Her gün bir paket çikolata yiyecek kadın aranıyor.

• Konbuyu başlatan yusufi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde yusufi tarafından oluşturulan Her gün bir paket çikolata yiyecek kadın aranıyor. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,420 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Her gün bir paket çikolata yiyecek kadın aranıyor.
Konbuyu başlatan yusufi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan vega
Y

yusufi

Kullanıcı
24 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İngiltere'de yapılacak bir araştırma için, bilim adına suçluluk duymadan bir yıl boyunca her gün bir paket çikolata yiyecek kadın gönüllüler aranıyor.

Araştırmanın yapılacağı Doğu Anglia Üniversitesi biyokimyagerleri, haziranda başlayacak araştırmada, çikolata ve diğer gıdaların içinde bulunan flavonoid maddesinin tip 2 diyabeti bulunan menopozdaki kadınlarda kalp krizi riskini artırıp artırmadığının gözlemleneceğini belirtti.

Araştırma için her gün bir koca paket çikolata tüketecek 150 tip 2 diyabeti hastası menopoz sonrası kadında, etken maddelerin yüksek tansiyonu, kolesterol seviyesi düşürüp düşürmediği ve damarların durumunu iyileştirip iyileştirmediği incelenecek.

Deneklerin yarısı bir yıl boyunca, soya, kakao, bazı meyve ve sebzelerde bulunan flavonoidden 30 gram içeren bir büyük çikolata yerken, diğerleri de, bu etken maddenin bulunmadığı çikolatadan tüketecek.

Araştırma sonuçlarının, kakaoda bulunan soya ve 'epicatechin'in içerdiği isoflavonların belirgin bir yararı olduğunu ortaya koyması durumunda, hekimlere, diyabetinin tipine göre hastalara kalp krizi riskini azaltmaları için yemeleri gereken miktarı söylemeleri açısından yararlı olması bekleniyor.

Üstelik bunun çikolata olması gerekmiyor. Bu alanda önce yapılan araştırmalar, siyah çikolatada bulunan bu etken maddenin kalp sağlığı açısından yararlı olduğunu ortaya koyarken, uzmanlar, piyasadaki çikolataların çoğunda bulunan yüksek miktardaki şeker ve yağın bu avantajları ortadan kaldırdığını belirtiyor.

Bir başka araştırmada da, siyah çikolatanın yüksek tansiyonu düşürdüğü, damarların iyi çalışmasını sağladığı ve kalp krizi riskini azalttığını göstermişti

cnntürk.com

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
bn deeee :D    çikolata mayyagı dıolar zaten bana :D

S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Çikolataya bayılırım ama hergün hergünde yenmez yaa hadi 3_4 dayandım diyelim, beşinci ay birdaha yememek üzere terkedebilirim onu ve buna asla dayanamam  :-\ 
O yüzden denek falan olmam ben    ::)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
bana da bir paket ayırın  ;D

Z

zeynep.

Kullanıcı
14 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
elazığ
HERGÜN ZATEN BİR PAKET YİYORUM.HATTA BAZEN AŞIRIYA BİLE KAÇIYORUM.BAĞIMLILIK GİBİ YANİ.YEMEZSEM KRİZE GİRİYORUM.YANİ TAM BANA GÖRE.BENİ ALSINLAR DENEK OLARAK.BİLİM İÇİN HERŞEYİ YAPARIM. :p

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Hehe... Ben de olurdum İngiltere'de olsaydım...
Tüh..  ::)  ;D

S

sis_lekesi

Kullanıcı
27 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
Çanakkale
ben de her gün yiyoorum en büyüğünden... ama araştırma için menapoz şartı varmış..50 yaşında hala çikolata sever miyim bilmiyorum...

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
sis_lekesi' Alıntı:
ben de her gün yiyoorum en büyüğünden... ama araştırma için menapoz şartı varmış..50 yaşında hala çikolata sever miyim bilmiyorum...
Ben ona dikkat etmedim bak  ;D
Tamamen kaybettik şansımızı desene..  ;D ;D ;D