İnsanları Tanıma Sanatı

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan İnsanları Tanıma Sanatı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,215 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı İnsanları Tanıma Sanatı
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan deread
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Kimse beni anlamıyor", "Anlaşamıyoruz", "Kendimi ifade edemiyorum", "Daima yanlış anlaşılıyorum"

Bu cümleleri ne sık işitiyor; hatta kullanabiliyoruz değil mi? Çevremizdeki insanlarla iletişim kurmaya çalışırken, çoğu zaman hayal kırıklıkları yaşıyoruz. Üstelik çoğunlukla kendimizi haklı görüp karşı tarafı suçluyoruz. Peki, hiç kendimize sorduk mu, sorunların temelinde yatanın karşımızdaki insanı yeterince tanıyıp tanımadığımızla ilgili olabileceğini! 

İnsanları tanımak sanattır. Bir sanatçının duyarlılığına ve gözlem yeteneğine bir anda sahip olmak da kolay değildir. Çaba ve inanç gerektirir. Artık yaşamınızın her karesinde çevrenizdeki insanlarla sağlıklı bir iletişim kurup sevgiye, güce ve başarıya yol almak istiyorsanız; "İnsanları Tanıma Sanatı" başucu kitabınız olacaktır. Bu kitabı okuduğunuzda;

• Çevrenizdeki insanlara sevgiyi, onların almak istediği şekilde vermenin yollarını,
• Farklı kişiliklerdeki insanlarla anlaşabilmenin sırlarını,
• İnsanların aynı olaylara niçin farklı tepkiler verdiklerini,
• Bazı insanlarla neden sıcak, bazı insanlarla ise neden mesafeli ilişkiler kurduğunuzun yanıtını,
• Olayları görüntülerle mi seslerle mi yoksa dokunarak ya da hissederek mi algıladığınızı,
• İhmal ettiğiniz veya farkında olmadığınız zeka alanlarını keşfedip, yetenekli olduğunuz alanlarda başarılı olmayı

olaylarla, örneklerle, bilmecelerle ve testlerle öğreneceksiniz. Kitabın kahramanı Bilge Simitçi’nin bilge davranışları da kendinizin, ailenizin ve çevrenizin hayatına renk katacak.

Oğuz Saygın

Ö

ölüdeniz

İnsanları tanımak sanattır.
İyi bir sanatçıyım o zaman insanları görmedende yazdıkları veya telefon konuşmalarımla karşımdaki insanı tanıyabiliyom.teşekkürler Gülşah

Z

zamansizyagmur01

Kullanıcı
14 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
Oğuz Saygın'ın kitapları gerçekten insana birşeyler kazandırıyor,okumak lazım tavsiye için çok tesekkürler..

E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
paylaşım için teşekkürler

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
teşekkürler mutlaka okumaya çalışacağım çünkü bu konuda pek becerikli sayılmam  :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Zamansızyağmur'un dediği gibi Oğuz Saygın'ın kitapları bu konuda iyi.Anlatım dili sade,basit ve sıkıcı değil. :)

S

sasori

Kullanıcı
8 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
keske "okumak" eylemine yeni baslamış olmasayımda oğuz saygın hakknda bişiler yazabilseydim buraya bu kitabı kesinlikle alacağım teşekkür ederim!...

M

MENEKŞE1

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
GİRESUN
gülşahcım sağol senin önerilerini dinlemek ve uygulamak zevk olur ama yazarın anlatım dili harika

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Rica ederim. :)
Evet Menekşe yazarın anlatım dili sade ve net.
Özellikle seminerlerinde de bu şekilde anltıyor ve zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.
Tavsiye ederim. :)

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Teşekkürler paylaım için ... Göz önunde bulundurmak gerek gerçketen  gün boyu birçok insanla tanışıyoruz çünkü