hataların sırı ne olmalı?

• Konbuyu başlatan ozlem71
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde ozlem71 tarafından oluşturulan hataların sırı ne olmalı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,325 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı hataların sırı ne olmalı?
Konbuyu başlatan ozlem71
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
yeni şeyler öğrenmemiz için hataların sırlarl sizce var mı?Her yaptığımız şey kişiliğimizin bir yansıması mı?Ya da ben ”buysam” bunu nereye kadar değiştirebilirim?kişisel gelişimde hepimiz nereye kadar gidebiliriz?Kısacası kişilik değiştirilebilir mi? arkadaşlar sizlerin bu konudaki düşüncelerinizi çok merak ediyorum.Cevaplarızı heyecanla bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

O

ozge0106

Kullanıcı
14 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
hataların sırı yok dilediğini yap,dıledıgın kadar hata yap ...cunku ders almanın ve ögrenmenınde sırı yok........hayat oyun

D

denizmavisi

Kullanıcı
3 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
evett hayat gerçektende bir OYUN..
biz bu rolü üstlendik gidiyoruz.. :(

S

SaaNDaaL

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Rize
Şimdi hayatı boyunuzdan az aşağıda bi kapı olarak düşünelim kapıdan girmek istedik ve tam geçerken küt die bi ses  başımızı kapının üsteki duvara çarpımışız  ilerleyen günlerde  o kapıdan tekrar geçmemiz gerekti ve tam geçerken geçen günkü yaşadığımız olay aklımıza geldi ve tekrar çarpmamak için  eğilerek geçtik.Bilmem anlatabildim mi ;)

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
bence herşey insanın elinde..mutlaka insan hatalar yapacaktır, cünkü beşer şaşar diye bi laf vardır..ama bu hatalardan insanların kendisine pay cıkarması gerekir, ki cogu insanın bunu düşünemediğini biliyorum..ama ne olursa olsun hersey Allahın izniyle insanın elindedir..insan istekdikçe herşeyi yapabilir, kişilik değişmezmiş falan filan sacma seyler, yeter ki istemeyi, gönülden istemeyi bilelim, cünkü insan gönülden istedikçe yeryüzünde melekler onlar için gece gündüz dua bile edermiş...hersey sizin içtenliğinize bağlı yani..bu olayları daha iyi anlamak için MUHAMMED BOZDAĞın İSTEMENİN ESRARIndan okuyabilrsiniz... ;)

P

POZİTİF

Kullanıcı
5 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İZMİR
arkadaşlar hata yapmaktan korkmayın
zira hayatında hiç hata yapmayan insandan korkun
neden derseniz tecrübe en iyi öğretmen
hata yaptıgınız an "ahhh dersiniz" nasıl yaptım bunu
ama akıllı insan bundan ders çıkarır ve bakış açısı değişir
en azından ben böyleyim.
HATA YAPMAKTAN KORKMAYIN
AMA DERS ALMAYANDAN KORKUN
HII BİRDE İLLA DERS ALMAK İÇİN HATA YAPMAK GEREKMİYOR
BAŞKALARININ HATALARINDAN DA GÜZEL DERSLAR ÇIKARABİLİYO İNSAN.

GELELİM ÖZLEMİN YAZDIKLARINA
BENCE KİŞİLİK DEĞİŞEBİLİYO
VE DEĞİŞMELİDE
TABİ TAMAMEN DEĞİL.
İYİYE GÜZELE BAŞARIYA DOĞRULUĞA AYAK UYDURMALI İNSAN DİYE DÜŞÜNÜYORUM
BİRAZ UZUN OLDU SANIRIM  KUSURA BAKMAYIN
:) :) :) :)

M

menzup

Kullanıcı
9 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
ya bence insanların kişiliklerinin oluşmasında etkili olan şey geçmiş yaşantısında olaylar ve insanlarla ilişkisinin olum yada olumsuz etkilediğini düşünüyorum...diğer bi faktörde insanın kendi içinde kendini hissettiğini bulmak yaşatığı hayat tarzıda buna etki edeceğinide düşünüyorum....

A

ayben

edindiğimiz davranışlar düşünceler bizim kişiliğimizi oluşturur ki bunlar zamanla çevremizden gördüklerimiz öğrendiklerimiz tecrübe edindiklerimizle değişir yani insanın kişiliği değişir gelişir önemli olan karakterimizin değişmemesi bunlar birleşince işte biz ortaya çıkıyoruz.
yapımız huyumuz hislerimiz değiştikçe karakterimizde değişiklik olmalı bence neysek o olabilmeliyiz ve kişiliğimizi geliştirdikçede karakterimiz mizacımız zenginleşicektir :)

R

rom_antiq

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
adalar
yenilikçi olmaklada alakalıdır bir nevi...
hatalar insanları hayattta daima bir adım ileri götürür.
bilmedikleri kapılardan  geçerler we düşünceleri evren gibi genişlemeye başlar...

