İpucu : iPhone Rehber Aktarma

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde iPhone, iPad ve Apple Dünyası kategorisinde Codex tarafından oluşturulan İpucu : iPhone Rehber Aktarma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,244 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı iPhone, iPad ve Apple Dünyası
Konu Başlığı İpucu : iPhone Rehber Aktarma
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
Yeni iPhone alındığında, ya da iPhone’umuz bozulup, servislere gittiğinde, yaşanan en büyük sıkıntı iPhone telefon rehberinin silinmiş, olmasıdır. Bu yüzden iPhone rehber yedekleme ve iPhone rehber aktarma olaylarını iyi bilmek ve bu işlemleri muhakkak yapmak gerekmektedir.iPhone’a sim kartınızı taktığınızda diğer telefonların aksine iPhone rehberinizi görmez. Bunun için küçük bir işlem yapmanız gerekmektedir. iPhone’nun ana menüsünden Ayarlar/Mail/Kişiler/Takvim sekmesine girmeniz, oradan da ‘’sim deki kişileri aktar’’ butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu şekilde SIM kartınızdaki rehberi iPhone’nunuza aktarmış olursunuz.

iPhone’dan iPhone’a rehber aktarma da yapılacak ise, iTunes üzerinden bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolaydır. iTunes’i açıp, iPhone ikonuna sağ tıklayın ve backup dediğiniz takdirde bu işi gerçekleştirmiş olursunuz.

iPhone Rehber yedekleme de işimiz biraz daha zahmetli görünse de gerçekte bir hayli kolay olmaktadır. Kısaca açıklayacak olursak; App Store’a giriş yaparak ‘’My Contacs Backup ‘’uygulamasını indirin. İndirme işi bittikten sonra, ana ekranda yer alan MCBackup sekmesini tıklayın. Açılan ekranda size rehberinizde kaç kişi olduğunu gösterir.


Yedekle tuşuna seçtiğinizde otomatik olarak yedekleme işlemi gerçekleşir. Bu işlemin ardından yine ekranınızda E-mail sekmesini göreceksiniz. Sekmeye tıklayın, açılan sayfa bir mail gönderme sayfası olacaktır. Kime yazan yere kendi mail adresinizi yazdığınızda yedeklenen rehberinizin dosyası posta kutunuzda yer alacaktır.

Dilerseniz posta kutunuza giderek gelen postayı açın, dosya ekini yükleyin ve açılan sayfada, en üstte yer alan tümünü ekle kısmını tıklayarak yüklediğiniz dosyayı geri alın. iPhone rehber aktarma ve yedekleme işi belirtildiği şekilde kolayca yapılmaktadır.

 
Üst