Japonlardan şimdi de interaktif mezar!

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Japonlardan şimdi de interaktif mezar! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,216 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Japonlardan şimdi de interaktif mezar!
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Emine düzgün
S

senarist081

Japonya mezar ziyaretlerinin azalması üzerine teknolojisini konuşturarak mezarları interaktif hale getirdi.

Mezartaşları üzerine eklenen barkod ve şifreler sayesinde, Japonlar kaybettikleri yakınlarının fotoğraflarına bakabileceği gibi sisteme yeni fotoğraflar da ekleyebilecek. Amaç ise mezarların nesiller boyu ziyaret edilmesini sağlamak. Teknolojik mezarların bütün sırrı barkodda gizli.
Mezarı görmeye giden kişi mezartaşındaki barkod numarasını cep telefonunun kamerasına okuttuğunda cep telefonunun ekranında kendisinden şifre isteyen bir sayfa açılıyor.

Kullanıcı şifreyi girdiğinde telefon otomatik olarak bir web sitesine yönleniyor. Bu sitede kaybedilen yakınların fotoğraf ve videolarını görebiliyorsunuz.

Aynı şekilde bu yakınınızla ilgili elinizde olan fotoğrafları da siteye ekleyebiliyorsunuz. Buluşun sahibi olan Ishinoko firmasından Yoshitsu Fukuzawa, uygulamanın içyüzünü

"Günümüzde mezar ziyaretleri ve cenaze törenleri kısa sürüyor. Teknolojik mezarın bunu değiştirmesini umuyoruz.

Belki bu sayede aile fertleri mezar başında toplanıp kaybettikleri yakınlarıyla geçirdikleri anları birlikte yad ederler" diyerek açıklıyor. Bu yeni icat teknolojik mezarların birim bedeli ise 10 bin dolar.

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
bu nasıl bir aşmaktır...
onların soluduğu oksijenle bizim oksijenimiz arasında ciddi bir fark olmalı...

S

senarist081

bu nasıl bir aşmaktır...
onların soluduğu oksijenle bizim oksijenimiz arasında ciddi bir fark olmalı...
Fark var zaten...Biz atalarımızdan gördüklerimizi az da olsa yerine getiriyoruz..Arefe günleri ve bayramlarda,önemli günlerde ziyaret ediyoruz..Ama ya olmasaydılar ne yapardık,Japonların durumuna düşermiydik bilemiyorum  :dusun

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
iyi de onlarda geleneklerine bağlı kalmak adına bunu yapıyorlar zaten anladığım kadarı ile....
fakat teknolojik anlamda, yani çağın gerekliliği anlamında oldukça iyiler...

S

senarist081

Ama yadırganmısın bence iyi ve de yerinde bir buluş..

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Nasıl yani ya!!
Yakında ağlamanın bile teknolojisini yapacaklar o olacak yani..

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ağlamak istiyorum yaz 3333 e gönder. ... senin yerine ağlasın.
Bu reklam amaçlı oldu, teknolojiği nasıl olur?

O anda yaşadığın, seni duygusallaştıran olayın fotosunu çek. Sonra kalp atışlarını tele dinlet. Bu iki veriyi de gönder programa telden. Ne kadar ağlayacağını hesaplayıp ona göre ağlama sesini,..vs. göndersin.

Ayy bunaldım, istemiyorum:))

K

Kristal

Didem,yeni bir iş alanı açıldı senin haberin yok galiba.
5 Kişilik ekibi tutuyorsun senin yerine ağıt yakarak ağlıyorlar.
Bunu gündeme getirmiştik forumda. :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kristal' Alıntı:
Didem,yeni bir iş alanı açıldı senin haberin yok galiba.
5 Kişilik ekibi tutuyorsun senin yerine ağıt yakarak ağlıyorlar.
Bunu gündeme getirmiştik forumda. :)
Onu biliyorum canıım. Ben teknolojiğini arıyorum, bilgisayarla ya da telefonla robotik yapılanlardan:))

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bu japonlarda neredeyse öteki tarafla irtibata geçecek.Bir o kaldı. :)
Dualarını mesajla,internet yoluyla  gönder falan.hehehehhehehe

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Neyse ben ölene kadar ucuzlar  :D

E

Emine düzgün

Kullanıcı