Huzur Sokağı...

• Konbuyu başlatan hayal_12
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde hayal_12 tarafından oluşturulan Huzur Sokağı... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,313 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Huzur Sokağı...
Konbuyu başlatan hayal_12
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hacer
H

hayal_12

Huzur Sokağı romanı, İslami hassasiyetli bayan yazarlarımızdan Şule Yüksel Şenler'e ait.. Romanda, bugün de çokça yaşanılan 'eski' 'yeni' arasındaki çatışmalar ele alınıyor.. Değerler üzerinden yaşanılan bu çatışmalardan uzak olan Huzur Sokağı sakinleri hayatlarını değiştiren bir apartman ile yeni dünyaya ayak uydurmaya çalışırken kendi değerlerini nasıl koruyacaklarını düşünürler.. Bu arada kitapta çok esaslı bir aşk hikayesi yer alıyor, romanın genel havası buna uyduruluyor.. Aşk hikayesi zaman zaman sizi ağlatacak, zaman zaman da "artık yaşanmıyor" dediğimiz aşkların belki de yaşabilir olduğunu gösterecek.. Türkiye'nin son 25-30 yılında "taraflaşan" insanları ve kaybolan hikayeler de güzel işleniyor.. Din, toplum, devlet, ideoloji, aşk, yaşam, toplumsal hassasiyetler konusunda bir bakış açısı yakalmak isteyen herkese tavsiye ederim.. Saygılarımla...

H

hacer

Kullanıcı
18 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
o kitabı çok önceden okumuştum  çok güzel bi roman bu ara yine okuyabilirim

H

hayal_12

Ben teşekkür ederim Muhammed.. Dua ile kal...

Evet, haklısın 'hacer' güzel bri roman.. Belki edebi açıdan tartışılabilir ama yaşattığı duygular çok hoş...

F

fıstık

bu kitabın bende çok özel bir yeri vardır... hem kitabın konusundan, hem bana tavsiye eden kişiden dolayı gözyaşları ile okumuştum... içinde kendimi bulduğum ve okurken kendimi kaybettiğim kitaplardan biri diyebilirim... ismi bile bana bu duyguları yeniden yaşattı...
teşekkürler hayal_12

H

hayal_12

Haklısın 'fıstık' bu kitap senin gibi birçok kişiyi etkiledi.. Beni de tabii..  ;) İkinci okuyuşumda ancak sağlam bir eleştiri getirebildim kitaba.. İlk okuyuşumda etkisinde çok fazla kalmıştım çünkü...

F

fıstık

hayal_12' Alıntı:
Haklısın 'fıstık' bu kitap senin gibi birçok kişiyi etkiledi.. Beni de tabii..  ;) İkinci okuyuşumda ancak sağlam bir eleştiri getirebildim kitaba.. İlk okuyuşumda etkisinde çok fazla kalmıştım çünkü...
nasıl bir eleştiri ???

H

hayal_12

Bırak o kalsın 'fıstık'.. Her kitabın eleştirilecek yönleri vardır elbet.. ben bugüne kadar okuduğum tüm kitaplara öyle veya böyle bir eleştiri getirmişimdir.. haşa Allah kelamı değil ki bir şey söylenmesin.. Ama dediğim gibi Huzur Sokağı beni en çok etkileyen kitaplardan biridir.. Eleştiriyi çok merak ettiysen söyleyeyim sevgili 'fıstık' kardeşim, ben daha çok "edebi" yönüne eleştiri getirdim.. Anlaştık mı  ;)

F

fıstık

hımm evet edebi yönden eleştriyi hakediyor. ayrıca bence de herkes her kitabı eleştirmeli...

H

hacer

Kullanıcı
18 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
bak insan okuduğu şeyi bile unutuyo şimdi hayal adebi eleştiri diyince aklıma geldi iki sene önce yine okumuştum kitabın kısaltılmış halini edep yönünü görümcemin kızı ile tartışmıştık (yani eleştirmiştik) ben kitabı sesli okuyodum o sınava çalışıyodu ikimizde ikigöz iki çeşme şimdi düşününce ay çok komik ya ama eminim şimdi okuyayım yine ağlarım. ama anne kız ilişkiside güzel işlenmişti.