Hayatta En Büyük Engelimiz Maddiyatsa?

• Konbuyu başlatan yasinyarar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde yasinyarar tarafından oluşturulan Hayatta En Büyük Engelimiz Maddiyatsa? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,495 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Hayatta En Büyük Engelimiz Maddiyatsa?
Konbuyu başlatan yasinyarar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan longcoming
Y

yasinyarar

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Hayatınız bir gün zehir zıkkım zembeleğe döndüğünde, şöyle bir geriye dönüp..üç kuruş param da olmadı ki, bu ahmak olaylar başıma neden geldi diyeceksiniz belki. Zira ortada hiç alakanızın olmadığı film senaryoları dönmekte siz de kazara içerisine düşmektesinizdir.

Arkadaşlarınızdan biri intihar etmiştir. Biri hapistedir. En yakın dostunuz size ekonomik bir fatura çıkartayım derken bütün mal varlığınıza el koymuştur.

Türk filmi işte..

Hayatta en büyük engelimiz maddiyatsa?

Doğrusu çocukken düşünürdüm, bir gün param olmasa ne halt yerim diye. Çünkü sıkı sıkı tembih ederlerdi, cebinde para olmadan sokağa çıkma!

Sonra büyüdük..

Cebinde parası olmadan da yaşayabiliyordu insanlar. Ev kirası da ödüyorlardı..Yemekte yiyorlardı..Gezip eğleniyorlardı da. Hem de hiç öyle büyük sıkıntılarla yarını garantileyeyim derdi olmadan.Bir yandan düşünüyor, tartışıyor konuşuyor üretiyorlardı. Bir yandan da yaşamları sürüyordu.

O halde neydi bu maddiyat?

Kocaman 40 dönüm arazim var ve iki elma ağacı yetiştiremedim ama bir avuç balkonda domates de maydanos da biber de yetiştiriyorum. Ağaçlarımı tek tek kurudu diye kestiler..Elim ayağım işlerin içersinde olduğu için yalanları gerçekleri nedir diye soramadım!

Hayat mı diyorsunuz! Hayat işte bu, Gördüğü yerde gırtlağınızda. Ben buradayım diyor.

Para mı?

Buyrun para dilimizdeki iki kuruş. Çorba içiyoruz..Lezzetini mi veriyor? Malzemesini mi?

Biri şu Atatürk'ün cevizli kremalı çorbasını bulsa..Yani nedir nasıl birşeydir. Ekmeğin içinde çorba yesek...

Not: ilk dersi kaçıranlar bu yazıyı okuyup 5 derste hayatınızı değiştirin 2'yi okuyabilirler. Hani böyle gönlünüzün içinden geçirdiniz mi dersleri vallahi kaçarı yok...Alıp başını gidiyorsunuz işte..

not: Bu konu alıntıdır.

I

ibrahimcaca

Kullanıcı
8 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
denizli
süper bir paylaşım emeğine sağlık ;)

bence herşey para değil arkadaşlar

Z

zeynep.

Kullanıcı
14 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
elazığ
yazı çok hoştu.ben ayrıca bu yazıyı dosyalarıma kopyaladım.teşekkürler.

E

efe_09540

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
para her şey değil ama bence pek çok şeydir de

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
para kendi hayatınızda ilk sıralarda değilse, herşey demek olmuyor zaten.. ne yazık ki para olmayan bir hayat hayat olamıyor... hayatınızda hiç gelmemesini dilediğim kötü dönemlerde ne yazık ki para çok sık adı tekrarlanan çokça aranan bir yaşam gereci haline dönüşüyor...
siz yine de herşey demek olmadığına inanın ben hala öyle yapıyorum..
güzel paylaşım için teşekkürler...

ilyas

ilyas

Kullanıcı
14 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
hayatta herşey para değil şu özdeğiş birşeyler anlatır belki ; Yeryüzünde muhteber bir nesne yok devlet gibi, olaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Arkadaşlarımızın yazdığı yorumlara katılıyorum.
Evet para her şey değil ama hiç bir şey de değil bana göre.
Aslında şunu demek istiyorum(içimden bu cümle geçti) eğer aradığım mutluluk,huzursa para da gizli değil....

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu konuyu nette araştırdım ve sahibine mail yolu ile ulaştım.:)
Bu sabah mailime gelen yanıtı sizlerle paylaşmak isterim.

Bir Deli Kime: bana
ayrıntıları görüntüle 02:23 (8 saat önce) Yanıtla

Merhaba laboranite yazılarını ben yazdım.
Sitenizin adresini verirseniz nerede yayınladıgını ve neden bahsettiğinizi
Daha iyi anlayabilirim.

Kolay gelsin.

İlgisine teşekkür ederim, umarım kendisini yakın zamanda aramızda üye olarak görmek şansımız olur.
Teşekkürler  Yasin hem bu yazıyı, hem usta kalemin diğer yazılarını okuma şansı verdiğin için.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Buyrun para dilimizdeki iki kuruş. Çorba içiyoruz..Lezzetini mi veriyor? Malzemesini mi?
gerçekdende çok doğru bir cümle malzemesini versede lezzetini vermiyor para insanın hayatında amaç değil bir araç olmalı ve unutmamalıyızki hayatta parasızlık aşılabilecek bir engel ama aşılamıyacak olan engeller var.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Hayatta herşey paraysa üstü kalsın diye bir söz vardı. O geldi aklıma bah şimdi.
Yok ya herşey maddiyat değil. Bilene tabi..
Teşekkürler konu için..

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Bana bir mail gelmişti.Yorum yapmadan yazıyı paylaşıyorum:
Bir ev satın alabilirsin
ama yuvayı alamazsın