iPhone Bildirimler Çalışmıyorsa Kesin Çözüm

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde iPhone, iPad ve Apple Dünyası kategorisinde Codex tarafından oluşturulan iPhone Bildirimler Çalışmıyorsa Kesin Çözüm başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,894 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı iPhone, iPad ve Apple Dünyası
Konu Başlığı iPhone Bildirimler Çalışmıyorsa Kesin Çözüm
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
Okuyucularımızdan gelen en fazla sorulardan birisi iPhonelarında bildirimlerin çalışmaması. Bunun için sizlere kesin çözüm sunmak istedik. Ancak, bu çözüm sadece jailbreak kullanıcılarının işine yarayacak. Çünkü, eğer telefonunuz jailbreakli değilse ve bildirimleriniz çalışmıyorsa bunun 2 nedeni vardır. Birincisi ya uygulamanın bildirimlerini açmamışsınız ya da uygulamayı ilk defa çalıştırdığınızda bildirimlere izin vermemişsinizdir. İkinci ise, tüm bildirimleri ayarlardan kapatmış olabilirsiniz. Ancak telefonunuz jailbreakli ise ve bildirimleri alamıyorsanız bunun nedenleri biraz önce saydıklarımız da olabilir veya başka sıkıntılarda olabilir.


Eğer biraz önce saydıklarımızdan kaynaklanıyorsa çözümü bildirimleri açarak veya uygulamayı tekrar yükleyerek kolayca çözebilirsiniz. Eğer telefonunuz jailbreakli ise ve tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen bildirimleriniz çalışmıyorsa bunun hiç uğraşmadan yapabileceğiniz tek ve kesin çözümü PushFix uygulamasıdır. Cydia üzerinden ücretini Paypal ile ödedikten sonra indirebileceğiniz uygulama için cihazınızın IMEI numarasını yazarak satın alabilirsiniz. 6.99 $ karşılığı satılan bu uygulama ile artık her jailbreak sonrası cihazınızın bildirimlerinin gelmesiyle karmakarışık işlerle uğraşmayacak uygulamayı satın aldıktan sonra Cydia üzerinden kolayca satın alarak cihazınıza kurabilirsiniz. Telefonunuza kurduktan sonra uygulamayı çalıştırdığınızda IMEI numaranızı kontrol edecek ve cihazınızın push bildirimlerini kontrol ederek tüm push ayarlarınız sıfırlanacak. Daha sonra telefonunuz kendisini tekrardan başlatacak ve bildirimlerinizin tamamen sıfırlandığını göreceksiniz.


Uygulamaları çalıştırdığınızda sanki sıfırdan yüklemiş gibi o uygulamadan bildirim alıp almayacağınızı soran ekranla karşılaşacaksınız. Burada TAMAM butonuna bastıktan sonra artık bildirimleriniz çalışacak. Jailbreakli cihazlarda bildirimleriniz çalışmıyorsa en kesin ve en kolay çözümü budur. Birkaç ücretsiz yöntem daha bulunmaktadır ama bununla ilgili olarak acemi iPhone kullanıcılarının yapabileceği türden değildir. Pushfix uygulaması ile geniş bilgileri öğrenmek ve satın almak için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

 
Üst