Hayat Ayrıntılarda Gizlidir!

• Konbuyu başlatan etki84
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde etki84 tarafından oluşturulan Hayat Ayrıntılarda Gizlidir! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,184 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Hayat Ayrıntılarda Gizlidir!
Konbuyu başlatan etki84
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mustang
E

etki84

Kullanıcı
10 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
uşak
Yalnız başıma yaptığım gezilerden birinde, yabancı bir şehirde, şık bir restoranda yemek yerken restoran sahibinin bir çalışanı beceriksizlikle suçlayarak, ağır hakaretlerle işten kovduğuna tanık oldum. Bunun üzerinde fazla durmayarak aç olan karnımı doyurmaya çalışırken bu olaya tanık olan fakat benim gibi düşünmeyen yaşlıca bir adam vakarla elini kaldırıp restoran sahibine işaret etti ve onu masasına oturmaya davet etti.

Az sonra, karşılıklı oturan bu iki adamın neler konuşacağı merak ederek kulak kabarttım. Yaşlı adam söze bir soruyla başladı:

”Paraya mı, yoksa itibara mı daha çok değer verirsiniz?”

Restoran sahibi soru karşısında biraz şaşkın, fakat kendinden emin cevap verdi:

”Para önemlidir, ama elbette itibara daha çok değer veririm. Sizce de öyle değil mi?”

Ben yemeğimi bitirmiş, bulunduğum bölgeye özgü bir çeşit tatlıyı afiyetle yerken yaşlı adam cevap verdi:

”Tabii.. Biliyor musunuz, bugüne kadar bu soruyu pekçok insana sordum, ve/fakat sizinkinden pek farklı bir cevap verene rastlamadım. Ancak uygulamalara baktığımda, çoğunun bunun tam tersini yaptığı gördüm. Pekiyi, sizce dünyanın en itibarlı kurumu hangisidir?”

Konuşmasıyla, hâli-tavrı-hareketleriyle görmüş-geçirmiş bir beyefendi olduğu izlenimini veren adamın bu sorusu karşısında sınava çekilen bir çocuk gibi düşünceliydi restoran sahibi. (İtiraf etmeliyim, ben de kendi kendime yoğun bir cevap arayışına girdim o sırada.) Sonra mimikleriyle bu soruya bir cevabı olmadığı belirtti.

Yaşlı adam vâkur, sorusunu kendisi cevapladı:

”Dünyanın en itibarlı kurumu okul’dur, siz de okul olun”

Benim kendi cevaplarım arasında bu yoktu. Ama sınava çekilen ben değildim ve bu rahatlıkla hesabı isteyip kalktım.

ALP ÇETİNER

G

Gül46

Kullanıcı
17 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
Paraya mı, yoksa itibara mı daha çok değer verirsiniz?”

BENİM İÇİN İTİBAR ÖNEMLİ PARA BİR ARAÇTIR

Çok güzel bir yazı paylaşımınız için tşk. ler

S

saricadi

Kullanıcı
14 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Restoran sahibinin, müşteriler önünde yaptığı davranış; tamamen olumsuz.. O çalışanın da, onuru haysiyeti vardır. Patron eğer profesyonel bir işveren olsa idi, çalışanını odasına çağırarak uygun bir dille uyarabilirdi.. Çıkışını bile verecekse, yine bunun için müşterilerin olmadığı bir ortamı tercih etmeliydi..

Diğer taraftan bakacak olursak eğer, müşterilerden birisi duyarlı, diğeri duyarsız.. Genç ya da yaşlı olalım, hiç farketmez.. Huzursuz olduğumuz ya da yanlış bulduğumuz davranış şekillerinde ya da olaylarda, karşımızdaki kişileri uyarmayı görev edinmeliyiz.. "Sanane", "Sen kim oluyorsun da karışıyorsun?" gibi sitemlerle karşılaşabilir tabi.. Ama herkes bu şekilde davranırsa eğer, bu sorularla karşılaşmayacağımız günler de gelecektir.. Duyarsız ve tepkisiz meraklı izleyiiler olmaktansa, duyarlı ve müdahaleci olmak çok daha iyidir bana göre..

Teşekkürler paylaşımın için..

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
GERCEKTEN COK GÜZEL Bİ PAYLAŞIM  SAOL ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya neymiş bu hayat.
Bi orada gizlenio bir burada, saklambaçmı oynuyok ya.
Ebemiyizki hayatı gizlendiği yerde söbeleyelim.

