hep var olan umutlar

• Konbuyu başlatan kackarlar08
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde kackarlar08 tarafından oluşturulan hep var olan umutlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,072 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı hep var olan umutlar
Konbuyu başlatan kackarlar08
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
K

kackarlar08

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Düşünceler duyguları ve davranışları etkilediğine göre bir işi yapamayacağımızı düşünürsek enerjimizi gereken yöne gerektiği biçimde yöneltemeyiz.Dolayısıyla o işi -normal şartlar altında- yapamayız.Ancak eğer neyi yapabileceğimizi düşünür ve inanırsak,beraberinde o iş için elimizden geleni ardımıza koymayız…Sonuçta inanç ve gayretin birlikteliği bizi yaşamak istediklerimize daha kolay ulaştırabilir.

Karamsar hastalara oranla iyimser hastaların iyileşme hızları ve oranlarının daha yüksek olduğunu gösteren araştırmalar yadsınamaz.Eğer kendimize ve dünyaya karşı iyi duygular taşıyabilirsek bu durum,hormonları,sinir sistemini,dolaşım sistemini olumlu yönde etkiliyor,bağışıklık sistemini güçlendiriyormuş…

Yaşadığımız zorlukların geçici olduğunu –hatta onların birer gereklilik olduğunu- düşünmeyi başarabilirsek hayata umutla bağlanmak daha kolay olacaktır..Böylece bazen yüreğimizde gereğinden fazla yer kaplayan korku ve endişelerimizden de kurtulabiliriz.Konunun manevi boyutu bir tarafa , ruh sağlığımız için umut,insanın mutlu anlara sahip olabilmesi için şarttır diye düşünüyorum.Tabii sınırları değil ama şansımızı zorlayıp,mantık ve akıl dışı  beklentilere saplanmak bizlere hüsrandan başka bir şey sağlamayacaktır.Ama akl-ı selim zaten böyle bir duruma girmeyecektir.

S

Sezal

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sakarya
Umut etmek beraberinde bizi mutluluğa götürecek adımların başıdır kendimizi karamsarlığa düşürüp hayattan vazgeçmişlik yaşadığımız acının büyüklüğünü değil bizim zayıflığımızı gösterir.Mutluluğu huzuru tekbirşeye bağlamamalı ve çok yönlü olmalıyız..
Mutluluk elimizde..

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
konu güzell ifade edilmiş teşekkürler________ ama hep var dediğimiz umutlar(ımız) belki de kimimiz için hiç yoklardı__kim bize öğretti iyimser olmayı_kim öğretti umutsuz yaşanmayacağını_çoğumuzun yüreğinde ama küçük ama büyük  elbet vardır umutları_ama  yaşama umudu olmadan yaşamını sürdürebilen insanlar tanıdım-ve hayat karşısında hemen pes eden güçsüz insanlar olarak tanımladım bunları__hayat yaşayamayacağımız,üstesinden gelemeyeceğimiz zorlukları karşılaştırıyorsa  bize ,bizde umut kıvılcımlarımızla hayatın bize gözüken zor sayfalarını yakmalıyız belki__umutlu yaşamayı öğrenmeliyiz  :-\

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
siteye uygun cok hoş bi yazı, insana destek veren cümleler var gercekten.. kackarlar bu yazı kimin acaba, siz mi yazdınız merak ettim ::)

Ö

özoefe

Kullanıcı
17 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
İSTANBUL
bende çok beğendim doğru düşünme gücünü okumuy
ştum okuyan varmı aramızda

R

roze

Çook faydalı bir yazıydı bence. Uygulamaya çalışacağım. Paylaşımın için tşkler kackarlar :)

C

cnslmst

çok güzel bir yazı sizi bilmem ama bana çok şey öğretti... ilk olarak düşüncelerimi değiştirerek ve içimdeki karamsarlağı atarak işe başlayacağım... paylaşımın için teşekkürler kaçkarlar...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bir insanın kendisine yaptığı en büyük kötülük "umut etmektir" demişti bir yazar.
Yanlış hatırlamıyorsam tabi.