HEDEFLERİMİZ........

  • Konbuyu başlatan gokhankonuk
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde gokhankonuk tarafından oluşturulan HEDEFLERİMİZ........ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,874 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı HEDEFLERİMİZ........
Konbuyu başlatan gokhankonuk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DonJuan
G

gokhankonuk

Kullanıcı
7 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
Hedeflerimiz

İster spor, ister sanat, ister bilim olsun, eğer bir hedefiniz yoksa, sonuç bir süre sonra yapılanların tavsaması, bıkkınlıklar ve çabaların bitmesidir. Başarıya ulaşmak için, sürekli olarak hedeflerinizi hayal edip, kendinizi motive etmeniz gereklidir. Hedefinizi oluşturamadığız ve olumsuz sonuçlarla karşılaştığız her olay üzerinizde yıpratıcı bir birikim oluşturur. Bu olumsuz birikimler sonucu hayata daha negatif bir bakış açısı ile bakarak, olumsuz düşünce şemaları kullanmanıza ve uygunsuz savunma kullanmanıza yol açarlar. Bunlar sonrasında da her gün mutsuzluk, isteksizlik.uyku,iştah,enerji ve konsantrasyon sorunların yaşandığı , kendinizi değersiz hissedip, kendinize zarar verme (hatta intihar girişimleri) düşüncelerinin gelişebildiği depresyon dönemlerine girebilirsiniz. Sorunlarızı çözümsüz, kendinizi tek başına hissetme, keşke şöyle yapsaydım şeklindeki pişmanlıklar ve umutsuzluklar bu durumların sonucudur.

Ne aradığı bilmek başarıya daha çabuk ulaşmanızı sağlar. Herkes bakar ama görecek şekilde bakanlar, önemli noktayı farkedebilir.

Hedefleriniz çok çeşitli olabilir. Kimileri bir taşıt almayı, kimileri zengin olmayı, kimisi de ün kazanmayı hedefler. Hedefleriniz çok yüksek olup, zorluklar karşısında çabuk yıpranmaktaysanız, mutsuzluk kaçılmazdır. Bunun için her gün tekdüzeliği kıracak farklı aktiviteleri hedeflemelisiniz. Bu şekilde günlük, haftalık ve aylık hedefler belirlemeli ve daha iyi bir ”kendiniz” için çabalamalısız. Büyük hedefler yanında, erişilmesi daha kolay günlük hedefleriniz de olmalıdır. Ancak bu hedefler gerçekçi olmalıdır. Eğer ulaşılması olanaksız ya da çok zor ise bunlar da mutsuzluk kaynağı olabilir.

Uzun vadeli hedefiniz bulunduğunuz işte üst düzeylere çıkmak, kendi işinizi kurmak ya da daha farklı bir işe girmek ise, kısa vadeli hedefleriniz arasında o gün işinizde daha güleryüzlü olmak bulunabilir. Aynı şekilde uzun vadeli hedefiniz iyi bir eş ve iyi bir baba olmaksa, kısa vadede o gün eve gelince çocuğunuzla daha çok ilgilenmek, eşinize seveceği bir hediye getirmeyi ya da farklı güzel bir sözle hitap etmeyi hedefleyebilirsiniz.

Hedefiniz varsa umudunuz var demektir. Umudunuz varsa, kendinizden ümitli ve kendinizle barışıksızdır. Her gerçekleştirdiğiniz hedef, sizi sonraki hedeflere doğru ateşleyecektir. Hedefleri için doğru bir şekilde çabalayan kişiler, karşılaştıkları her zorluktan bir şeyler öğrenirler ve sınavları teker teker aşarak, bilgelik düzeyine ulaşırlar. Toplum olarak ideallerimizi belirleyip, onlara ulaşmak için hayata asılmamız gerekiyor,birey olarak ve toplum olarak.

SAYGILAR.........
 
E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
bu bilgileri biliyoruz ama uygulamak zor oluyo biraz :)
 
G

gokhankonuk

Kullanıcı
7 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
evet zor oluyo
başardıgında da mutlu ve huzurlu oluyosun ama  ;)
 
N

nehir

Kullanıcı
18 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
evet hepimizi bazı hedefleri vardır ama gerçeklerştirmeye gelince biraz pasif kalıyoruz.

Saygılar
 
N

nehir

Kullanıcı
18 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bende ne ilk önce ne yapıp edip bu ünv bititmeyi düşünüp sonra iş alanında bazı kişilere inat emin adımlar ile ilerlemeyi düşünüyorum.İnşAllah bunları başarırım.

Saygılar
 
G

gokhankonuk

Kullanıcı
7 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
:) :) helal olsun nehir devam et arkandayım
bravoooooooo
:)
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
nehir' Alıntı:
bende ne ilk önce ne yapıp edip bu ünv bititmeyi düşünüp sonra iş alanında bazı kişilere inat emin adımlar ile ilerlemeyi düşünüyorum.İnşAllah bunları başarırım.

Saygılar
Valla okumak benimde hedefimdi ama dediğiniz gibi zor oluyor bende olmadı hatta.
Neyse..
Umarım başarırsınız.
 
D

DonJuan

bende topluma göre bişeyler başardım .
ama kendime göre değil .

herkese yürekten başarılar .
 
Üst