hep bir umudunuz olmalı...

• Konbuyu başlatan burtay
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde burtay tarafından oluşturulan hep bir umudunuz olmalı... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,914 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı hep bir umudunuz olmalı...
Konbuyu başlatan burtay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan morkelebek
B

burtay

Kullanıcı
14 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Küçük balık yiyecek bir şey sanıp hızla atıldı çapariye. Önce müthiş bir acı duydu dudağında. Gümbür gümbür oldu yüreği, sonra hızla çekildi yukarıya. Aslında hep merak etmişti, denizlerin üstünü. Neye benzerdi acep gökyüzü. Bir yanda büyük bir merak, bir yanda ölüm korkusu. "Dudağı yanıklar" denir, şanslıdır onlar. Hani görüp de gökyüzünü, insanı, oltadan son anda kurtulanlar. Ne çare balıkçının parmakları hoyratça kavradı onu. Küçük balık anladı yolun sonunun geldiğini. Koca denizlere sığmazdı yüreği, oysa şimdi yüzerken küçücük yeşil leğende cansız uzanıvermiş dostlarına değiyordu minik yüreği. İnsanlar gelip geçtiler önünden. Bir kedi yalanarak baktı gözünün içine. Yavaşça karardı dünya, başı da dönüyordu. Son bir kez düşündü derin maviyi, beyaz mercanı, bir de yeşil yosunu. İşte tam o sırada eğilip aldım onu, yürüdüm deniz kenarına. Bir öpücük kondurdum başına. İki damla gözyaşından ibaret, sade bir törenle saldım denizin sularına. Bir an öylece bakakaldı, sonra sevinçle dibe daldı gitti, tüm kederimi söküp atarak. Teşekkürü de ihmal etmemişti, birkaç değerli pulunu elime avuçlarıma bırakarak. Balıkçı ve kedi şaşkın baktılar yüzüme. Sorar gibiydiler, neden yaptın bunu diye..

"BİR GÜN" dedim!!!
"BULURSAM KENDİMİ YEŞİL LEĞENDEKİ KÜÇÜK BALIK KADAR ÇARESİZ, SON ANA KADAR HEP BİR UMUDUM OLSUN DİYE..

Alıntı

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
çok beğendim.. bn balıkları çok seviyorum ve de onlara çok acıyorum :-[...balıklar üzerine yazdığım kısa hikayelerim var bunu da onlara benzettim..
>>>>en güzelide en sondaki söz olmuş.gerçekten de hiç bir zaman umudumuzu kaybetmemeliyiz..çünkü bizi kurtaran ve yaşatan umutlarımızdır.;)paylaşım için teşekkürler burtay :)

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
herseye karsı umudumuz var cok şükür..

"BİR GÜN" dedim!!!
"BULURSAM KENDİMİ YEŞİL LEĞENDEKİ KÜÇÜK BALIK KADAR ÇARESİZ, SON ANA KADAR HEP BİR UMUDUM OLSUN DİYE.. :(

paylasım için teşkkrler Burtay.. ;)

K

Kardelen

:'( :'( :'( :'( paylaşım içn tşkler okadar  güzelki emeğine sağlık burtay çok etkilendim ben ya çok güzelmiş ahh umut hiç bitmesin insanlar umutları olmadan yaşayamazki :( ...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Güzel yazı  bi an

Kendimi orta dünyada gandalfla konusur gibi hissetmeye basladım umut her zaman vardır diyordu ya  aynen katılıyorum

Umut her zaman vardır tabi ne umud ettiğinine bağlı

M

morkelebek

Kullanıcı
28 Tem 2010
En iyi cevaplar
0
0
Umut etmeyi kaybettiğim gün ben yokum...
Her zaman umut, inadına umut diyorum...