanımasına yardımcı olduğunu anımsayınca bu düşüncemden vazgeçtim. Tabi böyle testlere inanıyorsak :-\ (o da ayrı bir konu)  :)

Yine de paylaşım için teşekkürler Maximus  :)

S

senarist081

Bu tür testlerin insanların kişiliklerini geliştirdiğine katılıyorum,yalnız bu konuyla ilgili açılan başlık zannımca yanlış yere eklenmiş,eklenilecek olan yer benim görüşümdür;Araştırmalar bölümüdür..Bu bir araştırma sonucunu belirten bir test olduğuna göre içeliğini kapsıyan bölümde olması  gerekir diye düşünüyorum..Bu konu tamamen bilimsel bir konudur bunu da ifade etmek istiyorum..

B

Bülent

senarist081' Alıntı:
Bu konu tamamen bilimsel bir konudur bunu da ifade etmek istiyorum..
Merhaba senarist081.
Bunu biraz daha açabilir misiniz rica etsem?
Her ne kadar benim doğum tarihime göre isabetli netice verse de, bu tarz genellemelere ne kadar güvenilir bilmiyorum...
Konu hakkında bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler.

S

senarist081

Bu tür yazılanlar tamamen varsayımdan ibarettir,insanın kader çizgisini onu yaratandan başkası bilemez..Arkadaşlar bence bu konu çok ince bir konu,fazla üzerinde durmamanızı öneririm..Bilimsel anlamına gelince ben konuyu bir an yanlış algıladım o yüzden ona istinaden bilimle ilgili ibaresini kullandım,bunun için de özür dilemek istiyorum kimseyi yanlış yönlendirmeye hakkım olmadığımı düşünüyorum..

B

Bülent

senarist081' Alıntı:
Bu tür yazılanlar tamamen varsayımdan ibarettir,insanın kader çizgisini onu yaratandan başkası bilemez..Arkadaşlar bence bu konu çok ince bir konu,fazla üzerinde durmamanızı öneririm..Bilimsel anlamına gelince ben konuyu bir an yanlış algıladım o yüzden ona istinaden bilimle ilgili ibaresini kullandım,bunun için de özür dilemek istiyorum kimseyi yanlış yönlendirmeye hakkım olmadığımı düşünüyorum..
Teşekkür ederim.

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
BANA HİÇ UYMUYOR SONUÇ

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
8 SEÇİCİ

evet cogu özellik bana uyuyor :) teşkkrler..