Günümüz gençlerinin 15 hatası!..

• Konbuyu başlatan superisi23
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde superisi23 tarafından oluşturulan Günümüz gençlerinin 15 hatası!.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,244 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Günümüz gençlerinin 15 hatası!..
Konbuyu başlatan superisi23
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
superisi23

superisi23

Kullanıcı
30 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Günümüz gençleri:

1- İstikrarsızlar, daldan dala atlıyorlar Halbuki başarının bir sırrı da sebat etmek, beklemesini bilmektir

2- Tahammülsüzler, çileye ve sıkıntıya gelemiyorlar Halbuki “Deha çilenin arkadaşıdır” Çilesini çekmediğin başarıyı haketmiş sayılmazsın

3- Hazırcılar, kolay ve beleş yoldan başarmak istiyorlar Halbuki hiç kimse insanın beynine sihirli bir değnekle dokunup o kişiyi mutlu ve başarılı bir hale getiremez

4- İdealist değiller,küçük hesap yapıyorlar Halbuki günü kurtarmak sürünün bir parçası olanların özelliğidir,lider ve önderlerin değil

5-Kararsızlar adımlarını hep sürüncemede bırakıyorlar Halbuki 7 milyar insanla Einstein arasındaki incecik perde, kararsızlıktır

6- Cesaretsizler,riskten ödleri kopuyor Halbuki hayatta en büyük risk riske girmemektir; 7 milyar insanla Bill Gates arasındaki incecik perde, cesaretsizliktir

7- Karamsarlar,olumsuza ve felaket tellallarına kendilerinden fazla inanıyorlar Halbuki bardağın dolu tarafını görmeyen, problemleri fırsat bilmeyen kaybetmeye mahkumdur

8- Dağınıklar,madde ve mana planında derli toplu değiller Halbuki kainatta herşey bir düzen ve intizam dahilinde hareket eder,kainatta tesadüfe tesadüf edilmemiştir

9- Zaman yönetimini yapamıyorlar,zaman katillerinin tuzağına düşüyorlarHalbuki “Başarıda zamana oranlanır emekler/Bu formülü bilmeyen ömür boyu emekler!”

10- Tembeller,meşgul görünüyorlar ama aslında pek bir şey yapmıyorlarHalbuki “Dehanın %99’u ter, %1’i ilhamdır”

11- Hayalperestler,proje gibi hayal kuramıyorlar Halbuki başarı ve mutluluk için dilek ve istekleri “hedef” e dönüştürmek gerekir Ham hayal vakit israfıdır; proje gibi hayal, yazılı,mantıklı ve uygulanabilir özelliklerine sahip hayaldir

12- Fazla duygusallar,muhabbetlerine akıl katamıyorlarHalbuki “Herkes layık olduğu makama aşıktır”

13- Durgunlar,iç dinamiklerini dinamitleyemiyorlar Halbuki harekette bereket vardır

14- Uygulamıyorlar,sadece ve sadece beyin harddisklerini doldurmakla yetiniyorlarHalbuki “Beyin doldurulması gereken bir kap değil tutuşturulması gereken bir ateştir”

15- Fazla medyatikler,boş şeylere ilgi duyuyorlar;hayata magazin gözlüğü ile bakıyorlar (alıntı)

M

MeDyC

Keşke bu 15 hata ile sınırlı olsaydı....

Güzel bir konuya değinmişsin..

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Peki bu hatalar sadece onların suçu mu!? Biz neler yapıyoruz çocuklarımız böyle olmasın diye? Veya şöyle mi sormam gerekirdi; Biz neler yapıyoruz çocuklarımız böyle olsun diye!!

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
MeDyC' Alıntı:
Keşke bu 15 hata ile sınırlı olsaydı....
Güzel bir konuya değinmişsin..
katılıyorum
dideM' Alıntı:
Peki bu hatalar sadece onların suçu mu!? Biz neler yapıyoruz çocuklarımız böyle olmasın diye? Veya şöyle mi sormam gerekirdi; Biz neler yapıyoruz çocuklarımız böyle olsun diye!!
Bu konuda suçun bir kısmı sadece aileden kaynaklanmıyor ,devletin sistemide çok büyük etken

M

MeDyC

dideM' Alıntı:
Hala bulamadınızmı bunun cevabını?

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Bnede böyleyım gercekten cogu uyuyor bana ama öyle yorgunuzki neye yorlduk bılmıyoruz... Tamda sabırsız bı zamanımda güzel bi cevap oldu benım için saol... Bende sabredeceğim... ::) ::)

B

bir dost

Kullanıcı
19 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
bizi bu hale getirenler utansın bence ;D

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
superisi23' Alıntı:
4- İdealist değiller,küçük hesap yapıyorlar Halbuki günü kurtarmak sürünün bir parçası olanların özelliğidir,lider ve önderlerin değil
İçerisinde bulunduğumuz bozuk sistemin bunca olumsuz etki ve  çabalarına karşın
Bu kadar ağır suçlamayı  haketmeyen bilinçli -sorumluluk sahibi hatta büyüklerinden daha zeki  ve idealist bir gençliğin yetiştiğini düşünüyorum.
Anlayacağınız bu konuda  sölendiği kadar karamdar değilim..

G

genc_471

Kullanıcı
20 Kas 2009
En iyi cevaplar
0
0
şanlıurfa
İnsanların ormal hayata geçmesi için tek yol var yayındaki bu saçma sapan dizileri kaldırsalar herşey yoluna girer...

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
genc_471' Alıntı:
İnsanların ormal hayata geçmesi için tek yol var yayındaki bu saçma sapan dizileri kaldırsalar herşey yoluna girer...
Bana kalırsa  bilinçli davranışlar ve doğru  eğitim toplumun kurtuluşunda "tek yoldur.."
Bunu başaracak  olanlar ise yine sizler yani gençlerdir..
Bu  yıllarında tabiki bi'takım havayi davranışların olması normaldir.
Ancak sizi rencide edecek ve yaşamınızı karartacak hiçbir davranışa vede baskıya izin vermemekse yine sizlerin elindedir..     

M

mr.Art

Kullanıcı
12 Nis 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
  Her bir şıkka katılıyorum. Özelikle de 15.      Günümüzde medyatik olaylara çok kafasını takmak,gençleri tüketimci insan olmaya yönlendiriyor. Ülke yeni nesillerin gelişimi ile gelişir.Oysa ki üretmeyen bir ülke bir adım ileri atamaz..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
superisi23' Alıntı:
2- Tahammülsüzler, çileye ve sıkıntıya gelemiyorlar Halbuki “Deha çilenin arkadaşıdır” Çilesini çekmediğin başarıyı haketmiş sayılmazsın
2011 YGS Sınavları  tahammül sınınırlarını o kadar zorlamasına ,şifre yolsuzluklarına karşın..!
Sevgili gençler yine sabırlısınız ...Kutluyorum sizleri ...
Umarım hepiniz başarılı olur utanması gerekenleri hezeyana uğratırsınız..