İçtiğimiz Suyu Biraz Daha Yakından Görmeye Ne Dersiniz?

• Konbuyu başlatan Feveran Estomp
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde Feveran Estomp tarafından oluşturulan İçtiğimiz Suyu Biraz Daha Yakından Görmeye Ne Dersiniz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 14,787 kez görüntülenmiş, 51 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı İçtiğimiz Suyu Biraz Daha Yakından Görmeye Ne Dersiniz?
Konbuyu başlatan Feveran Estomp
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Feveran Estomp
F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Su, bilinen tüm yaşam formları için gerekli olan tatsız ve kokusuz bir madde. Su, canlıların yaşaması için hayati bir öneme sahiptir. Küçük miktarlarda çıplak gözle bakıldığında renksizdir. Dünya üzerinde farklı şekillerde bol miktarda bulunur. Birleşmiş Milletler Çevre Programı, Dünya'da 1.400 milyon km3 su olduğunu söylemektedir.
İçtiğiniz suyun içerisinde neler var,hangi canlıları mideniz de misafir ediyorsunuz? İçtiğiniz o safi suyu daha yakından görmeye ne dersiniz?

Not:Bunlar bakterilerdir..

A

ayben

Suyun içersinde bilmediğimiz daha milyonlarca tür bakteri olabilir. İyi bir analiz gerekir bunun için. Bu bakterilerden arındırmak içinde güzel çalışmalar oluyor elbet. Bizim içtiğimiz sular aslında bunlar sayılmaz. Su Arıtma tesislerinde bir çok işlemden sonra su evlerimize ulaşır. Doğada arıtılmamış hali bu olabilir. Kesin konuşmak istemiyorum, araştırma yapeysmadım çünkü. Ama iyice bir araştırırım. Dediğim gibi sular bize bu bakterilerle ulaşmaz. Şehire geldiğinde arıtma tesislerinde işlem görürler. Bunların belli prosedürleri var elbetteki.

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ayben' Alıntı:
Suyun içersinde bilmediğimiz daha milyonlarca tür bakteri olabilir. İyi bir analiz gerekir bunun için. Bu bakterilerden arındırmak içinde güzel çalışmalar oluyor elbet. Bizim içtiğimiz sular aslında bunlar sayılmaz. Su Arıtma tesislerinde bir çok işlemden sonra su evlerimize ulaşır. Doğada arıtılmamış hali bu olabilir. Kesin konuşmak istemiyorum, araştırma yapeysmadım çünkü. Ama iyice bir araştırırım. Dediğim gibi sular bize bu bakterilerle ulaşmaz. Şehire geldiğinde arıtma tesislerinde işlem görürler. Bunların belli prosedürleri var elbetteki.

cok doğru söyledin Ayben...

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Bütün bakteriler zararlı değildir.. Arıtma yapılırken yararlı bakteriler korunur.. Ya da kafaları eserse kloru basarlar..

A

ayben

Tabi dediğim gibi gerekli analizler sonucu gereken işlemler yapılıyor. Ne gidecek, ne kalacak, neden arındırılacak ya da ne korunacak...

C

cooldeath

Kullanıcı
20 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
evet ama arıtma ne derece sağlıklı yapılıyor tartışır bence hazır sularımızın bile markasına göre tadı değişiyor dikkat ederseniz!

B

Bülent

Ayben' Alıntı:
Tabi dediğim gibi gerekli analizler sonucu gereken işlemler yapılıyor. Ne gidecek, ne kalacak, neden arındırılacak ya da ne korunacak...
Musluklarımızdan akan sulardan bahsediyorsanız, ben o kadar iyimser değilim.  :(
Doldurulan şişelerin diplerine çöken tortu bazen yeşil, bazen kahverengi oluyor.

K

Kristal

Arıtma sonucunda zararlı bakterilerin hepsi ölüyormu :eek:
Musluktan akan suyun da çok temiz olduğu söylenemez.

A

ayben

Tabi ki herkes işini en iyi şekilde yapamayabiliyor  ;)

Ama herkes gereği gibi yapsa ben bu gibi sorunlarında olmayacağı kanaatindeyim...

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
:eek: :eek: :eek: :eek:
ilginççççççç
aslında bakteriler mikroplar o kadar da kötü varlıklar değil....
şaşırmayın ama benim yiğenimi teyzem o kadar dezenfekte bir şekilde yetiştiriyordu ki çocuk sürekli hasta oluyordu doktorda bünyesine mikropta alması gerektiğini söyledi ve sokağa bırak biraz sokakta oyun oynasın ve musluk suyu içir dedi gerçi musluk suyunu savunmuyorum bu konusmamdan öyle anlaşılmasın demek istediğim hiçbirşey hijyenik değil o sebebten pek dikkat etmeyip midemi bozmuyorum lisedeyken bu hijyen takıntımdan hiçbirşey yiyemez hale gelmiştim zor atlattım
ya ben içtiğim suyun bu yüzünü görmeyi hiç istemezdim bilmesem daha memnun olurdum açıkcası

M

mavili

Kullanıcı
29 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
her şeyde bakteriler vardır bu bakterilere görede vucudumuz savunmasını yapıyor

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
yafs bunlar bakteriden cok baska bişiye bensio :S

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
olsa ne olacak ki sonuçta bademciklerinizde 80.000 çeşit bakteri yaşıyor
barsaklarınızda da var yararlıları var zararlıları var bunların
sonuçta şimdiye kadar bir zarar vermedi bu küçük dostlar bize
zarar verenleride var hoş
lakin bu senin gösterdiklerini
midemizde bir güzel asite boğup Hakk'a kavuşturuyoruz:D
besin oluyorlar bize  :D misss misss  :-*

B

bıldırcın

Evet bende bir belgeselde sadece kirpiklerimizin dibinde yaşayan binlerce garip yaratığı görünce şaşırmıştım.Sanırım bunları görmeden yaşamak en güzeli ben şimdi ne zaman su içsem gözümün önüne gelir bunlar :)
Paylaşım için teşekkürler feveran :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
6. resimdeki çok sevimli ;D

Eğer bu kadarsa dua edelim sağlıklıyız demektir. Her tarafımız bakteri doluyken suda bu kadarcık varsa süper..

T

tera_1032

Ayben' Alıntı:
ayrıca böyle seylerle artık ne yemek yiyebiliyoruz nede su içebiliyoruz ırgalamayın lütfen bu kadar her seyi ayrıca vucudumuzdave ellerimizde de yeterince bunlar var

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
§edef' Alıntı:
Ayben' Alıntı:
ayrıca böyle seylerle artık ne yemek yiyebiliyoruz nede su içebiliyoruz ırgalamayın lütfen bu kadar her seyi ayrıca vucudumuzdave ellerimizde de yeterince bunlar var
Onlar sayesinde çoğu gıda üretiliyor zaten..

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
İyi ama bu bakteriler biz bilsekte orda bilmesekte.. Ben sadece bilgi paylaşımı yaptım..