HÜRREM SULTAN..(HAREMDEN SALTANA TA ÇIKIŞIN HİKAYESİ)

• Konbuyu başlatan dürrüşehvar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde dürrüşehvar tarafından oluşturulan HÜRREM SULTAN..(HAREMDEN SALTANA TA ÇIKIŞIN HİKAYESİ) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 18,995 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı HÜRREM SULTAN..(HAREMDEN SALTANA TA ÇIKIŞIN HİKAYESİ)
Konbuyu başlatan dürrüşehvar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
D

dürrüşehvar

Kullanıcı
14 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Hürrem sultan herkesin de bildiği gibi kanuni sultan süleyman'ın zevcesidir.bazıları hürrem sultanın iyi bazıları ise kötü olduğunu savunurlar.bu kitap gerçek ve kurgunun iç içe bulunduğu harika bir tarih kitabı.Her an heyecan içine sokuyor insanı.tasvirler bile eğlenceli.Belki bu kitapta hürrem sultanı daha iyi anlarız..Yazar saray a ve zamanın en güçlü hükümdarının kalbine bir esir kızını sokuyor.ve bir kadının yapabileceklerini çok iyi gösteriyor..

I

ibrahimcaca

Kullanıcı
8 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
denizli
benim san bir önerim olacak dürrüşehvar
kudemanın kırk atlısı diye bir kitap var
tam osmanlı tarihi
en ince ayrıntısına kadar anlatıyor
bunu okumanı tavsiye ederim  :)

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hürrem sultanı çok beğenirim ..
okumak isterim bu kitabı teşekkürler  ;)

K

Kristal

''Padişah anneleri''ni de okuyun ki hiç birinin Türk olmadığını öğrenin...

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
bu kitap gerçek ve kurgunun iç içe bulunduğu harika bir tarih kitabı
Daha çok kurgu diyebiliriz... Çünkü Osmanlı dönemide sarayın ''harem'' kısmı, adından da anlaşılacağı üzere, namahrem kabul edilen ve harem ağası dışında kimsenin giremediği bir yerdir... Hareme girmek başka ülkeye giderken vize almaya benzer, çünkü orada padişahın ailesi bulunur ve çok özel bir bölgedir...

Yani yazarın, Hürrem Sultan odasına şöyle giderdi, şu kitabı okurdu, şu masada otururdu vs... gibi aktarmaları yapması mümkün değildir...
Bu yüzden daha çok ticari kaygılarla yazılmış bir roman olduğunu düşünüyorum bu kitabın...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Tarih kitaplarına merakım 16 y.y. lın ingilteresinin sarayında geçen olayları o akıcı ve kalın olmasına rağmen sıkmadan okutan Phılıppa GREGORY nin tudor serisi ile okumaya başladım,sırada "Safiye sultan"'ın 3 ciltlik romanı var elimdeki kitabım bittikten sonra başlamayı düşünüyorum...Ayrıca "Hürrem sultan" ve diğer sultanların hayatınıda buldugumda okumayı düşünüyorum..Her ne kadar kurgu olsa da,sıkılmadan tarihe bir bakış yakalayacağımdan eminim..
Sonuçta tarih  kitabı okumuyoruz,roman okuyarak tarihede bir kapı açmış oluyoruz..

Tavsiye için teşekkürler..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Aman da aman bu ne isabet:)Umarım beğeni ile okuyabileceğimiz bir kitaptır?
Gündeme  "Muhteşem Yüzyıl Filmi" tam da bomba gibi düşmüşken..
Kurgu-gerçek arası bu dizi özel televizyon kanalında yayınlanmış
Yurdum insanı şu günlerde oldukça tepkili de yamda yeri gelmişken bahsedeyim istedim..
Konu için tşk.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul

‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisiyle küllerinden yeniden doğan Hürrem Sultan, hikâyesiyle olduğu kadar artık kokusuyla da dünyaya yayılacak.

Diziyle satışı artan 'Hürrem Sultan' kolonyası ayda 5 bin şişe satıyor. Martta da Hollanda, Almanya ve Belçika'ya ihracat başlıyor.

İşini bilenler köşeyi dönüyor hane:)