Her mevsimde lider olmak…

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Eğitimleri & Eğitimler kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Her mevsimde lider olmak… başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,311 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Eğitimleri & Eğitimler
Konu Başlığı Her mevsimde lider olmak…
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Global Girişimcilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Türkiye’ye gelecek olan yönetim gurusu Azim Jamal 16 Kasım’da "Krizde ve Her Mevsimde Yaratıcı Liderlik” konulu bir konferans verecek…

Akbank, Endeavor ve Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), dünyada 26 milyon kişiye sunum yapmış olan ve kitapları 1 milyondan fazla satan ünlü Yönetim Gurusu Azim Jamal’i  “Global Girişimcilik Haftası”nda iş dünyası ile buluşturuyor.

16 Kasım 2009 tarihinde Sabancı Center’da gerçekleştirilecek konferansa, başta sivil toplum kuruluşları, üniversite ve özel sektör temsilcilerinden oluşan “Global Girişimcilik Haftası” paydaşları olmak üzere,  İstanbul’daki yabancı misyon şefleri, kamu kurum ve kuruluşları, oda ve birliklerin yöneticileri, özel sektörden üst düzey temsilcilerin katılımı bekleniyor.

Krizde ve her mevsimde yaratıcı liderlik

Kriz dönemlerinde yaratıcılık, liderlik ve motivasyonun sürdürebilirliği kuşkusuz çok önemli.  Yetenekli olan liderler kriz süreçlerinde fark yaratarak krizi fırsata çevirip, yönetebiliyorlar. Azim Jamal’in sunumu da girişimcilerin ve işadamlarının bu alanda vizyonları ile yeteneklerini geliştirmek ve davranış farklılıkları yaratmak üzerine gerçekleşecek. Azim Jamal, “Krizde ve Her Mevsimde Yaratıcı Liderlik” konulu konferansı ile dünya üzerinde 100 ayrı ülkede aynı tarihlerde kutlanan “Global Girişimcilik Haftası”na damgasını vuracak.

Yerel, ulusal ve global etkinliklerle kutlanıyor

Global Girişimcilik Haftası’nın amacı genç girişimcilerin liderlik ruhlarını, kendi işini başlatma ve yenilikçilik potansiyellerini açığa çıkarma becerisini harekete geçirmek. Yerel, ulusal ve global etkinlikler ile kutlanan haftada girişimcilere açılımlar sunulması amaçlanıyor.

Girişimciliğin eko-sisteminin tüm dünyada genel bir fotoğrafını çekmek, bir hafta süresince “girişimcilik” ruhunu kamuoyuna hissettirmek ve farkındalık yaratmak da bu etkinliğin hedefleri arasında.

Türkiye’de Global Girişimcilik Haftası, Endeavor Türkiye ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu’nun koordinasyonunda TÜGİAD, JCI, GYİAD, e-Tohum, Bahçeşehir, Koç, Özyeğin, Doğuş, Sabancı Üniversiteleri ile Akbank ve Turkcell gibi özel sektör temsilcilerinin işbirlikleriyle gerçekleştiriliyor.

KONFERANS PROGRAMI

Yer:    Sabancı Center, Hacı Ömer Konferans Salonu
Tarih:  16 Kasım 2009, Pazartesi
Saat:   13:30 – 16:30

13:30 – 14:30    Kayıt ve Networking
14:30 – 14:50    Açılış Konuşmaları

Mehtap Alanyalı          TÜGİAD İş ve Strateji Geliştirme Komisyonu Başkanı
Didem Altop                Endeavor Türkiye Genel Sekreteri
Lütfü Küçük                TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Avrupa Genç İşadamları Konfederasyonu (YES) Başkan Yardımcısı
Suzan Sabancı Dinçer  Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Eş Başkan Yard.

14:50 – 16:30  Azim Jamal Sunum

Azim Jamal kimdir?

Azim Jamal, dünya çapında oldukça rağbet gören bir yönetim danışmanı ve yönetim koçudur. Azim Jamal’in dinamik, ilham verici ve düşünmeye sevk eden konuşmaları 26 ülkede 1 milyondan fazla kişi tarafından dinlenmektedir. Çalışmaları, Dr. Deepak Chopra, Dr. Wayne Dyer, Jack Canfield, Brian Tracy ve Dr. Ken Blanchard gibi öncü düşünürler tarafından da kabul edilmiştir. Azim Jamal eğitimini Kenya, İngiltere ve Kanada’da muhasebe ve finans üzerine tamamlamıştır. Gelişmekte olan ülkelerde gönüllü iken edindiği deneyimler sırasında, kendi yaşamını “iş için muhasebe”den “hayat için muhasebe” olarak değiştirmiştir ve insanların yaşamında da değişiklik yapmaya söz vermiştir. Azim Jamal, kitapları dünyada en çok satan yazarlardandır. “Vermenin Gücü”, “Kalıcı Mutluluk İçin 7 Adım”, “Gündelik Hayatta Mevlana ve Sufizm”, “Mevlana Ve Sufi Gibi Düşünmek”, isimli kitapları dilimize de çevrilmiştir.

E

elmacekirdegi

Kullanıcı
18 Kas 2009
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
paylaşım için teşekkürler :) şurdan görmüştüm ben de, programın devamını da bulabilirsiniz linkte:

http://ogrenciisi.blogspot.com/2009/11/girisimci-misin-cevabn-evetse-dogru.html

ben katıldım ve cidden muhteşemdi. aziz jamal dünya çapında da oldukça tanınan bi yönetim koçu zaten.. inanılmaz keyif aldım ve çok şey öğrendim. aynı şekilde bugünkü turkcell seminerleri... ben katılamadım, ancak katılan arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla oldukça tatmin ediciymiş.

global girişimcilik haftası'nın programındaki tüm seminerlere katılmak istiyorum. hiç biri kaçırılmamalı kesinlikle...

E

elmacekirdegi

Kullanıcı
18 Kas 2009
En iyi cevaplar
0
0
istanbul

girişimcilik haftası süper geçti, konuşmacılar çok sağlamdı zaten... ufkum açıldı :) çektiğim birkaç kareyi paylaşmak istedim sizlerle...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...