Hayat kısa ise eğer;

• Konbuyu başlatan superisi23
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde superisi23 tarafından oluşturulan Hayat kısa ise eğer; başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,173 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Hayat kısa ise eğer;
Konbuyu başlatan superisi23
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan agokalper
superisi23

superisi23

Kullanıcı
30 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Hayat  kısa ise eğer, yapacağın en önemli iş mutlulukların peşine düşmek olmalıdır. Ancak görkemli mutluluklar aramayacaksın.Küçük mutlulukların, sandığın kadar küçük olmadığını yazacaksın kafana. 
Karalarını bir kez kesinleştirdin mi, yarını beklemeden bütün gücünle gereğini yerine getirmelisin.
Bugün  yapman gerekeni asla bırakmayacaksın yarına .
Her türden süprize açık tutacaksın kendini ve elindeki ile  yetinme felsefesini  kaldırıp atacaksın hayatın çöplüğüne.
Bir gülüşü, bir dudağı, bir sarilmayı istiyorsan eğer ve bunun içinde karalı olduğunun farkında isen, düşeceksin yollara düşünmeden.
Dostlarla geçireceğin zamanları artıracaksın.
Sevgiliye daha sıkı, daha dostça, daha insanca sarılacaksın ve bunu hemen, o anda yapacaksın.
Hayatına bir şekilde sızmış olan  gereksiz insanları, ayrıntıları bir kenara  iteceksin elinin tersiyle.
Hızlı yaşayacak ve hayatın hızına yetişeceksin.
Doğru bir insan olacaksın, hayatın kısa olduğunu düşünüyorsan eğer.
Yalandan,entirikadan,hesaptan uzak duracaksın, ama tuzaklara karşıda hazır tutacaksın kendini her dem.
Hayatına anlam katmaktan uzak, yoran ve senden parçalar koparıp götüren ilişkilerden uzak duracaksın.
Yüreğini ortaya koyacaksın seviyorum derken. Aşk sofrasına çıplak oturacak ve soyulmayı göze alacaksın.
Boşlukta sallanacak bir insan olmayacaksın.Her anın dolu, her anın anlamlı olmalı.
Seni büyülemeyen, sevmediğin işlerden uzak duracaksın
Hayata at gözlükleriyle değil, çok geniş bir perspektiften bakacak ve çok yönlü bir insan haline getireceksin kendini.
Korkuların yönlendirmeyecek seni.Korkularından ölesiye korkarak, mahkum etmeyeceksin kendini bir kötüye.
Yarın ölecekmiş gibi düşünecek, her şeyini kaybetmiş biri kadar cesur olacaksın.
İyi bir gözlemci olacaksın ve anlayacaksın hayatın dinamiklerini.
Kendini çok iyi tanıyacak ve gücünün, yeteneklerinin sınırlarını bileceksin.
Gereğinden çok  acıyı almayacaksın omuzlarına. Sırtlayacağın her yükün ancak taşıyabileceğin kadar olmasına  özen göstereceksin.
Her türden maskeyi reddedecek, kendini olduğu gibi ortaya koyacaksın ilişkilerinde.
Ve giderken kişisel tarihinin sayfalarında, ihanete dair tek bir satırın bile yer almamasına dikkat edceksin.
İnsan gibi yaşayacak ve zamanı geldiğinde  insan gibi teslim edeceksin ruhunu...

Genç Beyin

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ataol Behramoğlu'nun şiiri baz alınarak yazılmış güzel bir yazı...
Teşekkürler.

B

bestem

Kullanıcı
13 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
tokat
Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var:
Yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara,göğe,bütün evrene karışırcasına
Çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir armağandır
Ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana

zynep hanıma katılıyorum.yazı bana bu güzel şiiri hatırlattı.
teşekkürler

R

rapunzel

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
bazı yerlerine katılmadım.örn:Hızlı yaşayacak ve hayatın hızına yetişeceksin..geç olsun güç olmasın derler ya ben ona inanıyorum.tabi ki de anı bile değerlendirmeli insan ama bir yandan da 'herşey zamanı gelince yaşanır.'

M

MERALL

Kullanıcı
7 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
kesinlikle evt:)hayat herşeye rağmen yaşamaya değer....

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Her türden maskeyi reddedecek, kendini olduğu gibi ortaya koyacaksın ilişkilerinde
Her koşulda bunu başarabilmek çok zor. Yapabilen varsa helal olsun ama hiç sanmıyorum. Örneğin müdürünüze, çocuğunuza bazen eşinize karşı mutlaka bir zaman, bir süre, dakika olsa bile maske takmışızdır. Hele hele patronuna ohooo... :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
superisi23' Alıntı:
Yüreğini ortaya koyacaksın seviyorum derken. Aşk sofrasına çıplak oturacak ve soyulmayı göze alacaksın.
Nudist bir yaklaşım.. Bir kere sofraya çıplak oturulmaz. Ayıp :d
Şaka bir yanada. Buradaki cümlede çıplak oturmak ve soyulmayı göze almak ? Nasıl bir soyulma yada nasıl bir çıplaklık ?

Yada bu önermede bir terslik var.
Var, ya bende ya cümlede var, ne varsa..

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Hayat kısa ise eğer; acele etmeden hızlı gideceksin...

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Gereğinden çok  acıyı almayacaksın omuzlarına. Sırtlayacağın her yükün ancak taşıyabileceğin kadar olmasına  özen göstereceksin.
eğer aşk sofrasına çıplak oturacaksan acıyı kesinlikle yaşayacaksındır.. bi taraftanda gereğinden çok acıyı almayacaksın diyor yazıda..
bence bi çelişki var burda..