hayattınızın amacı para kazanmakmı?

• Konbuyu başlatan deep_oceans
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İş Dünyası Yazıları kategorisinde deep_oceans tarafından oluşturulan hayattınızın amacı para kazanmakmı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,023 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İş Dünyası Yazıları
Konu Başlığı hayattınızın amacı para kazanmakmı?
Konbuyu başlatan deep_oceans
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan erdal_ergen
D

deep_oceans

Kullanıcı
17 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
değirmendere/izmit
Çevremdeki insanlarla her konuştuğumda mutlaka şu şekilde serzenişler duyuyorum. Ah bir parayı bulsam neler yapacağım. Ah bir şöyle kariyer yapsam ne süper olur. Çok iyi para kazanırım. Şu şirkete bir girsem 2 sene de terfi eder iyi para kazanırım vs. vs.

Şimdi kafamı önüme koyduğumda belki hiçbir zaman bu kadar çok para istemedim ama zamanında ben de hangi sebeple olduğunu bilmeden param olsun istemiştim. Ama inanın dostlarım ev, araba, statü için değil di benim isteğim. Sebebini bilmeden istiyordum.

Oysa şimdi kafamı önüme koyduğumda bakıyorum da hayat ne anlamsız ve bir oyunun tekrarı gibi geliyor. Oyun dünyasında bir senaryonun oyuncusu olarak hayatıma devam ediyormuşum da haberim yok. Ne için istemişim ki çok param olmasını ? Sonra bir gün kendi idealimi ortaya koydum. Daha doğrusu bu hayatta ne yaparsam daha iyi ve hayırlı bir kul olurum. Belki de onu anladım. Adeta bilinçaltına attığım kendi idealimi. Ben ne istiyordum ve gelecekten ne bekliyordum ? Ve yaklaşık 1 yıldır bu sorunun cevabını biliyorum. Bunu bir ben biliyorum, bir de Allah. Bir de birkaç yakın dostum..O kadar..

Şimdi bir gün imkanım olduğunda Allah inşallah yapmak istediklerimi yapmamı nasip eder de bende bu dünyadaki görevimi en iyi şekilde başarmış olurum. Yapmak istediklerinizi O’nun rızasını kazanmak adına yapmıyorsanız neden yapıyorsunuz ki?

Belki yıllarca kendi amacımın ne olduğunu bilmeden yaşadım ama bu bana bu dünyaya neden geldiği mi ve gerçek amacımın ne olduğunu sorgulamamı sağladı.

Şimdi soru şu ? Sizin amacınız ne ? Para kazanmak mı sadece ? Peki o parayla ne yapacaksınız ?

Sevgili dostlarım. Bir an için gözlerinizi kapatın ve dünya üzerindeki tüm paraların sizin olduğunu düşünün. Ve 90 yaşında olduğunuzu da...

Şimdi o parayla ne yapacaksınız ?

O para sizi nereye kadar kurtaracak...

Gözlerinizi kapatın ve sadece düşünün...

Psik. Dan. Selçuk Arıcı
İnsan Kaynakları Uzmanı

D

diloş

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
sağol paylaşım için.... zaten para olması değildir amaç ruhumuzu tatmin etmek düşünsenize çok paranız var ve kimse sizi sevmiyor yada paranız için yüzünüze gülüyorlar herkes sahte çevrenizde bunu biliyorsunuz mutlu olurmuydunuz hiç yaşamadan hayatın sonuna gelmek ne kötü bir duygudur oysa çok zengin yaşadığınızı zannederken oysa hiç yaşamamış olmak.... Hayatta yaptığımız her işte mutlu olmaya çalışmalıyız para kazanırken bile....

F

fıstık

O’nun rızasını kazanmak adına yapmıyorsanız neden yapıyorsunuz ki?
O'nun rızası olmadan hangi yaptığımız iş bize kazanç sağlar ki? 
razı olunan bir hayatta bol kazanç sağlayanlardan olmamız duasıyla...
teşekkürler  deep_oceans  :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
herkes Selçuk Arıcı gibi düşünse keşke.. o zaman insalar 5 kuruşa maneviyatını satmaz..

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
hıı.. birde bana pek de inandırıcı gelmedi yazarın gerçekten böyle düşündüğü.. nedendir bilmem ama içimden bunları söylemek geldi..

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
güsell bi yazıydııı, teşekkürler..Safarinin dedği gibi keşkeee herkes böyle düşünebilse...hersey Allahın rızası için yapılmalı mutlaka...PARAYLA SAADET OLMAZ zaten!!!...

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
fıstık' Alıntı:
O’nun rızasını kazanmak adına yapmıyorsanız neden yapıyorsunuz ki?
O'nun rızası olmadan hangi yaptığımız iş bize kazanç sağlar ki? 

razı olunan bir hayatta bol kazanç sağlayanlardan olmamız duasıyla...
amin..inş. ::) ::)

M

mankavi

her şeyin allahın rızasına uygun olmasına çalışıyorum ama bazen şeytani düşüncelerede uyuyorum ama elimden geldiği kadar her şeyin temelinde allahın rızası yatıyor inşallahda bu şekilde gidecek :)
paylaşım için teşekkürler

mcevher

mcevher

Kullanıcı
27 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Elazığ
:)
evet belkide dünyalar bizim olsa. NE OLUR? Kİ
bunu düşünmek için gözlerinizi kapamanıza bile belki gerek yoktur, hırla dünyada birşerler ispat edercesine çalışan, hayatı sadec para zanneden birilerine, sessizce bakın veya aynanın karşısına geçin göz derinliklerinize bakarken, DERİN DERİN NEFES ALIN, SON NEFES ALIŞINIZMIŞ GİBİ NEFES ALIN​
SADECE AMA SADECE ŞÜKREDİN; SİZE YETECEK KADAR ÇALIŞN, FAZLASI MUTLAKA GELECEKTİR.​

Rızgımızın bir kefili var, değilmi? ŞÜKÜR​

Teşekkür ederim şükrü unutmuştum bir an bana hatırlattın...

E

erdal_ergen

Kullanıcı
16 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
Güzel bir yazı

Hayatın gayesi çalışmak,para kazanmak,kazandıklarının tadını çıkarmaktır

Sadece akıllı olanlar 3.şıkkı gerçeleştirebilir diye bir söz okumuştum bir yerlerde

kazandıklarımızın tadını çıkarmadıktan sonra para kazanma da ne ola ki

Saygılar ve paylaşım için teşekkürer güzel bir konuya değinmişsiniz.