Hayvanlar Alemini Saran Aşk

• Konbuyu başlatan FADİME TASTAN
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde FADİME TASTAN tarafından oluşturulan Hayvanlar Alemini Saran Aşk başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,327 kez görüntülenmiş, 28 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Hayvanlar Alemini Saran Aşk
Konbuyu başlatan FADİME TASTAN
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan metalci
F

FADİME TASTAN

Kullanıcı
8 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
Hayat bir hisler yumağıdır. Sevgi, şefkat, yuva ve tüm güzellikler bu his yumağın kıvrımlarıdır.
Gerçekten de hayatta birbirlerine aşık olan, gönül veren hayvanlar var.

Kazların, aşık olduğu hayat arkadaşı için ölüme gittiği görülmüştür.
Ölen bir kazın arkasından, aşığı da kendisini öldürmektedir. Bu hayvanların birbirine olan bağlılığın ve sevginin sembolüdür.

Hayvanların bazısı kara sevdalı gibi aşıktır, sevdiğinin her sözüne değer verir.
Örneğin ördek, dişisine düşkündür; onun her emrine kul olur.

Dişisini kıskanan hayvanlar çoktur. Bu da aşkın baş döndüren sonucudur.
Mesela maymunlar bu konu da başı çeker; bazı cinslerde erkeğin birkaç dişisi olur.
Bunlarda biri baştır ve erkeğine asla ihanet etmez. Müthiş bir duyguyla aşkına bağlıdır.
Bu gibi çok olan maymunların yanına bekar maymunlarda sığır.
Dişiler fırsat bulunca hemen bekar maymunların kollarına atılır.
Erkeği yakalarsa, köpürür, alabildiğine haykırır. Yalvarır, yakarır; pişman olduğunu anlasın diye başı taşlara
vurur. Erkek dişiyi hırpalarsa da bütün hıncı çapkın maymundan alır.

Geyik ihanet eden dişiyi tekmeleyerek kovar.
Leylek gagalayarak öldürür.
Belki de aşkı en güzel yaşayanlar kuşlardır. Çünkü onlar ömürlerini tek bir eşle geçirirler.

Aslan da aşk bir başkadır.
Dişisine son derece bağlıdır, ona saygı duyar.
Dişinin aradığı, istediği erkekdir.
Yuvasına gelince dişisini görmek ister.
Bulamazsa içeri adım atmaz.
Dişisinin dönüşü uzarsa gürleyerek onu arar.
Erkek aslan, avın en güzel parçaları dişisine ayırır.
Önce dişisine yedirir, o doymadan kendi yemez.
Dişisini uyutmadan kendisi gözlerini yummaz.

N

nehir

Kullanıcı
18 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bu durumda  şunu diyebilir miyiz Fadime’ciğim:
Hayvanlar bile eşlerine, insanların birbirlerine verdikleri değerden daha fazla değer veriyorlar.

Saygılar

F

FADİME TASTAN

Kullanıcı
8 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
insanlar gibi hayvanlar da ikiye ayrılıyor bu konuda ama yaratılmış varlıkların en güzeli insanı
hayvanlardan aşağı düşünmek istemem doğrusu ::)

T

Tülay

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.kalbim.gen.tr
Belki de aşkı en güzel yaşayanlar kuşlardır. Çünkü onlar ömürlerini tek bir eşle geçirirler.

Ay ne güzel...Aşk işte!

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Tly emin ol insanlar için aşk daha güzel...

Ama günümüzde etrafına baktıysan Aşk gibi kutsal bi duyguyu ağızlara ciklet duvarlara kir olarak kazımışlar. Artık aşk diye bi kavram yok!!

