Hangi el tipi hangi mesleğe yatkın..

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Hangi el tipi hangi mesleğe yatkın.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,165 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Hangi el tipi hangi mesleğe yatkın..
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
S

senarist081

NP Grup Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Uzman Psikolog Zehra Erol, ellerin insanın iç ve dış dünyasını yansıttığını söyledi ve "Eller, kişiliğinizin aynasıdır" dedi.

Sosyal hayatta birçok durumda, insanlar gerçek duygularını gizlemek isteyebilir. Gerginlik, sinirlilik, mutluluk maskesini taşımaya çalışan insanlar, bir şekilde kendisini çeşitli şekillerde ele verir. İnsanların ellerine bakarak kişiliklerini ve o anki ruh durumlarını anlaşılabileceğini dile getiren NP Grup Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Zehra Erol, küçük ipuçlarının insanın iç ve dış dünyasından haberler verdiğini belirtti.

Ellerin şeklinin yanı sıra nereye konulduğunun da önemli olduğunu ifade eden Erol, "Karşınızdaki kişi, konuşurken ellerini koyacak yer bulamıyorsa, bu kişilerin çok çekingen olduğunu söyleyebiliriz. Toplum içinde başarılı olmayan ve içine çok kapalı olan insanlar, tepkilerini ilk önce elleriyle dile getirirler. Heyecanlandıkları içinde ellerini koyacak yer bulamazlar" diye konuştu.

Daima haklıyım diyenler Yürürken ellerini öne kavuşturan bireylerin, duygularına çabuk hakim olan kişilik yapısına sahip olduklarını ifade eden Erol, kendinden emin kişilerin bu davranış biçimini sergilediklerini kaydetti. Erol, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Yürürken ellerini arkaya kenetleyen insanlar, kendilerini daima haklı olduğuna inanırlar" şeklinde konuştu. Bu kişiliğe dikkat Bir elini cebine koyup diğer elini başkasının vücuduna dayayan insanlara yaklaşırken dikkatli olunması gerektiğini anlatan Erol, "Bu kişiler, başkalarını yönetmeyi severler" diye konuştu.

İŞTE ELLERİN ANLATTIKLARI
AÇIK ELLER

Olduğu gibi görünmekten hoşlanan insanlar genellikle ellerini açık tutarlar. Çok cömerttirler. Bu kişiler sır saklamasını bilmezler.

KAPALI ELLER

Otururken avuçları gözükmeyen, yani yumruk yapılmış ellerin sahibi, hayatlarına dair her şeyi gizlemeyi tercih ederler. Hatta bazı düşüncelerini kendilerine bile itiraf edemezler. Gizlilik içinde hareket etmeyi seven bu kişiler, paraya da çok önem verirler. Bu yüzden cimri oldukları da söylenebilirler.

YARI AÇIK ELLER

Otururken ya da konuşurken ellerini yarı açık tutan insanlar, en güvenilir insanlardır. Sır saklamasını iyi bilen bu grup, her insanla rahat ilişki kurabilirler. Ne cimridir ne de yeterince cömerttirler.

CEPTEKİ ELLER

Ellerini cepte tutan insanlar, anlatmak istediklerini bir türlü anlatamayan insanlardır. Genellikle bulundukları yerden rahatsızlıklarını elleriyle dile getirirler. Korkularını dışa vurmak istemezler. Tedirgindirler.

HAREKETSİZ ELLER

Bazen insanlar, elleri yokmuş gibi davranarak hiç hareket ettirmezler. Bu tip elleri gördüğünüzde sahibinin dalgın, kendi başına karar veremeyen kişilik yapısına sahip olduğunu söyleyebilirsiniz.

(Bugün)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Benim belli olmuyorki!

Bazen açık, bazen yarı açık, bazen kapalı tutuyorum. O anki ruh halime bağlı.. :)

S

senarist081

dideM' Alıntı:
Benim belli olmuyorki!

Bazen açık, bazen yarı açık, bazen kapalı tutuyorum. O anki ruh halime bağlı.. :)
Sen de haklısın tabi sevgili Didem ve dediklerine de harfiyyen katılıyorum..Benim elimin genelde yarı açık olduğu söylenebilir ama  :-\

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
"İnsanların ellerine bakarak kişiliklerini ve o anki ruh durumlarını anlaşılabileceğini dile getiren NP Grup Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Zehra Erol.."

