hayallerinizi yakalayın

• Konbuyu başlatan ayben
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde ayben tarafından oluşturulan hayallerinizi yakalayın başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,912 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı hayallerinizi yakalayın
Konbuyu başlatan ayben
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
A

ayben

Şimdi sakin bir yere oturup hayalinizi organize etmeye başlayın ve içeriğini siz doldurun:

1. Hayaliniz ne ise, bu hayalinize ait görüntü var mı, yoksa görmeye çalışın.

2. Bu görüntüyü vücudunuzdan ne kadar uzakta görüyorsunuz? Eğer bu görüntü sizden çok uzaktaysa, biraz yaklaştırın vücudunuza ve bulunduğunuz oda içinde bir yere taşıyın.

3. Bu resimde kendi vücudunuzu görüyor musunuz?

4. Hayalleriniz renkli mi siyah beyaz mı? Siyah beyaz ise renklendirin, renkli ise renkleri daha parlak hale getirin.

5. Bu resmin her tatafını net olarak görüyor musunuz ve büyüklüğü ne kadar?

6. Hayaliniz gerçekleştidiğinde, duyacağınız sesleri duyun. İnsan sesleri, doğadaki sesler ve kendinizle yaptığınız iç konuşmaların da neler olabileceğini duymaya çalışın.

7. Aklınızdan geçebilecek düşüncelerin hayaliniz gerçekleştiğinde neler olduğunu bulmaya çalışın. Başarınız, mutluluğunuz, sevinciniz...

8. Hayaliniz gerçekleştiğinde bir koku duyuyor musunuz?

9. Ağzınızın tadının nasıl olabileceğini de duyun.

10. Hayaliniz gerçekleştiğinde dokunabileceğiniz şeylere dokunun, sıcak, soğuk, sert, yumuşak olup olmadığını algılayın.

11. Hayaliniz gerçekleştiğinde nasıl nefes alıcağınız, kalbinizin ne ızda çarpacağını farketmeye çalışın.

12. Vücudunuzun ağırlığını veya hafifliğini de farketmeye çalışın.

Hayaliniz şu anda gerçek gibi duyularınız ve duyumlarınızla algıladığınız şekilde karşınızda durmakta ve bu hayalinize ulaştığınızda, vücudunuzdaki duygusal hareketlerinizi farketmeye çalışın, iyi duygularınız vücudunuzun neresinden nerden başlıyor ve başladığı yerden vücudunuza nasıl yayılıyor. Yaptığınız bu işlemleri tekrara tekrar yapın ve hayalinizi daha yakından hissedin.

Bu işlemleri yapıp hayalinize yaklaştığınızı hissedince duygularınızda artma olmuyorsa, bu hayalinizin gerçekten istediğiniz bir şey olup olmadığını çevre faktörlerini ve kaynaklarınızı kontrol ederek yeniden düşünün. Çünkü zihinsel olarak hayalinize, istediğinize ulaştınız. İstediğinize ulaştığınız halde duygularınız artmıyorsa veya azalıyorsa bu hayalinizden hemen vazgeçin ve yeni bir hayali başlangıçtan itibaren yeniden yaşayın, bütün yaratıcılığınızı kullanarak.

P

passiflora

Kullanıcı
17 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Uzun zamandır  meslek hayatı yada dünya telaşı gibi sebeplerle ertelediğim bir hayalimi bir iki aydır  hayata geçirmeye çalışıyorum. Bu duygulardayken böyle bir yazıyı okumak beni heyecanlandırdı. Tşk ayben

A

ayben

Rica ederim gerçekten çok güsel oluyor bu yöntem ben denedim ;)
belki zamanla bu hayale yaklaştığımı hissettikçe kendimi gerçekten onun içinde bulurum zihinsel olarak değilde bedenen...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
hayallerinizi yakalayın ?

Yazı hoş güzelde, çoktan ayrı yönlerde kaldık.
Artık çabalamıyorum, hayal olarak kaldılar.

En güzel şekilde yol aldılar, bir bilinmezliğe.
Başka bir zamanda, başk şartlarda,tutabileceğim kadar yakınımda olurlar ise bu defa yakalarım.