İş Hayatında Oltadaki Köpekbalıkları

• Konbuyu başlatan syn
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde syn tarafından oluşturulan İş Hayatında Oltadaki Köpekbalıkları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,285 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı İş Hayatında Oltadaki Köpekbalıkları
Konbuyu başlatan syn
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dideM
S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul

Kitabın Çevrilen Adı: İş Hayatında Oltadaki Köpek Balıkları
Kitabın Orjinal Adı: Beware The Naked Man Who Offers You His Shirt
Kitabın Yazarı: Harvey Mackay

''İş dünyasına girecek herkes için bu kitabı okumak bir zorunluluk'' Donald Trump
''Bu kitap Rocky'nin yumruğu kadar sarsıcı Mackay bir şeytan ! Yaşamın hangi düzeyinde olursa olsun her insan onun uzmalığından faydalanmalı.''
Nick Bollettieri (The Nick Bolettieri Tenis Akademisi Başkanı)
''Emin olduğum bir şey var... Harvey Mackay bu yeni kitabında vaat ettiğinden çok daha fazlasını yapıyor.Teoriyi unutun... Bu kitap uygulamayla ve okuyucularda mutlak bir değer yaratacak  anlamlı öykülere karıştırılmış dünya kadar öneriyle dolu.'' F.G. Rodgers (IBM Başkan Yardımcısı)     
''Harvey MAckey 30 yıl önce neredeydi? O zaman sadece bu kitabı okumuş olsaydım , yüzlerce dertten kurtulmuş olurdum . İş hayatında başarıya ulaşmak isteyen her genç insan bu kitabı mutlaka okumalı.'' Paul Oreffice (The Dow Kimya Endüstrisi Yöneticisi)

Kitaptan:
  ''...Bazen uç noktaya geliriz, özellikle istediğimiz şeyi bildiğimiz ve en süper bilgilere sahip olduğumuz zaman.Araba satıcısı daima alıcısını kandıracaktır.Çünkü o alıcının hiç bir zaman bilemeyeceği en gerekli bilgilere sahiptir.Satıcı arabanın gerçek değerini bilir. Ödemelerle oynama , eski arabayla takas yapma, opsiyonlar satıcının önceden hazırladığı tüm bu kafa bulandırıcı ayrıntılar, ona araba satmayı kolaylaştıracak iyi yöntemler sunar.Onun bilgilerine sahip olduğunuz zaman , siz köpekbalığı yemiyken birden köpekbalığından korunma zırhını giyiverirsiniz.''   
  ''...Eğer bir hatayı iki defa yaparsam oyunda bir adım daha ilerdeymdir! Benim prensibim aynı hatayı üçüncü kez yapmamaktır.'' 

Son olarak kitap hakkında nacizane fikrimi soracak olursanız:
Bence okuyun bir şey kaybetmezsiniz.Kitap son derece akıcı...Özellikle benim gibi daha iş hayatına atılmamış  veya henüz atılmış arkadaşlara tavsiye ederim. 

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
"Eğer bir hatayı iki defa yaparsam oyunda bir adım daha ilerdeymdir! Benim prensibim aynı hatayı üçüncü kez yapmamaktır.'' 

Hımm.. İlginç bir yaklaşım. Üzerinde düşünmek gerek..

Teşekkürler