Aslında konuya da bu cümleyle girmiş ama yine geneli anlatmış. :)

S

senarist081

dideM' Alıntı:
"İnsanların ellerine bakarak kişiliklerini ve o anki ruh durumlarını anlaşılabileceğini dile getiren NP Grup Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Zehra Erol.."

Aslında konuya da bu cümleyle girmiş ama yine geneli anlatmış. :)
Senden de bir şey kaçmıyor,bu ne dikkat yahu  ;D ;D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
dideM' Alıntı:
Benim belli olmuyorki!

Bazen de ellerimin görüntüsüne:)
Kişilikler olarak genelleme yapılması doğal, anlık ruh halleri bu durumda istisna oluyor zaten.
Teşekkürler senarist.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yalnız?
Hangi el tipinin hangi mesleğe yatkın araştırması sonuçları olarak biraz yaklaşım farklı değil mi?

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zynep' Alıntı:
Yalnız?
Hangi el tipinin hangi mesleğe yatkın araştırması sonuçları olarak biraz yaklaşım farklı değil mi?
Evet! Senarist bak, başlığı tam incelememişim. :)

Bu arada,

Zynep' Alıntı:
dideM' Alıntı:
Benim belli olmuyorki!

Bazen de ellerimin görüntüsüne:)
Kişilikler olarak genelleme yapılması doğal, anlık ruh halleri bu durumda istisna oluyor zaten.
Teşekkürler senarist.
en azından açık, kapalı diye yapmasaydı.. Bu biraz saçma geldi bana.
Mesela yukarıdaki yazısında, yürürken ellerini arkaya kenetleyen insanlardan bahsetmiş.. Böyle bir genelleme daha doğru..

Açık böyle, kapalı böyle.. Çok yüzeysel ve de genelleme değil bence tahmin bunlar. Eller açıksa insan dışa yöneliktir, kapalıysa içe dönük. Yarı açık ise güvenin! :)
Ben de yorumladım..  ;D ;D

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
şimdi isim vermiyim bilen bilir hatta kendisi vücut dili uzmanı ellerimi sıkı sıkı kenetlediğimi söylemişti
ben kapalı,korunaklı biriyim zaten kendimi iyi tanıyorum demekki  ;)

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
benim ellerim hangi tip ele girdiği belli değil
benim kendimle bildiğim tek şey var
ben konuşurken
ellerim hiçbir zaman sabit durmaz
dil ile anlattığımı ellerimlede desteklerim

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
alparslan' Alıntı:
benim ellerim hangi tip ele girdiği belli değil
benim kendimle bildiğim tek şey var
ben konuşurken
ellerim hiçbir zaman sabit durmaz
dil ile anlattığımı ellerimlede desteklerim
Bu benim de özelliğim:)
Ama bir şeye çok sinirlenirim ve hemen tepkimi koyarım; hani vardır ya bir şey anlatırken sürekli sizin kolunuza, omuzunuza vuranlar!  :D

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
yok ben öyle birşey yapmam
:)

ama ben konuşurken bütün vucudum hareket halinde olur
ki böylece karşındaki kişiyi ikna etmen dahada kolaylaşıyor bana göre

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
hangi mesleğe yatkın konusu değilde ellerin durumu hangi tutumu tanımlıyor bilmiyordum açıkcası.. Teşekkürler paylaşımın için..

S

senarist081

Safari' Alıntı:
hangi mesleğe yatkın konusu değilde ellerin durumu hangi tutumu tanımlıyor bilmiyordum açıkcası.. Teşekkürler paylaşımın için..
Ben teşekkür ederim sevgili Safari..

E

Emine düzgün

Kullanıcı
17 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
öncelikle paylaşım için teşekkürler...ben de ruh halime bağlı olarak el hareketlerimi değiştiririm

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
YARI AÇIK ELLER

Otururken ya da konuşurken ellerini yarı açık tutan insanlar, en güvenilir insanlardır. Sır saklamasını iyi bilen bu grup, her insanla rahat ilişki kurabilirler. Ne cimridir ne de yeterince cömerttirler.
:)

D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
AÇIK ELLER

Olduğu gibi görünmekten hoşlanan insanlar genellikle ellerini açık tutarlar. Çok cömerttirler. Bu kişiler sır saklamasını bilmezler