Hayatımız!

• Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Hayatımız! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,737 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Hayatımız!
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GewezeTosba
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bütün hayatımız boyunca bizi üzen, korkutan, kolumuzu-kanadımızı kıran, ümitsizliğe düşüren yığın yığın olaylarla karşılaşıp durmaktayız. Üstelik, inancımız ve hayat tarzımızdan dolayı bazen suçlu muamelesi de görebiliyoruz. Zayıf görüldüğümüz için hakarete uğrayabiliyor; şefkatle uzattığımız elimize tokatla karşılık verilebiliyor.

Ne tarafa dönseniz, kapılar yüzünüze kapatılmış gibidir.

Böyle anlarda herşeyin bittiğini sanır, kendi hayatınızı omuzlarınızda bir yük gibi hissedersiniz.

Oysa bütün sıkıntılar, dertler, üzüntüler bir imtihan. Dertsiz-tasasız bir hayat nasıl bir imtihansa, bu da öyle bir imtihan. İlk insan Hz. Adem İLE başlamış, kıyamete kadar bütün insanların tabi tutulacağı bir imtihan.

Demek ki sıkıntı ve zorluklarla sınanmak genel bir kanun. ‘Niçin böyle?’ sorusu beynimizi kemiriyorsa bilmeliyiz ki:

Karanlık olmasaydı, aydınlık bilinemezdi.
Düşmanlar olmasaydı, dostların kıymeti anlaşılamazdı.
Korkular yaşanmasaydı, ümit etmenin zevkine varılamazdı.
Kötülükler olmasaydı, iyinin bir anlamı olmazdı.

Alıntıdır

Yani zıtlıklar varlığın, varolmanın tabiatında var....

Kişinin gelişimde zıtlıkları bilmesi gerekse benimsemesi  analiz edebilemsi ve kendince yorumlaması büyük rol oynamaktadır

K

Kristal

Hayatımız boyunca bilincinde olmasakda sürekli bir sınanmanın içindeyiz.

P

passiflora

Kullanıcı
17 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Dertlerimiz katlanabileceğimiz kadar olsun. Ve öyle bir gücümüz olsun ki bu sınavdan alnımızın akıyla çıkalım.  :)

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
teşekkürler korsan çok güzel bir yazı.hayatta kötü zamanlar da  var ki iyi zamanın  değeri anlaşılsın.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bir dönem hayat benim için zor geçti...
Nedenleri bana kalsın ama "neden ben " demedim dersem kendime haksızlık etmiş olurum.
Sadece işe gidip geliyordum ve içimde yaşıyordum her şeyi,sonra baktım olacak gibi değil daha kötü gidiyor her şey,,,
o arada bu durum vesilesi ile tanıştığım bir arkadaşım bana çok yardımcı oldu.
İyi bir gözlemciydi,yürüyüşümden ,kullandığım kelimelerden anlamış sıkıntım olduğunu.Bana kitaplar getirdi okumam için.
Ve bu arada da hayat ile ilgili ilginç,beni sıkıştıracak hemde düşündürecek sorular soruyor ,tartışıyorduk.
Faydasını fazlasıyla gördüm.O gün bugündür hiç bir sıkıntımı ertesi güne taşımıyorum. :)
Belki sen bunu hiç okumayacaksın belki de okuyacaksın;
Teşekkürler Mehmet'cim. :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gülşah çok güzel ve içten bir paylaşım olmuş. Yaşadım o anı desem inanır mısın bilmiyorum.
Teşekkür ederim paylaştığın için bizimle..

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
dideM' Alıntı:
Gülşah çok güzel ve içten bir paylaşım olmuş. Yaşadım o anı desem inanır mısın bilmiyorum.
Teşekkür ederim paylaştığın için bizimle..
Rica ederim Didem inanırım elbet.
Aslında kelimelere daha fazla dökmeyi isterdim ama...
Belki sırası geldikçe  ;)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Sıkıntı içindeyken hayat çok çekilmez gibi gelsede aslında atlattığımız her sıkıntı almasını bilenin ruhunu, kişiliğini dahada güzelleştiriyor hayata bakışını algılayışını değiştiriyor sanki. Bazen yaşadığımız sıkıntılar bizi törpülüyerek şekle sokuyor.

