İLGİNÇ JAPON ADETLERİ

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan İLGİNÇ JAPON ADETLERİ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 30,797 kez görüntülenmiş, 31 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İLGİNÇ JAPON ADETLERİ
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
S

sterious

Kullanıcı
28 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
sen çantayı bırak arkanı dön bu ülkede o çanta orda olamaz bu nerdeyse kanunlara aykırı bide
eşi akşam yalnız dışarı çıkacak bide geç gelecek kabullenmesi çoooooooooooook ağır...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Osmanlı kapı tokmağına taktım ama bir şey demicem.
Ama her ulus yada toplum bazı geleneklerinden arınmalı. Mesela evlenen hanımları evlere hapsederek üretimden uzaklaştırakak  ekonomik özgürlüklerini kazanamamalarını tetikleyen adetlerden diyeyim.

Bir kaç adet daha varda en önemlisi bu bence..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
senarist081' Alıntı:
Bir hanim gece çok geç saatte bile yalnız başına dolaşabilir, içki içmeye veya yemek yemeğe bir yere gidebilir kimse rahatsız etmez.
Japonlardan pek hoşlanmam ama bakın bu süper.(ama pekte inanmadım))
Bizim buralarda  gece vakti  bırakın dışarda içki içip (Allah korusun)-yemek yemeyi  acil bir iş içinde olsa gece yarısından sonra hele bir dışarıya çık gör başına neler gelir. : (
Gelenek -görenek vs. birilerinin koymuş olduğu bu adetlere neden uymak zorunda kalıyoruz sinir oluyorm ! 

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Örf ve adetle ne alakası var, adamlar insana değer veriyor demekki!

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Konu  başlığı"Japon Adetleri " olduğu için değerlendirmeyi  bu yönde yapmıştım  (sanırım yanılmışım)
Japonlarım özelliklede 
"Ev sahibi size çay ikram ettiyse, bu artık gitme vaktinizin geldiğini gösterir, çayı içip hemen kalkmanız lazımdır."
adetleri gerçekten hoş.
Hani bizim toplumda bu pek geçerli değil. Eğer misafire  çay ikram ettiğimişseniz muabbet saatlerce uzar gider.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Senin yorumun üzerine yazmadım zaten:)

"Ev sahibi size çay ikram ettiyse, bu artık gitme vaktinizin geldiğini gösterir, çayı içip hemen kalkmanız lazımdır."
Yav nasıl yapıyorlarki:)) Ben yapamam, yani kalkın gidin der gibi aa  ;D

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Birde artık ikramlar falan bitirdikten sonra sıkılmışsan ve  misafirin gitmesini istiyorsan  kolanya ikram edecekmişsin ( bir arkadaş sölemişti Çorum'da böyle bir adet varmış)
Bazan ben uyguluyorum ama ters tepiyor uykuları açılıyor sohbet dahada uzuyor : )

latif

latif

Kullanıcı
28 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
Japonya bizim gibi asil bir toplum.Osmanlı da suç oranı günümüz türkiyesi ile kıyaslanamayacak kadar azdı.taa ki başka kültürlere meyl edene kadar...osmanlı dan kopana kadar...

Japonların başka bir özellikleri de çok okumaları.hatta bir ara yolda yürüdüklerinde de kitap okumaya çalışmışlar.baya da denemişler.fakat kazalar artınca vazgeçmişler.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
latif' Alıntı:
Japonya bizim gibi asil bir toplum.Osmanlı da suç oranı günümüz türkiyesi ile kıyaslanamayacak kadar azdı.taa ki başka kültürlere meyl edene kadar...osmanlı dan kopana kadar...
Belli ki Osmanlı hayranısın e buda güzel ama
Osmanlı  zamanı ile şimdiki Türkiye koşuları aynı mı ?Asalet konusuna hiç girmeyeyim.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
crt' Alıntı:
Birde artık ikramlar falan bitirdikten sonra sıkılmışsan ve  misafirin gitmesini istiyorsan  kolanya ikram edecekmişsin ( bir arkadaş sölemişti Çorum'da böyle bir adet varmış)
Bazan ben uyguluyorum ama ters tepiyor uykuları açılıyor sohbet dahada uzuyor : )
;D ;D ;D O adet değil demekki, kendisi öyle istemiş:))) Bizde öyle bişey ima edemezsin ya, ancak gidin diyeceksin de gidecekler:)))

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Japonya 'da
Tokalaşma, sarılma, öpüşme yoktur. Hafifçe eğilerek selam verilir. El teması yoktur. Bir çocuğun bile başını severseniz size çok kızar, bu onu aşağılamak demektir.

Bence bu adet gerçekten çok güzel.
Enazından yapmacık davranışlar sergilemek zorunda kalmıyorsun.