İşte en gözde meslek

• Konbuyu başlatan deepquant
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde deepquant tarafından oluşturulan İşte en gözde meslek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 34,912 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı İşte en gözde meslek
Konbuyu başlatan deepquant
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
D

deepquant

Kullanıcı
24 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ne doktorluk ne mühendislik. Mortagage ile gelen bu meslek hepsini sollayacak. Üstelik sektörde eleman açığı var.

Mortgage sistemi ile gayrimenkul değerleme uzmanlığı gözde meslekler arasına girdi. Eksper olmak için avukat, doktor, mühendis ve doktorlardan bile yoğun talep var.

Yasaya gayrimenkullerin Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) lisans almış değerleme uzmanı ve şirketler tarafından yapılması şartı konulması değerleme uzmanlığını gözde meslekler arasına soktu.

ABD ve Avrupa'da çok popüler
Artı Gayrimenkul Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Engin Akkoç ise gayrimenkul değerleme uzmanlığının ABD'nin en çok tercih edilen meslekler sıralamasında 8'inci olduğunu vurgulayarak, "İngiltere'de meslek için 4 yıllık fakülte kuruldu. Türkiye'de son birkaç yıldır biliniyor. Ancak, mortgage ile bu alanda inanılmaz bir talep yaşanmasını bekliyoruz" dedi.

5 bin uzmana ihtiyaç var
Eksper Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü İbrahim Sarıhan da, yasanın henüz altyapı sorunları çözülmeden çıktığına işaret ederek, "Türkiye'de en az 5 bin değerleme uzmanına ihtiyaç var" dedi.

Uzmanlar, daire başına 300 YTL kazanıyor

Örneğin, bireysel çalışan bir gayrimenkul uzmanı apartman dairesi için 300 YTL alırken, bu rakam komple bir bina için 700 YTL'ye kadar çıkabiliyor. Villa tipi konutlar için ise 500 ile 550 YTL arasında bir ücret talep ediliyor.Lisanslı bir değerleme şirketi uzman bir çalışanına 2 bin 500 YTL ücret verecek.

I

ilter07

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
ANTALYA
bence yanlış ben müh.  yılda 30000ytl kaza biliyormu bırak bu mortgage ben tapudayım devamlı her gün banka kredisiyle alınna evlerehaciz geliyor istersen tapu kadastroyu bi gez istersen ;D ;D ;D ;D ;D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ya bir kriz oluyor, sonra yaratılmaya başlanıyor ki kriz uzmanları diye meslekler doğuyor. Meslek türüyor durmadan.. Herşeyin mühendisi oluveriyor..
İlginç..

K

katastrofa

Kullanıcı
30 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
DÜNYA
meraab a arkadaşlar ... duydumki burada ilginç yenilkçi geç beyinler varmış forumu çok başarılı bulduğumu belırtmek isterim...bu gayrı menkul degerleme uzmanı hakkında bılgi alblirmiyım bu uzmnalar kımdır nedır nasıl çalışır.hangi kuruma çalışırrr.nasıl olunur vs. bilgilerinizi payalaşırsanız sevinirim ...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com

Dünyadaki ve Turkiyedeki en iyi 10 meslek:
   Cnn`le Money dergisinin beraber yaptigi calismasinin sonucu yayinlandi. Buna gore birlesik devletlerin en iyi 10 meslegi sunlar:

1-Bilgisayar Programcisi

2-Universite Hocasi

3-Finansal Danisman

4-Insan kaynaklari

5-Doktor Asistani

6-Pazar Arastirmasi Analisti

7-Bilisim Analisti

8-Emlak Eksperi

9-Emlakci

10-Psikolog

ve Turkiyedeki en iyi   meslekler

1-Mafya Babaligi

2-Hortumcuuluk

3-Topcu

4-Popcu

Turkiyedeki Girisimciler icin en iyi 10 meslek

1-Insaat

2- Beyaz esya

3-Mobilya

4-Gida

5-Medya

6-Finans

7-Saglik

8-Tekstil

9-Bilisim

10-Egitim

Maasli calisacaklar icin Turkiyede en iyi 10 meslek

1-Organizatorluk

2-Genel yayin yonetmeni

3-Finansal danisma

4-Ajans yoneticisi

5-Tasarimci

6-Turizimci

7-Psikiyatrist Psikolog

8-Hukukcu

9-Oyuncu(tv , sinema vs.

10-Satici

not: alıntıdır.

E

Emine düzgün

Kullanıcı
17 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
ilginç ilk defa duyuyorum

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Psikiyatrist ile psikolog arasında / olması gerekir sanırım çünkü ikisi farklı meslek?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hadi kolay gelsin o zaman sana. Tercihini Hacette'den yana kullan, ben öyle yapmıştım!  ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Umarım hedefine ulaşırsın... :)
Psikologluk güzel meslek, ben psikiyatriste tercih ederim, daha insancıl yaklaşımdalar bana kalırsa. İlaç tedavisi kolayına kaçmıyorlar en azından. 3 ay kadar yaptım mediko sosyalde.

H

hanedeyim

mafyababası olayım ozaman ben yada hortumcu yada siyasetci farketmiyo zaten hepsi aynı şey ;D

H

hanedeyim

türkiyede en geçerlileri bunlarmış gülşah arkadaşım öyle yazmış ben onun yalancısıyım
;)