Günü yakalayın

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Günü yakalayın başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,782 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Günü yakalayın
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan harariye
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

http://www.kendinigelistir.com/gunu-yakalayin/

“Bir kitap okudum, hayatım değişti” denir ya işte benim de hayatımda bu sözü söyleyebileceğim bir sürü kitabım oldu.  Her biri ile hayatım değişti. Bugün bunlardan bir tanesinin ismini yazmak istiyorum. Kitabın adı; GÜNÜ YAKALAYIN. Yazarı; Danny COX Ve Hoover

Bu kitabı çok eski yıllarda okumuştum. Bana bir bakış açısı kazandırmıştı. Kitaptan bir bölüm yazmak istiyorum:

“Eğer gerçekten yüksek performanslı bir kişi olmak istiyorsanız şu üç etkinliği yerine getirmelisiniz.
1. Geçmişte ve günümüzde, yüksek performanslı insanların ne düşündüklerini ve nasıl hareket ettiklerini öğrenin ve gözünüzde canlandırın.
2. Yüksek performanslı kişiler ne yapıyorsa, siz de onu yapın.
3. Yüksek performanslı insanların kişisel özelliklerini kendinizde geliştirmeye çalışın.”

Bu kitabı okuduğum günden beri biyografi tarzındaki kitapları okumaya gayret ettim. Başarı öyküleri beni daima etkiledi.

Hele motivasyonumun düşük olduğu zamanlarda hemen kendimi kitapçıda bulurum. Performansı yüksek kişilerin hayat hikayelerini ararım. Bütün sıkıntılarımı unuturum. Kendimi zımba gibi hissederim. Yapmayı istediğim ama bir türlü başlayamadığım bir işe hemen başlarım ve keyifle bitiririm. Çünkü başarılı insanların hayat hikayelerini okurken onların ne zorluklarla mücadele ederek başarıya ulaştıklarını bilmek beni tembellikten kurtarır.

Kişisel Gelişim türü kitapların benim için en önemli yazarı olan Anthony Robbins şöyle yazıyor; “Çevrenizin kısıtlayıcı zincirlerini kırmanın en önemli yolu, bilgidir. Dünyanız ne kadar acımasız olursa olsun, başkalarının başarılarını okuyabilirseniz, sizi başarıya götürecek inançları yaratabilirsiniz.”

Öğrenmenin zevkine okuma sayesinde ulaştım. Bilim adamlarının son yıllarda üzerinde uğraştıkları en önemli şey yaşlanmayı durdurmak. Biliyorsunuz yeni yeni kremler buluyorlar. Spor yapmamızı ve sağlıklı beslenmemizi öneriyorlar. Bunların hepsi doğru ama insanın yaşlanmayla mücadele edeceği tek yolu Henry Ford söylemiş; "İNSAN ÖĞRENMEYİ BIRAKTIĞI GÜN YAŞLANIR"

Fiziksel yaşlanmanın hiç önemi olmadığına inanıyorum. Gerçek yaşlılık,  ruhun yaşlanması. Yaşlanmayı asla düşünmüyorum :)

Sevgiler

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Öğrenmenin zevkine...

Paragrafına kadar çok güzel de buradan sonrası için aynı şeyi düşünmüyorum.
"Gerçek yaşlılık,  ruhun yaşlanması"  ?
Bence değil.. Her ne kadar kabul etmesek de bunun dışındakiler de moral olarak, mutluluk olarak motivasyonumuzu düşürüyor.

D

dileklerperisi

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
paylaşım için teşekkürler.
Kimsenin ruhunun yaşlanmaması dileğiyle

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
bilim adamları boşuna uğraşıyor yaşlanmak kadar güzel birşey olamaz bence
her yaş başka bir tad, başka bir heyecan katar insana
paha biçilmez tecrübeler,yüzümüzde oluşan her çizgi bile kimbilir neler saklar içinde...
en önemlisi ise o tecrübelerin içine mutlulukla geçmiş bir ömür sokabilmek...
teşekkürler Özgür  ;)

S

SUNFLOWERS

"İNSAN ÖĞRENMEYİ BIRAKTIĞI GÜN YAŞLANIR"

Özgür, hani onikiden vurdu denirya ,bu cümlede beni öyle  yaptı.
Çok etkiledi.
Emeğine sağlık :)

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
SUNFLOWERS' Alıntı:
"İNSAN ÖĞRENMEYİ BIRAKTIĞI GÜN YAŞLANIR"

Özgür, hani onikiden vurdu denirya ,bu cümlede beni öyle  yaptı.
Çok etkiledi.
Emeğine sağlık :)
Henry Ford onikiden vurmuş o zaman.
Mutlaka okumanız gereken bir başarı öyküsü vardır.
Bir ARA NOT olarak onu da -senin vesilen ile- vereyim.

S

senarist081

Uzun lafın kısası hedefine 12'den ulaşmış isabetli bir paylaşım olmuş,teşekkürler Codex..

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
paylaşımın için teşekkürler.Yazdığın şeyleri bende paylaşıyorum; bir yerde okumuştum ama kim söylemiş hatırlamıyorum şöyleydi: derakıllı insan başkalarının yaptıklarından s alan insandır" diye
bu arada bende size üstün dökmen ve mümin sekman kitaplarını öneririm arkadaşalar

T

Tülay

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.kalbim.gen.tr
Her yeni bir gün bir yenilik katıyor yaşamamıza, iyi veya kötü..Yaşanmakta güzeldir.
Evet fiziken yaşlanabiliyor insan, ama ruhen yaşlanmasını sadece kendi engel olabilir
.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
dideM' Alıntı:
Öğrenmenin zevkine...

Paragrafına kadar çok güzel de buradan sonrası için aynı şeyi düşünmüyorum.
"Gerçek yaşlılık,  ruhun yaşlanması"  ?
Bence değil.. Her ne kadar kabul etmesek de bunun dışındakiler de moral olarak, mutluluk olarak motivasyonumuzu düşürüyor.
Gerçekçi insanların gözünü seveyim yav.
Yani bende bu yoruma sonuna kadar katılıyorum

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
"İNSAN ÖĞRENMEYİ BIRAKTIĞI GÜN YAŞLANIR
Katılıyorum,geçen yine burada bir söz okumuştum çok beğenmiştim.

Yaşlanmak bir dağa çıkmaya benzer.Çıktıkça nefesiniz daralır,yorgunluğunuz artar,ancak zirveye ulaştıkça görüş alanınız genişler

Gülşah' Alıntı:
bu arada bende size üstün dökmen ve mümin sekman kitaplarını öneririm arkadaşalar
Ben de Üstün Dökmen'in kitaplarını zevk ile okuyorum,hayranıyım :)

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
evet bend e bugün üstün dökmen in küçük şeyler adlı kitabını ikinci kez okudum sırada antony robbins var.. söylenenlere katılıyorum gerçekten bu tür kitaplar inanılmaz etkili oluyor ..
tabi sizin alıcılarınız açık olduğu zaman :)