!!!! ihtimal!!!

• Konbuyu başlatan kackarlar08
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kackarlar08 tarafından oluşturulan !!!! ihtimal!!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,065 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı !!!! ihtimal!!!
Konbuyu başlatan kackarlar08
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
K

kackarlar08

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Geleceğimizle ilgili bütün beklenti ve tahminlerimiz bir ihtimala dayanır .
    Bügün akşam yemeğini yiyemeden ölebiliriz .Bu gece kıyamet kopabilir ve yarın sabah güneş doğmayabilir,   
     Yada doğar ama biz görmeyiz ,Gece uykuda kalp krizi geçirip ölmüşüzdür .Belkide bunların hiçbiri olmaz ..Herşey yolunda gider Bir süre için..

Fakat yinede bu yaz tatile çıkabileceğim yüzde yüz garanti değildir,
Bir annenin mini mini yavrusunu yarın yine şevkatle kucaklayıp,bağrına basabileceği,belli değildir,
    Ve gelecek yaşamımıza dair daha yüzlerce şey….Küçük,büyük… önemli yada detay ..
Farkında olmaksızın en garinti gördüklerimiz aslında tam olarak kesin değildir.
    Hepsi birer ihtimaldir..Belki bazıları gerçekleşme oranı çok yüksek ihtimaldir …Ama işte okadar … Sonuçta bir ihtimaldir..

:)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu kadar kötümser olma! :)
İnsan böyle düşünmeye bir başladı mı kurtulamıyor işin içinden.
Sonuç; mutsuzluk!

K

Kristal

Ölümün her an olabileceğini bilsekte, bize çok uzak bir ihtimal gibi gelmiyormu.
Bu gerçeğin bilincinde olarak hayatı yaşamalı. :)
Aksi panik ve evhamla zehir olan bir yaşam olurdu.

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
bu yazı Özgür'ün 'altı aylık ömrün kalsa ne yaparsın' metninin karamsar hali gibi...
eğer hiçbirşeyin garanti olmadığı bir dünyada yaşıyorsak kuralları ona göre koymayı öğrenmeliyiz
ilk önce kendimizi sevmeliyiz.
bu yaz tatile bile çıkamayabilirim diye düşünüp yaşadığımız dadikaların tadını çıkarmalıyız
heybemizi güzel anılarla doldurmalıyız vs.. gibi olumlu yaklaşımlarla hayata bakmalıyız
canlılar için kaçınılmayacak bir gerçektir bu
karamsar olup bu anında büyüsünü bozmaya gerek yok  :)

B

Bülent

kackarlar08' Alıntı:
Geleceğimizle ilgili bütün beklenti ve tahminlerimiz bir ihtimala dayanır .
    Bügün akşam yemeğini yiyemeden ölebiliriz .Bu gece kıyamet kopabilir ve yarın sabah güneş doğmayabilir,   
Farkında olmaksızın en garinti gördüklerimiz aslında tam olarak kesin değildir.
    Hepsi birer ihtimaldir..Belki bazıları gerçekleşme oranı çok yüksek ihtimaldir …Ama işte okadar … Sonuçta bir ihtimaldir...
Haklısınız ama...
Unutmaya çalıştığım bir konuyu hatırlatmasaydınız keşke...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bunların terside "ihtimaller" dahilindedir.
Zaten iki ihtimal vardır her zaman, olabilir ya da olamaz... !
Ancak ihtimalleri unutmadan, gerçekçi yaklaşımları daha uygun buluyorum ben.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
bi söz vardır bugün ölecek gibi ahirete, hiç ölmeyecek gibi dünyaya calısmalı insan.

eger olumsuzluga kaplırsak bu insanı tembelliğe sevk eder ne olsa ölecegim der insan bence umutsuzluga kapılmamalıyız.. Ama bugün hala nefes aldıgımız içinde şükretmeliyiz...
herkesi ve herkesi sevelim

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ay içim daraldı bunları okuyunca böyle düşünürsek hayattan hiç bir mutluluk duyamayız..
bi söz vardır bugün ölecek gibi ahirete, hiç ölmeyecek gibi dünyaya calısmalı insan.
O0

K

kackarlar08

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
arkadaşlar ben bu yazıyı yazarken birilerinin dünyasını kararma amacım yok .malesef sadece hayata istediğimizi görmek istediğimiz çerçeveden bakıyoruz .sanki dünyayla düm düz yaşayacağımız gibi ni ce kalpler kırılıyor ne olur söleyin
anne baba kızına sormadan evlendiyor dünyasını yıkıyor ,vs. sebepsiz ve nedensiz yere nice düyalar umutlar yıklıyor ,
hayat sahte gülücükler,boyalı bebeklerden ibaret değildir unutmayalım.

S

smyye

Kullanıcı
1 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
hayatta her an her saniye beklenmedik bişeyler olabilir..

bunlarr bize çok acı da verebilir..

hiç olmadığımız kadar mutlu da edebilir bizleri..

yaşamak her şeye rağmen har saniye gülümsetmeyebilir bizi fakat bundan sonraki her saniyeye umutla bakabilmeli insan..

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
yukardaki ihtimalere göz önünde bulundurarak ''bugün yine çok güzelsin hayat herşeye rağmen" diye bilmeliyiz

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bence biz zaten bu gerçekle yaşıyoruz ancak yüzde kaçımız bu noktada takılıyor ki
çoğumuz günü yaşıyoruz , ve bir gün daha bitiyor belki de :) hayat işte!

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Buna kuantum diyorlar.Tam karşılığı:ne kadar?
Birçoğumuz bilirler Albert Einstein Kuantum teorisini başta savunurken,daha sonraları Davet edildiği bir seminerde
bu teoriye ünlü "Tanrı zar atmaz" sözüyle karşı çıkmıştır.
Birçokları zamanın Einstein'ı değil Kuantumu doğruladığını söylüyor.
Kişisel olarak Kuantumun sosyal bilimlerde geçerli olduğunu düşünmekle beraber Matematik gibi Bilimlerde geçerli olmadığına inanıyorum.
Kuantum(Olasılıkların fiziği) vardır,fakat bu herşeyin ihtimal dahilinde olduğunu göstermez.
Son olarak konuya mizahi yönden bakalım:
Birgün Nasreddin Hocanın yanına iki adam gelir.Kavga ettik fakat kim haklı bulamadık,sen hakemlik yaparmısın?diye sorarlar
Birinci adamı dinler Nasreddin Hoca ve "sen haklısın" der.İkincisini dinler "sen de haklısın"
Oradan geçen bir adam diyaloğa kulak kabartmaktadır ve sorar:Nasreddin Hoca delimisin?İki kişi aynı anda haklı olurmu?
Cevap:Sende haklısın

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Evet yarına çıkmamız bir ihtimal olarak değerlendirilebilir ama eğer çıktıysak o gün yaşayacaklarımız
artık ihtimal olmaz.Eğer ben yattığımda ;
- yarına bir ihtimal kalkarsam "
diyerek düşünüp plan yaparsam artık yaşayacaklarım ihtimal olmaktan çıkar eyleme dönüşür.