İnsan Kendini İnsanda Tanır!

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan İnsan Kendini İnsanda Tanır! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13,236 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı İnsan Kendini İnsanda Tanır!
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 212mert
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
İnsan Kendini İnsanda Tanır!
Geçinmek için ne yaptığın beni ilgilendirmiyor. Neyi özlediğini, kalbinin arzuladığı şeye kavuşmanın hayalini kurmaya cesaret edip edemediğini bilmek istiyorum.

Kaç yaşında olduğun beni ilgilendirmiyor. Aşk için, hayallerin için, yaşıyor olma serüveni için, bir ***** gibi görünme riskini göze alıp almayacağını bilmek istiyorum.

Ay´ının etrafında hangi gezegenlerin döndüğü beni ilgilendirmiyor. Kederinin merkezine dokunup dokunmadığını, hayatın ihanetlerince açılıp açılmadığını, daha fazla acı korkusundan kapanıp kapanmadığını bilmek istiyorum.

Saklamaya, azaltmaya ya da düzeltmeye çalışmadan benim ya da kendi acınla oturup oturamayacağını bilmek istiyorum. Benim ya da kendi neşenle olup olamayacağını, insan olmanın sınırlılığını hatırlamadan, bizi dikkatli ve gerçekçi olmamız için uyarmadan çılgınca dans edip coşkunun seni parmak uçlarına kadar doldurmasına izin verip vermeyeceğini bilmek istiyorum.

Bana anlattığın hikayenin doğru olup olmaması beni ilgilendirmiyor. Kendi kendine dürüst olmak için bir başkasını hayal kırıklığına uğratıp uğratamayacağını; ihanetin suçlamasına dayanıp, kendi ruhuna ihanet edip etmeyeceğini bilmek istiyorum.

Güvenebilir ve güvenilebilir olup olamayacağını bilmek istiyorum. Her gün sevimli olmasa da güzelliği görüp göremeyeceğini bilmek istiyorum. Benim ve kendi hatalarınla yaşayıp yaşayamayacağını; bir gölün kenarında durup gümüş ay´a ´EVET!´ diye bağırıp bağırmayacağını bilmek istiyorum.

Nerede yaşadığın ya da ne kadar paran olduğu beni ilgilendirmiyor. Keder ve umutsuzlukla geçen bir gecenin ardından, yorgun, bitap da olsan, çocuklar için yapılması gerekenleri yapıp yapmayacağını bilmek istiyorum. Kim olduğun, buraya nasıl geldiğin beni ilgilendirmiyor. Çekinmeden benimle ateşin ortasında durup durmayacağını bilmek istiyorum.

Nerede, kiminle, ne okuduğun beni ilgilendirmiyor. Diğer her şey bittiğinde seni ayakta tutan şeyin ne olduğunu bilmek istiyorum.

Kendinle yalnız kalıp kalamadığını ve o boş anlarda sana arkadaşlık eden kendini gerçekten sevip sevmediğini bilmek istiyorum.

TÜLAY BİLİN

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Baştan sona, her sözcüğünü sindire sindire, çok severek okudum Gülşah.
Çok teşekkürler.

Kendinle yalnız kalıp kalamadığını ve o boş anlarda sana arkadaşlık eden kendini gerçekten sevip sevmediğini bilmek istiyorum.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
yaw cok güzel bi yazı ben kendimle mutluyum ve seviyorum ama bi ara kendime küsmüştüm ve anladımki tüm insanlara küsmüşüm careyi sevmekte buldum iyi demiş kızıl dereli amcam ;) ::)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Rica ederim arkadaşlar. Ben ilk okuduğumda nasıl yani dedim ama kızılderililer bu işi biliyor galiba yani insanı kendine getirme işini :ahah

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Yazı değerli yazar ve eğitmen olan Tülay BİLİN'e aittir.
VE yazı anasayfamızda da 27 Nisan 2007'de (yaklaşık 11 ay önce) paylaşılmıştır.
Tekrar hatırlatılıp, forum içinde de paylaşıldığı için teşekkür ederim.

Ancak,
Bu tip yazıları paylaşırken -lütfen!- kime ait olduğu konusunda hassasiyet gösteriniz.

Kaynak : http://www.kendinigelistir.com/insan-kendini-yalnizca-insanda-tanir/

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Kendimi çok ama çok seviyorum...

Çok harika bir yazıydı.Ve bir o kadar da doğru... Sindirerek okumak gerekiyor...

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
süper bir yazıydı okurken çoook keyif aldım teşekkürler

R

R@ZİYE

Kullanıcı
14 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Denizli
su perisi' Alıntı:
Kendinle yalnız kalıp kalamadığını ve o boş anlarda sana arkadaşlık eden kendini gerçekten sevip sevmediğini bilmek istiyorum]

teşekkürler gülşah.

I

içtnlik

Kullanıcı
17 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
tesekkurler cok guzeldi

I

iremm

Kullanıcı
4 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
bazen bırakın diğer insanları kendimizden bile nefret ettiğimiz anlar vardır.kendimizle yanlız kalmamak için sürekli bişeylerle uğrastığımız sırf düşünmemek için sırf sorgulamamak için kendimizi o işten diger ise koşturduğumuz kendimizi yıprattığımız zamanlar...işten ben boyle bir dönemdeyim bu yazıyının son cümlesini  okuyunca daha iyi anladım

B

bişileryapmaklazım

Kullanıcı
14 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Harika ötesi bişeydi ya ;) bayıldım teşekkürler paylaşım için

E

ebruliyn

Kullanıcı