Kaça kadar saydık ? kaça kadar sayıcaz.

Hayat, hani içimizde idi,hani hayat sevgide idi, ne ara ayrıntıya saklandı ?
Hayat mızıkçılık yapıo bence.

Hayat, korkakmı ? Ora bura gizlenio yav offf offff

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ya Mustafa kafamı karıştırdın. Ben ne güzel hiçbir şeyden habersiz takılıyordum bugün kendimce.. Mahvettin yani.
Boşver abi, düşünmeye değmeyen bişey hayat. Hayat içinde gizli sadece, bu yeterli! Sen ne kadar mutluysan hayat o kadar var! Gerisi boş!

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
dideM' Alıntı:
ya Mustafa kafamı karıştırdın. Ben ne güzel hiçbir şeyden habersiz takılıyordum bugün kendimce.. Mahvettin yani.
Boşver abi, düşünmeye değmeyen bişey hayat. Hayat içinde gizli sadece, bu yeterli! Sen ne kadar mutluysan hayat o kadar var! Gerisi boş!
Ya birileri bizi illa bi arayış içerisine sokuyoda.
Ve öyle saçma yerlerde arattırıyorlarki anlaşılır gibi değil.
Hayatın gizlendiği yokki,Biz hayattan gizleniyoruz.
Serdede erkeklikmi var ''Nereye gizlenirse gizlensin ben bulurum' Edasında yazılar.
E yerini biliyonuzda elinize ne geçio ? Bir yaptırımınız oluyomu ?
Nerde anca yerini bilionuz o kadar :)

Bir şarkı vardı erkin abinin '' Ara ara belkide bulursun gündüz gece yalvar yakar olursun'' diye.
Hayatı orada burada arayan arkadaşlar yalvar yakar olucaksınız.

Hayat ortada siz onu görmek istemediğiniz için Orada burada gizlenio deyip,bulamadı numarasına yatıyorsunuz.
İstiyorsunuzki, herkeste sizin bu saçma arayışınızı  legal kılsın.

Kusura bakmayın,dünya size katılsa elde bir eksik oda benim.
İyiki ömrümü orada burada hayatı arayarak geçirmiyorum.
Benden gizlenicek hayatı yerim ben.

Hayat benim yav varmı ötesi.
İtirazı olan, şikayeti olan duyuru yeniliklere konu açsın.  ::)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hayat benim yav varmı ötesi.
İtirazı olan, şikayeti olan duyuru yeniliklere konu açsın. 
Kusura bakma Korsan, çok ters çıkmışsın ama cümlen benimkinin anlamıyla aynı!
Harikasın sen:)
Hayat senin evet! Her zaman da istediğin yerde! :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Harika olan sizlersiniz valla.

Dolaylı yolları sevmiyorum abi nedim.
Doğrudan durumları hep sevmişimdir,lafa ''Asena''show yaptırmanın anlamı yok.
Değilmi ama orada burada şurada.

Aynı fikirdeyiz kaptan.

Sert çıkışım şu sebebten tam yerini söledim ya hayatın benim diye :)
Şimdi gelir bende ararlarsa  durum sakat.

Ondan duyuru yenilikleri işaret ettim.Üzerimde arkeolojik kazılar yapılmasından hoşlanmam.
Oda hayatı aramak için.  ::)

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
mustang-serpil.blogspot.com
Yazı hakında düşünmek gerkiyor ancak hayat kıyaslama yapmadan bumu omu diye seçime zorlanmadan yaşanırsa güzel oluyor.
Bende Gül arkadaşımızın para araaçtır lafına takıldım.
Benim 20 li yaşlarımda söylediğim sözdü ve parayla bozuşmaya başladığım yıllardı.
Parayı küstürüp bir defa kaçırdınızmı sizi  kendinden bir mahrum eder toparlamak için benim gibi çalışmalar yapmak zorunda kalırsınız.
Parayı seveceksiniz ...Kendinze çağıracaksınız... Yoksa ona ulaşmak için çok çaba sarfedersiniz.
Ben şu ara para ile ilgili kalıplarımı kırmak için çalışmalar yapıyorum bitirdiğimde sizlerle paylaşırım.Ben ne kadar çaba sarfedersem edeyim bir türlü istediğimi yapamıyordum bolluk ve bereket bilinci var ama parasız yarım kalıyordu. :)