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
yaşayabilen art niyet taşımayan özü sözü bir yalanı sevmeyen biri olması gerek... bunlarda her insanda yok

F

FreNzA

Kullanıcı
10 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Aşk çok kutsal bir duygudur insanlığın sonuna kadar da devam edecektir fakat Aşk çeşit çeşittir . Aşkı ağızlarına dolayanlar Ben Aşkımdan ölüyorum deyipte 2 gün sonra başkasına Aşık olanlar yada kalpleri 2 oda bir salon gibi :) olupta aynı anda sayısız kişiye Aşık olduğunu söyleyenler hayatlarında Aşkı tanımayan insanlardır.
Çünkü Aşk bu kadar basıt bir duygu değildir....

T

Tülay

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.kalbim.gen.tr
Tabi ki bu tür insanlar biraz azaldı. Ama olsun... Herkes kendisini kandırıyor. Bal gibi de aşk var. Yeterki o yüce duyguyu haketsin insanlar. Doğru insanı ve aşkı bulurlar.  ::)

FreNzA' Alıntı:
Aşk çok kutsal bir duygudur insanlığın sonuna kadar da devam edecektir fakat Aşk çeşit çeşittir . Aşkı ağızlarına dolayanlar Ben Aşkımdan ölüyorum deyipte 2 gün sonra başkasına Aşık olanlar yada kalpleri 2 oda bir salon gibi :) olupta aynı anda sayısız kişiye Aşık olduğunu söyleyenler hayatlarında Aşkı tanımayan insanlardır.
Çünkü Aşk bu kadar basıt bir duygu değildir....

Basit olmadığı kesin!  ::)

T

Tülay

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.kalbim.gen.tr
Bayanları yaşı sorulmaz. Utanmıyormusun :) Konuyla alakasız mesaj niye atıyorsun bakim sen :p :p :p

Kendimi yönetici sandım bak ya:)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Tly
Aşkın kutsal bi duygu olduğunu herkes söylüyo kim doğru dürüst uyguluyo. bilinçli mi söylüyo merak uyandırdı bende.
bu nedenle sordum

F

FreNzA

Kullanıcı
10 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Evet bayanların yaşı sorulmaz :) merakına gelince tabiki bilinçli söylüyorum

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
o zaman sorun yok :)
bütün insaların düşünceleri bu sitedekilerden ibaret olsa keşke.. :)

F

FreNzA

Kullanıcı
10 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Sana hak veriyorum insanlar oldukları gibi değilde olmak istedikleri gibi konuşurlar , cevap yazarlar vs vs ama uygulamada çok farklıdır ama benim hala ümidim var dürüst, olduğu gibi görünen göründüğü gibi olan sevgi dolu insanların hala var olduğunu düşünüyorum :)))

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
muhakkak var yok demiyorum ama neden bu %0, ... ile olsun ki neden azınlığı kapsıyor..

F

FreNzA

Kullanıcı
10 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
muhakkak var yok demiyorum ama neden bu %0, ... ile olsun ki neden azınlığı kapsıyor.. demişssin.

yüzdesinin bu kadar az olduğunu sanmıyorum ama genede az evet buda bence ;
Çünkü zaman değişti artık yaşam şartları daha zor bununla birlikte artık insanları sadece karın tokluğu belli bir iş mutlu etmiyor. kariyer, zengn olma yada zenginliğe özenti vs gibi insanlar artık birbirleriyle yarış halindeler iş sahibi olma, daha iyi bir iş bulma, aynı şartlardaki arkadaşlarından bir adım daha önde olma gibi özenti başlıyo özenti yalanı getiriyo yalan insan olmanın özelliği olan duyguları öldürüyo ..
birden çok karamsar yazdım sanırım konu dağıldı ama bunun gibi şeyler işte

F

FreNzA

Kullanıcı
10 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Kesinlikle öyle katılıyorum ama keşke hayatın yaşadığın saniyelerin ne kadar değerli olduğunu , yaşanan kavgaların kendi çapında dönen dolapların ve artık ağız alışkanlığı haline gelen yalanların ne kadar basit olduğu hiç aklımızdan çıkmasa :(