İÇİNİZDEKİ GÜCÜ FARK EDİN!!!

• Konbuyu başlatan Aliye
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Aliye tarafından oluşturulan İÇİNİZDEKİ GÜCÜ FARK EDİN!!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,331 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı İÇİNİZDEKİ GÜCÜ FARK EDİN!!!
Konbuyu başlatan Aliye
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan fuat_eris
A

Aliye

Kullanıcı
18 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
   Yaşadığımız başarısızlıklar genellikle bizim isteğimiz azaltır ve yaptığımız işe karşı olan motivasyonumuzu düşürür.Ancak yaşadığımız başarısızlıklarla yılmamalı,engellerimizi keşfedip tekrar denemeliyiz.Eğer hedefimize ulaşacağımıza dair sağlam bir inanç oluşturursak,devam etmek için içimizdeki gücü tekrar ortaya çıkarmamız hiçte zor olmaz.Bununla ilgili sizinle bir hikayeyi paylaşmak isterim:
   ”Sir Edmund Hillary,29 Mayıs 1953 tarihine dek zirvesini kimsenin göremediği Everest’e tırmana ilk kişiydi.Sir Edmund,1952 yılında da Everest’e çıkma girişiminde bulunmuş,fakat bu girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştı.bu girişiminden birkaç hafta sonra İngiltere’de bir okulun öğrencilerine konuşma yapmak için çağrılmıştı.Konuşmanın konusu,onun zirveye tırmanış girişimiydi.Edmund Hillary,bu girişiminde başarısız olduğunu kabul ettikten sonra bir süre durdu ve mikrofonu bırakıp,konuşma kürsüsünün yanında duran Everest’in büyük boy fotoğrafı önüne doğru yürüdü.Sonra da fotoğrafa dönüp,yumruğunu havaya kaldırarak,yüksek sesle koca zirveye meydan okudu:
    ”Beni bu ilk denememde yendin ama,seninle davam bitmedi,ey Everest!” diye haykırdı.”Bekle beni!Sana yine geleceğim ve seni bu kez ayaklarımın altına alacağım...” Everest’e bu meydan okumasından sonra Hillary,salondaki öğrencilere döndü ve onlara,1 yıl sonra ulaşacağı başarısın gizini o gün açıkladı:
    ”Beni bu kez yendiği için,Everest gözümde şimdi daha da büyüdü ama,” dedi ve ekledi ”Benim bunu bildiğim gibi,o da şunu iyi bilmek zorundadır: Onu yenmediğim için bende ki inanç ve azimde daha büyüdü,daha güçlendi...
    Bu konuşmasından 1 yıl sonra Everest, Hillary’nin ayakların altındaydı...
    Kendine olan inancı ve başarısızlıklarına yenilmemesi,inancız,gerçekçi hedefleriniz,hayallerinize bağlılığız sizin kendi Everst’inizi tırmanmanızı sağlayabilir.Yeter ki içinizdeki gücü harekete geçirin!...

M

MissYou

Kullanıcı
25 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
oooffff offf nasıl geçirecez içimizdeki gücü harekete? :S

M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
çok güzeldi. teşekkür ederim.
başarı dileklerimle.

E

etki84

Kullanıcı
10 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
uşak
harika tek kelimeylee teşekkürler aliye...

A

Aliye

Kullanıcı
18 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
içimizdeki gücü harekete yalnız biz istersek geçirebilirz.İnan yapabilecğine inan.Elinden gelenin fazlası yap...

Ö

ölüdeniz

Her türlü başarı ve başarısızlık insanların yeni şeyler öğrenmesine yol açar.teşekkürler

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Offfff offffff. Du bakim beni neler yenmiş hayatımda, sonra bi tekrar yapsammı acaba.
Neyse.. hiç bişeyi ayaklarımın altına alasım yok.
Zirveler bensiz kalsın az..

T

tornado_53

Kullanıcı
24 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Rize
Ufkum açıldı çok güzeldi teşekkürler paylaşımınız için  ;)

T

toprak43

Kullanıcı
21 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
Kütahya
teşekkür ederim güzel çalışma.gerçekten içimizde çok büyük güç var.ve biz bunu kullanmalıyız..kullanmalıyız ki karşımıza çıkan engelleri aşalım..aşalım ki hedeflerimize ulaşalım..sadece inanç ve mücadele etmek..
hayata gülümse ;)

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Güzel bir yazıydı.
Bana göre, keşiflerin en güzeli , insanın kendini keşfetmesidir.
Ve büyük mutluluk vericidir!

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
M' Alıntı:
gerçekten istersen neden olmasın?
gerçekten istediğim çok şey oldu -ki uğraştım ama olmadı artık bazı şeylerin nasip oldugnu dşünüyorum.. kaderci bi insan değilim ama öyle..

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kader de varsa olur doğru diyosun ama insan istediği zaman yapamayacağı bişy yok bence dün haberlerde gördüm 60 yaşındakı kadın ilkokulu bitirip sürücü belgesi almış..kocasını hastaneye götürmesi için (=

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
M' Alıntı:
Kader de varsa olur doğru diyosun ama insan istediği zaman yapamayacağı bişy yok bence dün haberlerde gördüm 60 yaşındakı kadın ilkokulu bitirip sürücü belgesi almış..kocasını hastaneye götürmesi için (=
tebrik ediyorum onu o zaman..
ya bazen hani dersin ya ne yaptım ne ettim olmuyo oldu işte banada öle şeyler  :-\

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ne diyim walla sen daha iyisini bilirsin..nasıl istersen ona göre karar vermek istersin(=