İnsanları Tanıma Sanatı (Bilge simitçi)

• Konbuyu başlatan NoBLéqiRL
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde NoBLéqiRL tarafından oluşturulan İnsanları Tanıma Sanatı (Bilge simitçi) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,506 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı İnsanları Tanıma Sanatı (Bilge simitçi)
Konbuyu başlatan NoBLéqiRL
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan zamansizyagmur01
N

NoBLéqiRL

Kullanıcı
19 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
“Kimse beni anlamıyor.”
“Anlaşamıyoruz.”
“Kendimi ifade edemiyorum.”
“Daima yanlış anlaşılıyorum”
Bu cümleleri ne sık işitiyor; hatta kullanabiliyoruz değil mi? Her an çevremizdeki insanlarla iletişim kurmaya çalışırken, çoğu zaman hayal kırıklıkları yaşıyoruz. Üstelik çoğunlukla kendimizi haklı görüp karşı tarafı suçluyoruz. Peki, hiç kendimize sorduk mu, sorunların temelinde yatanın karşımızdaki insanı yeterince tanıyıp tanımadığımızla ilgili olabileceğini!
İnsanları tanımak bir sanattır. Bir sanatçının duyarlılığına ve gözlem yeteneğine bir anda sahip olmak da kolay değildir. Çaba ve inanç gerektirir. Artık yaşamınızın her karesinde çevrenizdeki insanlarla sağlıklı bir iletişim kurup sevgiye, güce ve başarıya yol almak istiyorsanız; “İnsanları Tanıma Sanatı” başucu kitabınız olacaktır.

diyor kıtabın tanıtımı ben merak ettim okudum gercekten cok hoş bakış acınızı degiştiriyor
gonul rahatlıgıyla tavsıye edebılırım

İnsanları Tanıma Sanatı (Bilge simitçi)
yazarı: OĞUZ SAYGIN

A

amylee

Kullanıcı
20 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
önerin için teşekkürler.oğuz saygının kitapları zaten güzel oluyor

L

Lier22

bu tür kitaaplardan çok okudum ama merak da ediyorum...
tavsiyen için teşekkürler...

N

NoBLéqiRL

Kullanıcı
19 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
rıca ederım
sevıyorum bu tur kıtapları herkes te faydalansın ısterım ;)

Y

yağmureal

Kullanıcı
19 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
yazarı oğuz saygınsa güzeldir kesin tşk

B

bıldırcın

Oğuz Saygın'ı bende çok beğeniyorum eminim güzel bir kitaptır...

D

deepquant

Kullanıcı
24 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
saol.iyi bi kitaptır bu da.

Z

zamansizyagmur01

Kullanıcı
14 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
"Kimse beni anlamıyor", "Anlaşamıyoruz", "Kendimi ifade edemiyorum", "Daima yanlış anlaşılıyorum"

Bu cümleleri ne sık işitiyor; hatta kullanabiliyoruz değil mi? Çevremizdeki insanlarla iletişim kurmaya çalışırken, çoğu zaman hayal kırıklıkları yaşıyoruz. Üstelik çoğunlukla kendimizi haklı görüp karşı tarafı suçluyoruz. Peki, hiç kendimize sorduk mu, sorunların temelinde yatanın karşımızdaki insanı yeterince tanıyıp tanımadığımızla ilgili olabileceğini! 

İnsanları tanımak sanattır. Bir sanatçının duyarlılığına ve gözlem yeteneğine bir anda sahip olmak da kolay değildir. Çaba ve inanç gerektirir. Artık yaşamınızın her karesinde çevrenizdeki insanlarla sağlıklı bir iletişim kurup sevgiye, güce ve başarıya yol almak istiyorsanız; "İnsanları Tanıma Sanatı" başucu kitabınız olacaktır. Bu kitabı okuduğunuzda;

• Çevrenizdeki insanlara sevgiyi, onların almak istediği şekilde vermenin yollarını,
• Farklı kişiliklerdeki insanlarla anlaşabilmenin sırlarını,
• İnsanların aynı olaylara niçin farklı tepkiler verdiklerini,
• Bazı insanlarla neden sıcak, bazı insanlarla ise neden mesafeli ilişkiler kurduğunuzun yanıtını,
• Olayları görüntülerle mi seslerle mi yoksa dokunarak ya da hissederek mi algıladığınızı,
• İhmal ettiğiniz veya farkında olmadığınız zeka alanlarını keşfedip, yetenekli olduğunuz alanlarda başarılı olmayı

olaylarla, örneklerle, bilmecelerle ve testlerle öğreneceksiniz. Kitabın kahramanı Bilge Simitçi’nin bilge davranışları da kendinizin, ailenizin ve çevrenizin hayatına renk katacak.