İki Seyyah

• Konbuyu başlatan ebruliyn
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ebruliyn tarafından oluşturulan İki Seyyah başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,122 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İki Seyyah
Konbuyu başlatan ebruliyn
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hanedeyim
E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
İki seyyah bir şehirden diğerine gidiyormuş.Derken yollarının üstüne taşkın bir dere çıkmış.Tam suyu geçecekler,az ötede korkudan tir tir titreyen yapayalnız ve gencecik bir kadın görmüşler.Adamlardan biri hemen kadının yardımına koşmuş.Onu sırtına almış,suyu öylece aşmış.Sonra kadını derenin öteki yakasında yere bırakıp iyi günler dilemiş.Böylece yollarına devam etmişler.
Ancak yolun kalan kısmında öteki seyyahın ağzını bıçak açmamış.Suratından düşen bin parça.somurttukça somurtuyor.Bir kaç saat böyle surat astıktan sonra suskunluğunu bozup şöyle demiş:
-Ne demeye o kadına yardım ettin?Bir de üstelik ona dokundun.seni ayartabilirdi,baştan çıkarabilirdi!Olacak iş mi?Ayıp Yahu!Olmaz ,Bize yakışmaz!
Kadını sırtında taşıyan seyyah sabırla gülümsemiş:
-İyide dostum ben o genç kadını derenin karşısına geçirip orada bıraktım,sen ne demeye hala taşırsın?

Hiç düşündünüz mü biz nelere takılıp surat asıyor,kendi korkularımızı başkalarına yansıtıyoruz,Kendi zihinlerimizde ki pas ve kiri  başkalarının zihinlerine bulaştırıyoruz...

Elif Şafağın Aşk kitabından küçük bir hikayeydi sizlerinde okumasını istedim.

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Önemsenmeyecek, kenarda bırakılacak o kadar şeyi zihnimizin içine hapsediyor ve canımızı sıkıyoruz ki... Anlatamam.

Bu onlara harika bir örnekti.

Teşekkürler.

S

spiritualsigns

bende "Kişi kendinden bilir işi" gibi bir sonuç çıkardım... teşekkürler...

M

muraturkom

-İyide dostum ben o genç kadını derenin karşısına geçirip orada bıraktım,sen ne demeye hala taşırsın?

neyse fikrin o dur zikrin.

hikaye nefisti.