G

Gül46

Kullanıcı
17 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
Güzel bir yazı tşk.ler  Acı çekmeyen güzelliğin kıtmetini bilemez

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkürler paylaşım için...
Bunların farkına vararak yaşayabilmek güzel..
Seçimini İntihardan yana kullanan insanlarada buyüzden üzülüyorum,Çünkü her gecenin mutlaka bir sabahı vardır diye düşünüyorum.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ebruliyn' Alıntı:
Teşekkürler paylaşım için...
Bunların farkına vararak yaşayabilmek güzel..
Seçimini İntihardan yana kullanan insanlarada buyüzden üzülüyorum,Çünkü her gecenin mutlaka bir sabahı vardır diye düşünüyorum.
İntiharı hep en büyük bencillik olarak görmüşümdür. Kişinin "sözde" kendini kurtarması, ama geride bir dolu sorun bırakması!
Yazı yüreklendirici bir yazı.
Ve son cümle sanırım sana ait Korsan. İlle "zıt düşünceyle, yani bir nevi önyargıyla" konuların yorumlanmasına karşıyım ama, zıddını düşünüp yorumladıktan sonra bir de öne sürülen savın olumlu yönlerini karşılaştırmanın gerekliliğini yadsıyamam.
Teşekkürler.

T

_talliccaQ

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Hatay
özlem1980' Alıntı:
Sıkıntı içindeyken hayat çok çekilmez gibi gelsede aslında atlattığımız her sıkıntı almasını bilenin ruhunu, kişiliğini dahada güzelleştiriyor hayata bakışını algılayışını değiştiriyor sanki. Bazen yaşadığımız sıkıntılar bizi törpülüyerek şekle sokuyor.
acaiP beyendm greçekten haklısınız... süper bi mana ;) :)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
ben olmasaydım iyilerin degeri nasıl anlasılacaktı dimeee zuhahahaha yazı süper ya hakketen düşününce madem sınavdayız yıkılmak yerine kabul etmek daha ii.. İnş herkes karsılastı zorluklar savasacak gücüde verir Allah  ;) ;) SEVİYORUM BEE BU GAFİL HAYATI  :-*

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Korsan' Alıntı:
Kişinin gelişimde zıtlıkları bilmesi gerekse benimsemesi  analiz edebilemsi ve kendince yorumlaması büyük rol oynamaktadır
Yanlış analiz etmişim.
Tekzip eidyorum.... fazlaca bir rol oynamıyormuş.
Zıtlıkların benimsenmesi özellikle konuda dogru olanın deforme olmasına neden olabiliyormuş.
Yada dejenere olmasına yanlışla iç içe geçmesine neden olabiliyormuş
Kişisel analizlerimdir.
Konunun genel anlamdaki duruşunu baglamaz.

G

GewezeTosba

Kullanıcı
26 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Duygusallık varsa,yazıda anlatılanları ve insanların yaşadığı gerçeklikleri insan hep farkedecektir.Bazen duygusallığı bir kenara bağlamak gerekir.Bağlayın çünkü gelmesin peşinizden.Duygusallık olmazsa yaşam olmaz diyenleri duyar gibi oluyurum.Bu belki sizin için öyle benim için çokta öenmli değil.Duysallığın insanları zayıflaştırmasına delli oluyorum.Ama bir itirafta bulunmak istiyorum.duygusallıktan vageçemiyorum çünkü,zayıflattığı kadar  güçlü  de kılıyor.Ama bu yine de onu seveceğim anlamına gelmez.Hayır duygusallığı sevmiyorum.Hayatımız yazısında kişisel deneyimler anlatılmış,çoğumuzun yaşadığı şeyler.hatta daha fazlasıını yaşayanlar var... belki.bu yazı aslında cümlemi  '' her iyinin içine bir kötü her kötünün içinde bir iyi vardır'' (kime ait olduğunu bilmediğim)sözünü paylaşarak noktalamamı sağlayacaktır.saygılar.