Hangisini daha iyi beslersen O

• Konbuyu başlatan mehmetd
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde mehmetd tarafından oluşturulan Hangisini daha iyi beslersen O başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,841 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Hangisini daha iyi beslersen O
Konbuyu başlatan mehmetd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan SystemMaiN
M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0

Yaşlı adam kulübesinin önünde torunuyla oturmuş, az ötede birbirleriyle boğuşup duran iki köpeği izliyordu. Köpeklerden biri beyaz, biri siyahtı ve 12 yaşındaki çocuk kendini bildi bileli o köpekler dedesinin kulübesinin önünde boğuşup duruyorlardı. Dedesinin devamlı göz önünde tuttuğu, yanından ayırmadığı iki iri köpekti bunlar. Çocuk kulübeyi korumak için biri yeterli gözükürken  niye ötekinin de olduğunu, hem de niye renklerinin illâ da siyah ve beyaz olduğunu anlamak istiyordu artık. O merakla sordu dedesine. Yaşlı reis bilgece bir gülümsemeyle torununun sırtı sıvazladı. ” Onlar ” dedi, ” Benim için iki simgedir evlat” ” Neyin Simgesi ?” diye sordu çocuk. ” İyilikle kötülüğün simgesi . Aynen şu gördüğün köpekler gibi iyilik ve kötülük içimizde devamlı mücadele eder, durur. Onları seyrettikçe ben hep bunu düşünürüm. Onun için yanımda tutarım onları. ” Çocuk sözün burasında é Mücadele varsa kazananı da olalı ” diye düşündü ve her çocuğa has bitmeyen sorulara yenisini ekledi. ” Peki, sence hangisi kazanır bu mücadeleyi? ” Bilge reis derin bir gülümsemeyle baktı torununa; ” hangisi mi evlat ? Ben hangisini daha iyi beslersem O ! ”

I

iki_kelime

Kullanıcı
26 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkürler ;)

E

etki84

Kullanıcı
10 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
uşak
çok güzeldi teşekkürler...bunlar senin eserlerin miydi mehmetd sanırım öyle yazmıştın bir yerde...

M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
Nezaketinize teşekkür ederim. sağlıl mutluk ve başarılı günlerin sizlerin olması dilerim. saygı ve sevgilerimle.
hikaye benim değil. genç beyin adlı dergiden aldım. genel de aldığım kaynağı yazıyordum, ama bunu unutmuşum. benim olan eserlerin altına ismimi yazdım.(bir şiir ve bir söz )

K

kewser01

Kullanıcı
21 Kas 2006
En iyi cevaplar
0
0
Tokat
Bu hikayeyı daha önceden okumuştum,denildigi üzere iyiylik(beyaz) ve kötülük(siyah) her zaman bızım ı hayatımız icımızde bağuşurlar,hangısın galıp gelecegı yıne bıze baglı degılmı??? denıldıgı uzere bız hangısı daha ıyı beslersek sawası o kazanacak....saygılar....

M

maviii

Kullanıcı
22 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
çok güzel bi hikayeymiş...paylaşım için tşk. :D

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
hımm teşkkrler..

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Daha önce okudum sanki :)

ama gerçeği dökmüş ortaya..

İ

İCLAL

Kullanıcı
24 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
hatay
Hayatta geldiğimiz yerler kendi seçimimiz olmayabilir.Ancak karakterimizi belirleyen bizleriz.
Kendimizi neyle beslediğimiz aslolan...

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Güzeldi Teşekkürler..

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
ÇOK GÜZELDİR :) İYİLİĞİ BESLEYEBİLEN YÜREKLER İÇİN....