günümüzün en gözde mesleği psikolog

• Konbuyu başlatan kagan-80
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde kagan-80 tarafından oluşturulan günümüzün en gözde mesleği psikolog başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 14,833 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı günümüzün en gözde mesleği psikolog
Konbuyu başlatan kagan-80
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan gökteki yıldız
K

kagan-80

Kullanıcı
1 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
malatya
günümüzde en gözde meslekler arasında zirveyi zorlayan bir meslek psikolog olmak. insanların sadece size güvenerek ve sizinde bu güveni sarsmadan insanları dinlemeniz ve onlara cıkmazda oldukları konular  hakkında yardımcı olabilmek kadar zevk verecek baska bir işin olduğuna inanmıyorum ben. saygılarımla

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
bende psikolog olmak istiyorum
8-10 sene sonra öss diye bir şey olursa hobi olarak yapmak isterim bu mesleği :)

Y

yorgun

Kullanıcı
2 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
diyarbakır
slm bende malatyalıyım kendime güvenim hiç yok hep karamsarım  gecen sene asık oldugum bir kız vardı bizim sınıfta teklif etmeye kelktıgımda bana ters karsılık verdı simdi aynı sınıftyız simdi aynı sinifta bir çocukla cıkıyor ve hep üstüme geliyormus gibi hissediyorum benim bir ilgim kalmadı ona karsı ama neden böle yapıyor anlamadım hemde erkek arkadaşıyla
ban böle küçümseyerek bakıyorlar neden bilmiyorum bugün masama oturdular ben kalktım araklarında bunu dalga gecerek konusurlarken duydum sonra bugün bir sigara yaktım onu bile buna bagladılar ben sevmiyorum ama onlar ne yapmaya calısıyor anlamadım ben ders dısında aynı ortada bulunmak bile istemiyorum onlarsa beni kücük görüyor.ben çirkinim bunu biliyorum kocaman ve egri bir burnum var bununla bile dalga geçiyorlar bundan onlara ne .bu sadece bir sorun hayatımda okadar sorun varki bunlar hiç hep lanet ettim alaha beni niye böle çirkin yarattı diye bana da digerlerine verdigi kadar yakışıklık verseydi ya ben küçük degilim ünüv. 2.sınıftayım ve bana bunlar oluyor bana cevap  verirseniz sevinirim

K

kagan-80

Kullanıcı
1 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
malatya
merhaba yorgun. her insanın kendine göre güzellikleri vardır mutlaka ama bu güzellikleri ve artıları malesefki her göz göremiyor. cok sevdiğim bir abimin bir lafı aklıma geldi. sana onu söylemek istiyorum. bu dünyada erkekler hancı kadınlar yolcu. sen kendini bil ağırlığını koy. onlar yanına geldiğinde kendi işinde ol. umursama onları ve görmezden gelmeye calıs. kendi arkadaslarınla daha eglenceli vakit geçiriyormus havası ver ve ona "sen benim için artık bir anlam ifade etmiyorsun" mesajını ver. umarım hersey gönlünce olur

B

burak uçar

Kullanıcı
4 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
  BEN DE BU MESLEĞİ ÇOOOOK İSTEYENLERDENİM.UMARIM HERŞEY İSTEDİĞİMİZ GİBİ OLUR.

M

mavidünya

Kullanıcı
11 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
yorgun,  kagan-80 inde dediği gibi onları umursamazdan gel. onların söylemlerine kulak asma. ağızları torba değil ki büzesin konuşur konuşur susarlar. ha birde su vardır. eğer okulda derslerinde gözdeysen, bütün okulda aranan birisindir. bunun görünüşle çok az alakası vardır. sen kendi başarılarınla ilgilen başkalarını boşver.
bir söz vardır ya hani it ürür kervan yürür. ağır oldu herhalde ama ben yinede söyledim.  :) sen kervanını yürütmeye bak boşver gerisini. bu hayat senin. ;)

M

mask

Kullanıcı
3 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
izmir
evet bende 5 yıl öncesine dönebilseydim kesinlikle psikoloji okurdum.. bu dönemde en çok para getiren meslek çünkü  :D

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
mask' Alıntı:
evet bende 5 yıl öncesine dönebilseydim kesinlikle psikoloji okurdum.. bu dönemde en çok para getiren meslek çünkü  :D
uyanık seni ;D

Bende yaşım ne olursa olsun kendim ve çevrem için psikoloji okumak isterim,meslek olarak seçmek için değil
hiçbir şey için geç değil

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Öğretmen olmasaydım kesinlikle psikoloji yada pdr okumak isterdim ama mesleğimden memnunum, günümüzün mesleği katılıyorum, artık çocuk yaştan başlayarak çoğu insan ruhsal sıkıntılar yaşıyor, öğrencilerimin çoğu psikoloğa yada psikiyatra gidiyor ve ilaç kullanıyor.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Aslında keşke her insan kendi psikoloğu olabilse...
Mesleklerimden birisi psikolojik danışmanlık, kısa bir süre bu branşta çalıştım, farklı sorunların kişiler üzerindeki olumsuz etkilerini gözlemledim ve bu olumsuzlukları elinden geldiğince düzeltmeye çalışan psikologlara, psikiyatristlerden daha çok saygı duyduğumu her fırsatta belirttim. Çünkü ilaç tedavisi psikologlar  tarafından önerilemez, onlar sadece dinlerler ve beyni uyuşturup, sıkıntılarından insanları arındırmak yerine, ilaç kullanmadan insanlara en uygun yardımı vermeye kendilerini adamış insanlar.
Psikiyatristler daha ağır vakaların doktorluğu ile sınırlı kalıp, kendilerine yardımla aşılabilecek sorunlarını danışan kişileri psikologlara yönlendirseler belki daha etik bir durum ortaya çıkabilir, ancak bu konu "gözde meslekler" sınıfında, yani sonuçta "en çok para kazandıran mesleklerden birisi" olarak tartışılmakta. Durum böyle olunca psikiyatristlerede ne diyebilirim ki? :)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Ben okumasamda yakın çevrem hep psikolog diyiyor.. Onlara yapıyorum ama tek fark para alamaıyoru yaa :D :D Bu devirde kim kime bedava iş yapıyor yaa.. 

Seviyorum insanları incelemeyi..Hala olmak istiyorum şu üniverste sınavları olmasa ne güzel olurdu.. Ya da yurtdışı sistemi..Neyse hayırlısı şimdiki mesleğimlede birer psikolog sayılırım.. :D :D

S

siesta78

Kullanıcı
2 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
SAYIN YORGUN. SAKIN ÜZÜLEYİM DEME. HİÇ UMURSAMA.BENCE BAKMA ONLARA BİLE

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Kalbinin ne kadar güzel olduğu zaten anlattıklarından anlaşılıyor kendine güven seni küçük görenler kendilerini ne sanıyorlarki...Eğer gerçekten kendilerini üstün görüyorlarsa sadece acırım onlara...Zaten yaptıkları acınacak şeyler...Kendilerine ait bir kişilikleri bile yok...

Unutma her insan benzersizdir...Kendine güven ezdirme kendini ve kendini geliştirmeye devam et bolca kitap oku...