Hayat Ne Garip Bir Şey Yahu.....

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Hayat Ne Garip Bir Şey Yahu..... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,548 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Hayat Ne Garip Bir Şey Yahu.....
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GÜLBANU38
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Hayat Ne Garip Şey..

Uzanabildiğimiz kendisine müdahale edebildiğimiz şeyler bile bazen ters takla atmıyor mu? Kendimizi çok mutlu hissettiğimiz bir anımız, gelen bir haberle acıya dönüşmüyor mu?. Yardımını beklediğimiz yada yardımını umduğumuz bir dostumuz sırtını dönüp çekip gitmiyor mu?

Aşık olduğumuz kişi başkasına ama istemediğimiz başkası da bize aşık olduğu hiç olmadı mı?

Her olumsuz şeyin üst üste geldiği artık taşınmasının zor olduğu yaşamımızdan fena halde sıkıldığımız günler olmadı mı? Eminim olmuştur.

Ama yeterince direndiğimizde çözüm yolları aradığımızda, bulduğumuz çözümleri bıkmadan tekrar tekrar denediğimizde tüm bu olumsuzlukların yavaş yavaş kaybolduğunu fark ederiz. Hiç bir şey kolay elde edilmiyor. Ne kadar çok direnir, sorgular ve yeni şeyler öğrenirsek olumsuzlukları birer birer çözebildiğimiz ve taşları yerli yerine oturtabildiğimizi, hayatımızın ise keyifli hale dönüştüğünü görürüz. Tüm bu deneyimler bizi olgunlaştırır. Aynı olumsuzluklarla karşılaştığımızda eskisi kadar canımız acımaz. Bizi yere yapıştırmaz. Çünkü artık bizde antikoru oluşmuştur. Tabiki bir şeyleri biliyor olmak herşeyin yolunda gideceği anlamına gelmiyor. Hayatımızdaki herşeyi sorgulamaya ve düşünmeye devam ettiğimiz sürece yeni durumlar hep karşımıza çıkacak ve hayatımıza değişik duygular katacak. Önemli olan problem ne olursa olsun üstesinden gelebileceğine inanmak ve buna gücünün yeteceğine bilmek. Ondan sonrası biraz daha kolaylaşır. Yanlışmıyım, eksik miyim?

Yaşadıklarımız bazen rastgele, bazen planlı , bazen sıradan bazen orjinal, bazen karışık, bazen düzayak, bazen kolay, bazen zor ...Tüm bu tanımları daha da çoğaltabiliriz..Sonuçta herkes kendi deneyimini yaşıyor, öğreniyor tekrar yaşıyor tekrar öğreniyor..Sorduğun sürece fark edebilirsin farklarını. Cevapları bulabildikçe deneyebilirsin sana uyanı..
BU BİR YAŞAM...
BİR GÜN SONU OLAN...

not: ütopya isimli kişinin bir yazısıdır.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Önemli olan problem ne olursa olsun üstesinden gelebileceğine inanmak ve buna gücünün yeteceğine bilmek. Ondan sonrası biraz daha kolaylaşır. Yanlışmıyım, eksik miyim?
Doğrusun:)

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
BU BİR YAŞAM...
BİR GÜN SONU OLAN...
Birgün Çin hükümdarı herşeye 20 bilgesini toplayıp herşeye çözüm olabilecek bir slogan geliştirmelerini ister.
20 bilge bir hafta düşündükten sonra bulduk hükümdarım derler:BU DA GEÇER!

Sanırım hayatta geçmeyen,değişmeyen hiçbirşey yok.
En daraldığımız anlarda gelen bir haberle sevinirken,en mutlu anlarda olmaz nedenlerle mutluluklarımız bitebiliyor.
Yıllarca beklenen sevgili geldiğinde zaman sırası gelince onu bizden alıyor.
Acıkan doymam,doyan da acıkmam sanıyor ama bu sadece bir yanılgıdan ibaret.
Hayatın sonsuzluğa aktığı bu ırmakta ırmağı durdurmanın yolu yok.Elbet birgün ırmak şelaleden geçecek ve bizi de aşağıya atacak.
Önemli olan ırmak akarken sonsuzluğa, birşeylerin farkındalığında yaşamak hayatı.

B

bir dost

Kullanıcı
19 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
çok güzel bir yazıydı,teşekkürler.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Güzel bir yazıydı Gülşah ,paylaştığın için teşekkürler
ancak öyle zamanlar oluyor ki olgunlaşmak istemiyorum ben de diğer insanların bana veya etrafına davrandığı gibi cahil cüretine sahip olmak istiyorum,neden neden neden ben kendimi törpülemek veya hayata olumlu tarafından bakmak için zorluyorum,sorguluyorum,neden yıpranan ben oluyorum
cahil insan olmak belkide eniyisi hayatı,kendini çokta iyi tanımadan yaşayabiliyor,
ama bazı şeylerin farkına vararak yaşamak çok zor oluyor

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Ebru' Alıntı:
Güzel bir yazıydı Gülşah ,paylaştığın için teşekkürler
ancak öyle zamanlar oluyor ki olgunlaşmak istemiyorum ben de diğer insanların bana veya etrafına davrandığı gibi cahil cüretine sahip olmak istiyorum,neden neden neden ben kendimi törpülemek veya hayata olumlu tarafından bakmak için zorluyorum,sorguluyorum,neden yıpranan ben oluyorum
cahil insan olmak belkide eniyisi hayatı,kendini çokta iyi tanımadan yaşayabiliyor,
ama bazı şeylerin farkına vararak yaşamak çok zor oluyor
,

Rica ederim Ebru :)
Haklısın bazen sıkıldığım günlerim benimde oluyor, senin deidğin gibi;
aman be Gülşah bırak yahu değmez yada neden ben anlayışlı oluyorum ki vb... cümleler geçiyor aklımdan...

ama sonra kendime geliyorum ve diyorum ki " hayır cahil olmak, vurduymaz olmak" olmaz, hayat böyle bir şey değil....:)

B

Batusch

Kullanıcı
22 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Haklı bir yazı.. teşekkürler.