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
SaaNDaaL' Alıntı:
Şimdi hayatı boyunuzdan az aşağıda bi kapı olarak düşünelim kapıdan girmek istedik ve tam geçerken küt die bi ses  başımızı kapının üsteki duvara çarpımışız  ilerleyen günlerde  o kapıdan tekrar geçmemiz gerekti ve tam geçerken geçen günkü yaşadığımız olay aklımıza geldi ve tekrar çarpmamak için  eğilerek geçtik.Bilmem anlatabildim mi ;)

Y

yolcu_354

Kullanıcı
28 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
  Beni bir sonraki adıma uzaklaştıran,aynı anı bana yaşatan her olumsuzluk,hayal kırıklığım benım farkında olabildiğim hatamdır.Başarısızlıkla sonuçlanan fakat anlayamadığım görünmez hatalarım da vardır.'Ben vazgecmem, inşaallah bir sonrakinde olucak.' derim.İçimdeki gücün, çalışmanın bana nerde yanlış yaptığımı göstereceğini bilirim ve tekrar yapmam.
                                                                                          Teşekkürler.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kişilik değiştirilebilir elbette, yaşadığımız herşey bizim üzerimizde etkilidir.Olumlu yada olumsuz.
Ama şunu gördüm, güneş, yoğurdu ekşitirken üzümü olgunlaştırıyor, hayat şartları herkeste aynı sonucu doğurmuyor.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
manas' Alıntı:
güneş, yoğurdu ekşitirken üzümü olgunlaştırıyor, hayat şartları herkeste aynı sonucu doğurmuyor.
Bana göre güzel bir yorum Manas,katılıyorum,teşekkürler...

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ben teşekkür ederim.
Hataların sınırı ne olmalı, ikinci tekrarı olmamalı yada telafisiz olmamalı.

C

Crave

Kullanıcı
2 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Kırılan ve yanlış kaynayan bi kol düşünün.Bu kol bizim kişiliğimiz olsun.Kolun yeniden doğal haline dönebilmesi için yeniden kırılması ve doğru yerden kaynaması lazım yani fazlaca acı çekmek.Bana sorarsanız insan kişiliğide böyledir.Hangimiz yeniden kolunu kırabilir ki,sizce bu mümkün mü ?
Bence çok zor fakat mümkün olan bi durum...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
ozge0106' Alıntı:
hataların sırı yok dilediğini yap,dıledıgın kadar hata yap ...cunku ders almanın ve ögrenmenınde sırı yok........hayat oyun
Hataların sınırı, aynı hayatı tekrarlamamaktır.
manas' Alıntı:
Kişilik değiştirilebilir elbette, yaşadığımız herşey bizim üzerimizde etkilidir.Olumlu yada olumsuz.
Ama şunu gördüm, güneş, yoğurdu ekşitirken üzümü olgunlaştırıyor, hayat şartları herkeste aynı sonucu doğurmuyor.
Ve tıpkı Manas'ın da dediği gibi aynı hatalar, her kişide farklı etkiler bırakır.
Elbette hatalarım oldu ama kendimi bildiğimden beri aynı hatayı 2 kez yada 3 kez tekrarlamadım. Çünkü hata ilk kez bilmeden yapılınca hata oluyor.
Ve elbette insanlar değişebilirler ki değişmeliler çünkü yaradılışımız buna müsait. Ama önemli olan farkındalık.
Konuyu açan arkadaşımız sormuş; Kişisel Gelişimde nereye kadar gidebiliriz?
Eğer sınır koymazsak her zaman ileriye gidebiliriz. Hep denir ya öğrenmenin sınırı yoktur diye doğrudur diye düşünürüm.
Bir gün arkdaşlarla bir konu hakkında konuşuyoruz ama benim bildiğim bilgi 2000'li yıllarda öğrendiğim bir bilgiydi ve ben kendimden emin anlatıyorum. Sonra arkadaşımız dedi ki ; ohooo senin o bilgin Gülşah'cım çürütüldü bile asıl böyleymiş diyerek anlatmaya başladı.
O gece düşündüm ki evet öğrendiğimiz bazı bilgileri taze tutmak için arada tekrar bir bakmak gerekiyor ve bana iyi bir ders olmuştu. :)